Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aktív, magas temperamentum...

Aktív, magas temperamentum szintű babák Anyukái! Könnyebb lesz az élet ha már totyog?

Figyelt kérdés
Első gyerekes anyuka vagyok. Kislányom 1 hét múlva lesz 9 hónapos. Sokat mászik a lakásban, szék mellett kapaszkodva feláll, sokat mozog, de még így is úgy érzem, hogy több energia van benne, mint amit itt bent ki tud élni. Olyan Anyukák válaszát várom, akiknek szintén nagyon pörgős, aktív a babája és már önállóan jár. Mennyi idős? Könnyebb vele az élet amióta megtanult járni? Sokat mentek sétálni a szabadba? Többet és jobban alszik a sok sétától?
2015. nov. 23. 09:39
 1/6 anonim válasza:
100%
1 éves és 6 hónapos , már egyedül jár mi kb 2 órát megyünk ki sétálni de mág így is nagyon mozgékony és este nem fáradtabb mint amikor nem megyünk sétálni nagyon eleven és nem könnyebb mert folyamatosan szaladni kell utána és nagyon oda kell figylni hogy épen mit pakol szét...semmit nem szabad elől hagyni főleg nem tisztítószereket mert amit meglát azt meg szeretné kóstolni...
2015. nov. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

17 hónapos lányom van.

Nekem nehezebb vele mióta tud menni, mert amíg csak mászott azért korlátozottabbak voltak a mozgási lehetőségei de most már mindent elér, bármit 2 másodpercre az asztalon felejtek már szedné le, kiborítja stb., bárhova el tud jutni, már felmászik a székre/fotelre is, fel akar állni rajtuk, lejönni a nagy székről még nem tud biztonságosan... ezek miatt állandóan 100 %-osan figyelni kell hogy mit csinál, nekem ez kicsit sok mert még főzni is alig tudok mellette de hát ez egy ilyen időszak. És persze még nem nagyon fogad szót mert pici, hiába mondom el 1000-szer hogy mit nem szabad. Neki még ez csak játék.

Sétálni sem nagyon tudunk menni max a mi utcánkban mert a kezemet nem hajlandó fogni séta közben illetve esze ágában sincs arra menni amerre én akarok, ha erősködöm akkor meg leül/lefekszik a földre és sír.

A nagyobbik lányom kb 20 hónapos volt mikor már lehetett vele kézen fogva menni, a többi dolog meg két éves kora előtt pár hónappal lett jobb, amikor már megértette mit miért nem szabad és ha kint hagytam egy üveget akkor nem törte szét mert tapizni akarta...

2015. nov. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát.. az enyém, nyűgös és pörgős volt, kikövetelte a társaságot. Mikor megtanult járni, annyiban változott a dolog, hogy kevésbé volt nyűgös, jobban el tudta magát szórakoztatni. Viszont több figyelmet igényelt, mert csendben is tudott már rosszalkodni...

Az állóképességük folyamatosan nő, így az első 1-2 hétben, míg újdonság a járás, könnyen elfárad. A későbbiekben pedig igényli a mozgást és csak azt fogod észrevenni, milyen az amikor kimarasd.

Nem fogsz unatkozni :D

2015. nov. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém most 2 éves, talán annyiban könnyebb hogy jobban elfoglalja magát, estére elfárad, de nehezen alszik el, bohóckodik, húzza az időt amíg tudja, sétálni nem szokott, csak futni, futó

bringázni, ugrálni, Nagyon le tud fárasztani :D

2015. nov. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jó volt olvasni, amiket írtatok :) de akkor ezek szerint nem lesz könnyebb ezután se :) pedig reménykedtem.

Az én kislányom is mindent szétpakol folyton már most, pedig még nincs 9 hónapos. És bizony őt sem tudom egyedül hagyni egy pillanatra sem. Egész nap jön-megy, játszik, nyafog, ha rosszabb napja van ragad rám, mint a matrica, még a wc-re sem tudok kimenni, úgy h az apjával van (de gondolom ez a szeparációs szorongás része és természetes). Naponta 3x1 órát alszik nappal. este 9kor fekszik (persze én nem, mert utána még a férjemmel is kellene foglalkozni), reggel 6-kor kel és akkor kelt minket is :), úgyhogy nem unatkozunk.

Köszi a válaszokat, még jöhetnek!

2015. nov. 23. 12:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudod: kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond :-))
2015. nov. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!