Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik először abortuszt akartak...

Akik először abortuszt akartak, de végül megtartották a babát: Volt olyan pillanat később, mikor megbántátok? Lehetek így is jó anya? Össze vagyok zavarodva

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok és 7 hetes terhes.

A szüleim nyomására, vagyis inkább anyáéra, nem akartam megtartani a babát, pedig a barátom nagyon szerette volna (együtt élünk).

Viszont tegnap azt hittem, hogy elvetéltem és teljesen kétségbe estem, nagyon féltettem a babát, pedig előtte még csak nem is akartam arra gondolni, hogy ő itt van, mert tudtam, hogyha hideg fejjel gondolkozom, könnyebb lesz túl lenni ezen az egészen.


De igazából én szeretném ezt a babát attól függetlenül, hogy nem terveztük. Viszont mi lesz, ha nem leszek jó anya? Hiszen hogy lehetnék az, amikor nem is akartam őt?

Annyira nem tudom, mit tegyek.


2015. nov. 24. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó anya leszel, ne aggód szét magad. Sokan vannak úgy, hogy mikor megtudják, hogy baba lesz, ambivalens érzések támadják meg. Hol örülnek, hol nem, hol érzik a szépségét hol szétaggódják magukat. Jaj, mi lesz, jaj hogy lesz, jó leszek-e. Az egyetemet meg folytatod egy kis kihagyás után.
2015. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Kezdjük ott, hogy nem te nem akartad a babát, hanem anyád erőltetett az írásod alapján és neked még kényszerítened is kellett magad, hogy hideg fejjel gondolkozz. Én nem nevezném ezt őszinte nem akarásnak.
2015. nov. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a babát anyukád nem akarja, nem te! Ezt mutatja a félelmed is. Tartsd meg a babát, mert ilyen érzésekkel nagyon meg fogod bánni, ha elveteted. Jó anya leszel! Ezen ne izgulj!
2015. nov. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38 hetesen sem tudom, hogy jó anya leszek-e. Szóval minden rajtunk áll, és ahogy alakítjuk úgy lesz a jó. Barátnőm egyszer azt mondta: tudod úgy-e, hogy a te babádnak az lesz a legjobb ahogy TE csinálod? írásodból ítélve majd megbánnád, s szerintem is szeretnéd megtartani. De persze fontos, hogy legyen egyensúlyban a döntésed. Pároddal és szüleiddel is ezt beszéld át újra. Te/ti kell döntsél, te érzed a helyzetedet, helyetted nem hozhatunk jó döntést, mert a környezetedre is szükséged lesz mindenképp az egészhez. Sok sikert!
2015. nov. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
az aki azon aggódik hogy jó anya lesz-e 100% hogy jó anya lesz,ne aggódj emiatt :) Gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok így ismeretlenül is :)
2015. nov. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én úgy érzem jó anya lettem ,legalábbis mindent megteszek amit lehet.Nagyon szeretem a gyerekemet ,néha azért van lelkiismeret furdalásom ,mert az utolsó percekig abortuszt akartam.Nagyon boldog vagyok ,hogy végül megtartottam.
2015. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12%
Egy 6 és egy 1,5 éves kislányom volt. Készültem újra dolgozni, csinosan öltözni, sok pénzt hazahozni, és persze minden maradék időmet a gyerekeimmel tölteni. Egy rutin vizsgálaton kiderült, 15hetes terhes vagyok, ikrekkel. Majdnem leestem az asztalról. Csak néztem azt a sok kezecskét meg lábacskàt a monitoron, hallgattam a szívdobogásukat.. minden borult... az orvos megkérdezte, mit érzek? Mondtam, hogy nekem erre még aludnom kell. Ő meg, hogy biztos benne, hogy nagyon jó anyukájuk leszek. Csak néztem, ő meg hozzátette, hogy, mert első kérdésem az volt, hogy jól vannak-e? Hidd el, hogy aggódsz érte, a legjobb, amit most megtehetsz érte.
2015. nov. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!