Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire érdemes felkészülni 3-4...

Mire érdemes felkészülni 3-4 hónapos babánál 9 órás autóút mellett?

Figyelt kérdés

Külföldről utaznánk haza hosszabb időre a baba 3-4 hónapos korában.

Érdemes korán indulni, hogy hátha legalább az út egy részében alszik még, vagy ha nem szokta meg az autózást, akkor nem fog tudni?


Hányszor kell majd várhatóan megállni?

Akik hasonló korú babával utaztak hosszú útra, milyen volt?



2015. nov. 25. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennyit nem utaztunk még vele, de az én babám kb. azonnal bealszik a kocsiban. Szerintem arra készülj, hogy másfél óránként meg kell állni, kivenni kicsit az autósülésből, mert az nem túl jó neki hosszútávon, kell egy kis pihi. Szóval a 9 óra várhatóan sokkal több lesz, mint 9 óra...
2015. nov. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyémek igényelték a büfiztetést, rengeteg levegőt nyeltek mindig. Nekünk ez úgy ment, ameddig picik voltak, hogy termoszban forróvíz, anyatej bekészítve termoszos tárolóban, út közben melegítettem fel, út közben etettem és büfiztetni megálltunk egy cigi idejére apának.

A kisebb tápszeres, neki út közben kutyultam a tápszert ki, út közben evett és ugyan így meg kellett állni, de vele 2-2,5 óránként, mert nem 3-4 óránként evett.


Én sokkal jobban szeretek estére/éjjelre utazni velük amúgy, mert ők tök jól alszanak éjjel és a nagyobb is nyugodtabban utazik. Ez teljesen a babádtól függ, milyen a ritmusa. Sajnos jósolni nem lehet, hogy fogja bírni, de ennyi idősen nem szokott gond lenni még az utazás, ha egyébként szokott rövidebb utakra menni veletek.

2015. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 Hónapos volt a lányom amikor Miskolc-Prága utat megjártuk oda vissza vonattal ami nem volt egyszerű de kényelmesebb volt mint a kocsi mert volt egy kis mozgástér. Mivel mi sokat utazunk külföldre (nagyobbik lányom versenyei miatt), már megszokta a kicsi meg nagyon nyugis, türelmes baba de még így is 2-2,5 óránként meg kell állni pár percre. Ha már ilyen hosszú útra mentek vigyetek a babucinak sok játékot,meséskönyvet hogy ne unatkozzon, vagy telefonra letölteni pár mesét ami egy kicsit hosszabb ideig lefoglalja mert a 9 órás út bizony több lesz az biztos.
2015. nov. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elozonek : 3-4 honapos baba nem igen nez meset ut kozben ;)


1,5 - 2 orankent meg kell allni, es kivenni az autosulesbol.

2015. nov. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy 100% nézni is fogja meg megérti! de hogy ne 5 percenként keljen megállni mert ordít figyelem elterelésként jól jöhet!( ilyen hosszú úton bármi jól jöhet ami elszórakoztatja a kicsit ha kell). Amúgy nekem ennyi idősen simán végig nézte a Jégvarázs című mesét a nagyokkal.
2015. nov. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!