Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Germicid C kúpot milyen...

Germicid C kúpot milyen időközönként lehet adni?

Figyelt kérdés

11 hós gyermekem belázasodott egyik délután, folyamatosan 39 körül volt a láza. Germicid C kúpot kapott. 3 óra elteltével ismét magas, 39 feletti volt a láza kapott még egyet, 4 óra elteltével ismét egyet. Hűtőfürdőt többször is csináltunk, de csak rövid ideig hatott. Összesen 3 kúpot kapott az este folyamán, elfogyott itthon a kúp, hajnalban cataflam cseppet kapott. Az éjjel hívtuk az ügyeletet és ránk szóltak, hogy 5 óránként lehet 1 kúpot adni.

A betegtájékoztató szerint magas láz esetében 3-4 óránként lehet adni.

A reggeli helyettesítő orvos szerint a betegtájékoztató a mérvadó.

Most aggódom, ugye nem lesz baja ennyi gyógyszertől?!


(Azóta vettem nurofent, inkább azt használjuk)


2015. nov. 10. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Váltogasd, más-más hatóanyagot adj egymást követően. Ibuprofen, paracetamol, stb.
2015. nov. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen gyakran szerintem sem kéne ugyanazt a hatóanyagú lázcsillapítót adni. Ráadásul a germicidből naponta összesen 3-t lehet adni. Inkább kombináld valami mással, ne csak ezt add, és tényleg nem kell ilyen gyakran adni!
2015. nov. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Arra figyelj, hogy a Germicid C 10 kg fölött nem jó lázcsillapításra. Tudom, hogy a betegtájékoztatón nincs ez rajta, de nekünk ezt a gyerek orvos mondta. Nyugtalanságra adható. A Nurofen amit vettél, az jó lázcsillapításra, nálunk bevált.
2015. nov. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vilcsianyuja ***** válasza:

Utolsóval egyetértek, napi 3 az 8 óra! O.K., sürgős esetben max. egyszer beadnám 3 óra elteltével, ha tényleg nincs semmi más itthon, de a harmadik kúp már elég durva volt. Gyakorlatilag 7 óra alatt kapott hármat. Amúgy is kell a sok folyadék ilyenkor magas láz esetén, feltétlenül figyelj oda, hogy sokat igyon a gyerek.

Tényleg jobb felváltva alkalmazni 2-3 fajta hatóanyagú készítményt, és a szuszpenziók éppen annyira hatékonyak tudnak lenni, mint a Germicid. Egyébként én is a Nurofent szoktam kombinálni a Germiciddel.

2015. nov. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Első igazi nagy betegség volt, most már én is jobban utána olvastam a lázcsillapításnak.

De ugye nem lesz baja tőle? Gondolom láttuk volna rajta, ha sok lett volna...

2015. nov. 10. 14:28
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Váltogatni kell a különböző hatóanyagú lázcsillapítókat, és igen, 3 óránként lehet adni magas láz esetén... ami ugye nem a 38,2 C... 38,5 C-ig nem is kell csillapítani, ill. nem szabad elfeledkezni a hűtőfürdőről sem!

Szóval ne aggódj kedves anyuka, nem lesz semmi baja, és lehet csillapítani 3 óránként, csak váltott hatóanyaggal! ( ügyeleten dolgozom, ill. mentőzöm)

2015. nov. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csináltam a most 10 hós kislányomnál is. Csak akkor adtam, mikor látszott rajta, hogy megviseli. 2 nap alatt meggyógyult! Nem azt mondom, hogy te se csillapítsd, csak olvasd el!

[link]

2015. nov. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!