Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegbelben mert hany foktol...

Vegbelben mert hany foktol csillapitasz lazat 4-5 honapos babanal?

Figyelt kérdés
2015. nov. 18. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem hőmérőre csillapítok lázat. Olvass utána a legújabb ajánlásoknak te is!
2015. nov. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocs elso de nem ertem mi bajod van.... :/
2015. nov. 18. 17:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát úgy 38 felett.
2015. nov. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38,5 körül (levonva 38) csillapítottam volna, de ilyen pici korában nem volt lázas a lányunk.
2015. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

38,5 -től van láza (vagyis akkor végbélben 39).

Ez alatt csak hőemelkedésről beszélünk. Én mindig csak a fölött adtam neki.

2015. nov. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2015. nov. 18. 17:47
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom, miből gondoltad, hogy bajom van. Semmi bajom nincs, csak azt mondom, hogy nem kell lázat csillapítani. Főleg nem számok alapján. Attól, hogy a gyereknek 39 fokos láza van, még nem lesz semmi baja!


Erre gondoltam: [link]

2015. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6%

38 fok már láz, tehát ha 38,5 popsiban, akkor az már 38 fokos láz, tehát ott már én mindig csillapítottam.

És nem, soha nem értettem azzal egyet, hogy 38,5 foktól csillapítsunk lázat, meg nem baj, ha a gyerek 39 fokos lázzal kínlódik, a láz legyőzi a kórokozókat, nem kell csillapítani...Nem, a fenét nem! Az ilyennek, aki szerint ez a jó, annak kívánok minden héten 38-39 fokos lázat és megnézném, hogy kínlódna-e.

Igen, csillapítok 38 foktól lázat és mindig is így tettem. A szervezet (vagy a gyógyszeres kezelés) láz nélkül is legyőzi a kórokozókat és a láz bizony mindig leveri és kikészíti az embert, nagyon rossz lázasnak lenni, ezt magamról tudom, akkor miért hagyjam kínlódni szegény gyereket, csak mert ezt 1-2 nagyon okos kitalálta? Főleg, hogy látom, hogy mennyivel jobban van a gyerek is, amikor csillapítva van a láza.

2015. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

"2011-ben a magyar Csecsemő- és Gyermekgyógyászati Szakmai Kollégium is kiadta új irányelvét, ajánlását, amely felzárkózva a fejlett országokhoz jelentős változást hozott magával. Teljesen mindegy, hány fokot mutat a hőmérő, 38,2 vagy 40,2 Celsius fok – akkor lehet, ajánlott lázcsillapítót adni 38 fok felett, ha a gyermek közérzete rossz, fájdalomra panaszkodik, nagyon nyűgös, rosszul van. Vannak, akiknek ez alapján már 38,1 foknál javasolt lázcsillapító adása, de a tapasztalatok szerint (amit sok szülő is megerősít) a gyermekek sokkal jobban tolerálják a lázas állapotot, sokuk még 39,5 fokos lázzal sincsenek különösebben rosszul, játszanak vagy pihennek – ezért náluk indokolatlan lázcsillapító használata.


A feleslegesen adott gyógyszer terheli a vesét, májat és esetenként súlyos mellékhatása is lehet. Alvó gyereket soha ne ébresszünk fel és ne méregessük a lázát, hagyjuk pihenni! Sok szülő fél, hogy mi lesz, ha alvás közben magasra szökik a gyermek láza – semmi, mivel a magas láz sem okoz kárt, a lázcsillapító gyógyszer csak a közérzet javítására szolgál, ha alszik a gyermek, indokolatlan felébreszteni, kúpot adni!


A hazai és külföldi szakmai irányelveknek teljesen ellentmond az a sokak által napjainkban is követett, nem korszerű, agresszív hazai lázcsillapítási gyakorlat, miszerint 38 fok felett lázcsillapító gyógyszert kell adni, 39 fok felett pedig lázcsillapító mellett meg kell kezdeni a gyermek hűtését is – ez egyértelműen téves, káros gyakorlat.'

2015. nov. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha rossz a közérzete. A nagylányom 38,5 esetén még tök jól volt, de efölött már nyűgös volt, így nála 38,5 fölött. A kicsi a 2 hós oltás után 37,8 csak ordított, természetesen kapott kúpot.
2015. nov. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!