Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól érdemes...

Hány hónapos kortól érdemes fülbevalót tetetni a kislányom fülébe?

Figyelt kérdés
2015. nov. 25. 07:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi 5 hónapos korában csináltattuk neki.

A kórházban nem volt bent aki megcsinálta volna, otthon pedig már nem akartuk még ezzel is kínozni szegényt, de nagyobb korban talán nehezebb lett volna.

Nem volt amúgy vészes, csak pici sírás volt.

2015. nov. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%

36 hónapos kortól, ha már maga kéri.

Nyilván jóval kisebbre gondoltál.

2015. nov. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Én 1,5 hónaposan kértem a fülbelövést.Azt mondta avédőnő, hogy minnél korábban van a belövés annál kevésbé fáj neki.Csak egy kis meglepődés volt a fülbelövő csettenő hangjára pici sírás.Semmi gond nem volt vele, ajánlottak aranyozott bébyfülbe valót.Addig az volt amíg vettünk aranyat.Na amikor felnőtt a lányunk, akkor jöttek a fültágításai.Két-három évig tágította csak az egyik fülét kb.8mmesre.Most kivette a tágítót, hogy arany fülbevalót hordjon, de néhány hónap alatt nem ment össze a lyuk, csak kicsit.Lehet várni kellett volna még vele.Most ismét fültágítót hord az egyik fülében.De ha ezt tudom, akkor nem lövettem volna neki ki baba korában.Mert elérkezik a tinikorszak, amikor nem is kérdeznek meg, csak tágítóznak, csak tetoválnak és úgy jön haza, már ha néha hazatalál, mert már nagykorú lett.
2015. nov. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

En nem tetetek a lanyomnak, majd ha nagyobb lesz eldonti, hogy akar - e , addig nem lyukasztom ki a fulet.


En utaltam mindig is a fulbevalot, most is latszik a lyuk ( nem fort be hiaba nincs benne 20 eve semmi ) , belemegy a szappan, a kosz. Volt, hogy be is gyulladt.


Nem en rendelekezem a gyerekem teste folott, hogy eldontsem, lyukat teszek bele.

2015. nov. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

iskolába menés előtt eldöntheti akar e vagy sem


oviba nem, sajnos rossz tapasztalatok miatt ...

2015. nov. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Én is ezen gondolkodom, a rokonságban mindenki azt mondja minél előbb annál jobb, a védőnő is azt ajánlotta, hogy a kórházban tetessük be, anyósom már meg is vette.

Mindenki szerint a kislányok alaptartozéka a fülbevaló, ha nincs, akkor kisfiúnak fogják nézni.

Nekem nem volt, talán elsős lehettem amikor kértem, valóban engem is néztek kisfiúnak és leginkább azért akartam mert az iskolában ha játszottunk fülbevalótlanság alapján mindig én voltam a "papa", vagy a fiúk csapatába soroltak be.

Nem láttam még milyet vett anyósom, elvileg ezek nem zavarják és nem akadnak be, mondjuk láttam már olyat, hogy a kisgyerek füléből kiszakadt a fülbevaló. Én nem is tudok fülbevalóval aludni, zavar még a legkisebb is.

2015. nov. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Én megcsináltattam volna rögtön újszülött korában, de nálunk csak a hazamenetel napján lehet, és csak a főnővérnek van engedélye, de ő pont nem volt bent aznap. Viszont rendes volt, mert mikor érdeklődtem, felírta, hogy a következő hetekben mikor nappalos, mondta, hogy bármikor, ha arra járok, vigyem be a lányomat, és megcsinálja. 2 és fél hetes volt, mikor amúgy vissza kellett vinnem kontrollra, akkor átszúrattuk neki (itt szúrni szokták). Olyannyira megviselte, hogy fel se ébredt rá. Ezzel szemben én 3 évesen kaptam, emlékszem, hogy ordítottam...
2015. nov. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Én minél korábban fogom, annál kevésbé viseli meg. :)
2015. nov. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fél éves volt a lányom mikor kilövettük neki csak egy picit sírt a lövés pillanatában. Semmi gond nem volt vele.
2015. nov. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2 hónaposan
2015. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!