Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ilyen szituációban...

Anyukák, ilyen szituációban mit tennétek? Baj, hogy a nap nagy részét a nagyival tölti a kislányom.

Figyelt kérdés

A kislányom 4 hónapos, az apukájával nem vagyunk együtt (bonyolult).

A pici születése óta elkezdett normalizálódni a kapcsolatunk. Minden nap itt van, foglalkozik vele (az esti fürdetés-etetés-altatás rituálé az övé). Minden 2. pénteken reggel 10-től délután 4-ig vele és az anyukájával van a pici, ez igazából a nagyi miatt van így, de akadályát nem látom, mert bízom benne és tudom, hogy figyel rá, szóval elvannak hármasban/kettesben.

De ezt anyukám nehezményezi, mert "mégis miért van annak a nőnek több joga az unokájával lenni, mint neki", meg milyen anya vagyok én, hogy odaadom idegeneknek. Fel sem fogja, hogy ugyanúgy a családtagjai, mint Ő, attól függetlenül, hogy az apukájával jelenleg nem élünk együtt.

Zavarja, de ez ellen képtelen vagyok valami elfogadhatót kitalálni. Vidéken él, nem autózhatunk oda 3-4 naponta, mert hosszú az út és nem ismeri úgy a pici szokásait. Mondtam neki, hogy akkor néha jöjjön úgy, hogy pénteken jön és vasárnap/hétfő reggel megy, mert van 2 vendégszoba a házban, elférne. De ez nem jó neki, mert otthon van kutya, macska, őket a nevelőapám nem bírná ellátni...

Azt mondja, hogy a testvérem egyetemistaként minden 2. hétvégén hazamegy, mi miért nem. De más egy egyetemista élete, aki ráadásul 1 órára lakik otthonról és más a miénk. Nem rángathatok egy picit össze-vissza emiatt úgy érzem.


2015. nov. 10. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Neked van igazad. Anyukád lehetne kicsit rugalmasabb. Gondolom, Ti mentek néha hozzá is látogatóba.
2015. nov. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs több joga, csak máshogyan szervezi az életét. Te is nehezményezhetnéd, hogy miért nem tudja az állatok ellátását megoldani, hogy néha a hétvégét veletek tölthesse. Ezen te is megsértődhetnél.
2015. nov. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
4 hónapos a baba. Meg nagyon pici. Veled kellene lennie a legtöbbet, ez rendben. Viszont a nagyszülőknek sem kell feltétlenül minden héten megfelelni... Egy kicsit le kell válni!
2015. nov. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért ez nem semmi... az állatokat el kell látni, nem tudom, mi oka van annak, hogy a nevelőapád erre nem képes, de ha ennek komoly oka van és anyukád tényleg nem tudja a párját otthagyni hétvégére, akkor sajnos el kell fogadnia, hogy nem tudtok folyton odajárni ti sem. Hozd fel neki példának azokat, akik külföldön élnek, itthon maradnak a nagyszülők. Szegényeknek el kell fogadniuk, hogy olyanok az életkörülményeik, hacsak nem tudnak változtatni rajta.
2015. nov. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!