Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell a babát annyira...

Miért kell a babát annyira sterilen tartani? Mi történhet, ha pl. csak kimosom a ruháit 40 fokon, de nem vasalom ki?

Figyelt kérdés

Tényleg érdekelne, hogy ennek milyen következményei lehetnek, mert sok helyen olvasom, hogy azért vasalják a ruhákat, hogy megöljék az esetleges baktériumokat, illetve ezért sterilizálják pl. a cumisüveget.


Sokan írják viszont azt is, hogy mindezeket teljesen fölösleges csinálni, ráadásul pont az immunrendszerének tesz jót később, ha nem rögtön egy erősebb fertőzéssel találkozik, hanem fokozatosan edződik hozzá.


Már nem tudom, hogy mit gondoljak erről. A saját ruháink olyanok, hogy azokat nem kell vasalni, de de nyilván egy felnőtt immunrendszere más. Felelősen szeretnék dönteni. Lehet valami baja babának attól, ha nem vasalom ki a ruháit? Vagy pont az a jó, ha nem tartok mindig mindent annyira sterilen, és ennyire nem kell túlizgulni a dolgot?



2015. nov. 17. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom h lehet e baja... Bár kétlem ha megfelelően mos a mosógép, kiöblít rendesen. De a mi környezetünkbe senki sem vasalja a ruhákat (persze van olyan amit kell azt igen) és egyiknek sincs semmi baja.


Nekünk pl kifejezetten van babaruha mosásához program.

2015. nov. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vasalgattam a fiam babaruháit, kost is (3,5 éves mér) csak azt vasalom, ami gyűrődik. Sterilizálást sem vittem túlzásba, míg picike volt naponta egyszer, utána, mikor eszembe jutott. Nem kell túlzásokba esni.
2015. nov. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

En nem vagyok AZ a tul aggodos,de azert kb 3-4 hetes koraig kivasaltam a ruhait,aztan Mar nem.

Tapszeres volt,a cumisuvegeket eleinte Minden etkeses utan kifoztem,majd csak naponta egyszer,vegul mar csak idonkent.

A cumisuveget en sokaig Minden etkezes utan kifoztem,azert AZt csak a szajaba vette.

De persze megertem azt is Aki lazabban veszi,en igy csinaltam.

2015. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Èn a cumisüveget sterilizáltam ,az mégiscsak tejjel érintkezik.Amúgy a kanalát ,tányérját hypoallergén mosogatószerrel ugyan ,de csak simán elmosom nem sterilizálom.A ruhàit vasalom ,de nem ügyelek erre sem olyan nagyon.Mivel már 7 hónapos ,lehetetlen lenne sterilen "tartani" mert minden megfog ,bekap.
2015. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

3 gyerekem van, talán az elsőnél az első hónapban még vasaltam (nagyon ráértem :), de aztán soha többet.

40 fokon mostam mindent újszülött kortól.

Én azt gondolom, hogy ennek talán egy koraszülött babánál lehet jelentősége.

Már nagyobbak a gyerekeim, és semmiképp sem betegesebbek az átlagnál, inkább egy kicsit kevésbé azok. Egy gyerekem átlag 2-3x betegszik meg egy évben.


Sőt, a legkisebb babámnál emlékszem az volt a gond, hogy a mosott -vasalt textilpelus kipirosította az arcbőrét, szinte "lereszelte", így pár napos korában rájöttem, hogy ha a férjem pamut pólóját teszem a feje alá "bukósnak", akkor attól semmi baja nincs a bőrének (a pólókat is 40 fokon mostam).

Cumisüveget mi nem használtunk, így azzal nincs tapasztalatom.

2015. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5 hos a babam, a ruhait soha nem vasaltam ki. Vagyis de , egyszer mikor meg terhes voltam es nagyon raertem, akkor kimostam es kivasaltam az osszes ujszulott ruhat.

Ez a vasalas regrol maradt, mikor meg nem volt mosogep, vagy csak a forgotarcsas, azok nem mostak rendesen, akkor kellett vasalni. A mai geoek es mososszerek szepen mosnak. Amugy meg ha belegondolsz, milyen baketrium lenne egy ruhan , amit egyszer felvesz, es a kisagyban fekszik ?

60 fokon a torolkozojet, lepedojet mosom, meg ha pisis kakis lesz pl a body.

A tobbut 30 vagy 40 fokon. Neha ecettel oblitem.


A cumisuveg sterilizalas az mas, mert a tejben ( a tapszer is tehentej alapu) vannak olyan bakteriumok amik meg egy felnottet is megbetegitenek. A pici babaknal ez pl hasmenest okozhat, ami naluk azert vszelyes lehet. Ha belegondolsz mar szaz evekkel ezelott is kifoztek a cumisuveget, pont ezert.

2015. nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A ruháit sosem vasaltam, csak a textilpelusokat! A cumisüveget ,cumit sterilizáltam, de nem mindennap.
2015. nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, bocsi az elgepelesert.
2015. nov. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Cumisuveget mellszivot minden hasznalat utan sterilizalom. Eddig semmit se vasaltam, a kakis vagy pisis esetleg nagyon lebufizett ruhait 95 fokon mosom a tobbit 40en, makk egeszseges a kis lurkó. 5 hetes kisfiú anyukája
2015. nov. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én kb. 3 hónapos koráig vasaltam a ruháit, textil pelusokat. Azóta csak azt ami nagyon gyűrött. A cumisüvegeket (tápszeres baba) amíg kicsit volt azt is kb. 3 hónapos koráig naponta sterilizáltam, most már csak hetente kb. 1-2 alkalommal összeszedem az összeset meg a cumikat és ennyi. Természetesen elmosva minden használat után elvan és ha a cumit is leejti, eldobja azt lemosom alaposan forró vízben. Nem volt gond ebből soha. Most 10 hónapos.
2015. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!