Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babáknak valóban...

A tápszeres babáknak valóban meg kell lennie a napi minimum 1 székletnek? Mi a teendő, ha nincs napi szintű produktum?

Figyelt kérdés

1 héttel ezelőttig mindennap volt széklete, akár 3 is. Azóta viszont vannak napok, hogy semmi nincsen, vagy ha mégis, akkor is csak egyszer. Pukizás megy rendesen, és a pisivel sincs gond. Ami feltűnt, hogy olyan szaga van a pisinek, mintha bekakilt volna. Sokszor hiszem azt, hogy kaka van a csomagban, de csak pisit találok.

Hasfájós volt, minden evés előtt Antiflat-ból kap 1 ml-t, illetve vizet is itatok vele rendszeresen evések között is. (azt olvastam, hogy a tápszereseknek adni kell inni pluszban)

Egyébként nyugodt baba, egyszer-egyszer sír, igaz, akkor teljes erőbedobással. Általában este jön rá a sírhatnék, olyankor nem lehet megvigasztalni, csak az autózás segít.

Mit gondoltok? Kell aggódjak a kimaradó széklet miatt? És a nagyon büdös vizelet? Nem találok érdemi infót a neten ezekről. Az egyik tábor szerint nincs semmi gond, a másik szerint rohanjak az orvoshoz. Tapasztalatokra lennék kíváncsi.


2015. nov. 14. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk volt h több nap is kimaradt és nem volt baja
2015. nov. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A budos vizelettel kérj vizeletmintát, hugyuti fertőzés is lehet az is okozhat hasfajast. (Sajnos tapasztalat)

Az én fiam 2 naponta kakil. Az orvosa tudja és azt mondja oké csak ennél ritkábban le legyen. Bár mióta meggyogyult néha van másnapra is kaki de így is szokott kimaradni azért.

2015. nov. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ausztriában élünk, kicsit csalódás nekem a dokik hozzáállása a dolgokhoz. Csipásodott a jobb szeme a babának, nem kapott rá semmit, csak annyi, hogy anyatejet csepegtessek bele napi többször. Nem arról van szó, hogy nem segített, sőt. Örülök, hogy kémiai anyag helyett ez is rendbe hozta a szemét, de még egy pillantást sem vetett rá, hogy mégis milyen mértékű a csipásodás. Mert oké, hogy majdnem biztos, hogy a könnycsatorna még nem eléggé nyitott és a pangó könny sűrűsödik be, de akár kötőhártya gyulladás is lehetne, vagy mittudomén. Kontroll vizsgálat, mint ilyen nincs.

Hasfájásra masszírozás, tornázás, sok böfiztetés meleg vizes fürdő. Magamnak kellett kikeresni, hogy mivel lehetne segíteni neki, hogy legalább puki formájában meg tudjon könnyebbülni. Egy részről nagyon jó, hogy nem akarják tömni a kicsiket gyógyszerrel, de vannak olyan készítmények, amikkel a kínlódást meg lehet szüntetni és igazából teljesen ártalmatlan szerek. (pl szimetikon a hasfájásra)

2015. nov. 14. 13:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig a vizeletnek tényleg jó lenne utána járni. Gyarapszik rendesen? Az én fiamnak kicsit megállt de csak annyira, hogy az orvos azt mondta ez még így belefér mégis 40 dekát hízott egy hét alatt a kórházban amíg kezelték a fertőzést. Azt mondják a fejlődés lassul meg ha jól tudom a fiam száraz bőre is emiatt volt. (És a dokim ez a sok gond ellenére nem küldte el vizsgálatra szóval itt se mindenhol fényes a helyzet). És tényleg megszűnt a hasfájása is, nem kell neki semmilyen gyógyszer.
2015. nov. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3266 g-mal született, 3190-nel hoztunk haza, 4 hetes ma és 4315g. Szerintem ez rendben van. Amúgy is esedékes a jövő héten a kötelező orvosi vizsgálat a Muki passhoz, mindenképpen elmondok mindent, ami eddig történt vele.
2015. nov. 14. 18:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én babámnál ez nem volt ilyen fényes. Talán 40 dekát hízott az első hónapban vagy annyit se.. (Utána ennyi egy hét alatt feljött kezelés mellett.) Mondom elvileg a széklet oké, hasfájásra sajnos csak legyintenek egyesek, hogy ez mennyire gyakori de szerintem a büdös vizeletet nem lehet félvállról venni akkor sem, ha túl laza az orvos.
2015. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ami feltűnt, hogy olyan szaga van a pisinek, mintha bekakilt volna. Sokszor hiszem azt, hogy kaka van a csomagban, de csak pisit találok. "


Simán lehet, hogy nem a vizelete büdös, hanem csak szimplán pukizik a kicsi. Az sem rózsaillatú, főleg ha székrekedése van, s a pelenkába simán "beszorul".

Nálunk is jellemző.


Tápszer mellett sem kell itatni, csak nagy hőségben.

A szimetikon viszont simán megfoghatja a székletét, hiába írják hogy "mellékhatások nélküli". Mi is így jártunk az Infacollal (az itthon kapható szimetikon).

A kamillatea és a szélcső segített (majd pedig az, hogy hagytuk a fenébe az Infacol-t és kipróbáltuk a Colief-et, ami be is vált).

2015. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Amikor még nem itattam, akkor olyan sűrű lett a széklete, hogy bogyók formájában jött ki, és szegényemnek úgy lilult a feje a nyomástól, hogy majd megszakadt bele. Egyébként nem iszik sokat, talán 20ml-t egész napra elosztva.

A pukija is igen büdös néha, és igen, pont olyankor, mikor épp kimarad a széklet. De az is biztos, hogy maga a pisi is büdös, nem voltam rest közelről megszagolni a pelenkát. :D

2015. nov. 15. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!