Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pici baba melett műköröm?

Pici baba melett műköröm?

Figyelt kérdés

Férjemmel megbeszéltük, hogy addig lesz műkörmöm, még dolgozom. Aztán a 10. héten veszélyeztetett terhesként táppénzre jöttem, nem látja senki sem a műkörmöm, heti egyszer megyek ki a házból. Mégis nagyon szeretem, hogy szép a körmöm és a kezem (az igazit tépkedtem, tiszta seb volt az ujjam). És ahogy jönnek ki rajtam az újabb striák, puffad az arcom, nő a pocakon, úgy érzem ez az egy dolog szép rajtam.

Szerintetek pici baba mellett is maradhat a műköröm? Nagyon rövidet szeretnék, hogy meg ne karmoljam. Nektek van?


2015. nov. 26. 07:23
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Elöljáróban megemlítem, hogy nekem nem tetszik a müköröm, nincs, és nem is lesz soha.


De ettöl függetlenül ez kizárólag a te (eredeti) körmödnek árt, másnak nem.

Sem a terhesség alatt nem károsítja a babát, sem utána nem teszel benne kárt, amennyiben tényleg aránylag rövid, nem töredezik, hasadozik be - azaz nincsenek kiálló, "karcolós" részek rajta, amik megsérthetnék a picit.

Adott esetben még elönyös is lehet, mert ha a saját körmöd könnyen beszakad, az sokkal több sérülést okozhat. (És a müköröm leszedése után elég sokáig tart, mire rendesen nö a sajátod.)


Emellett szerintem az is fontos, hogy te érezd jól magad, és legalább ennyi legyen rajtad, amit szépnek találsz a terhesség és a szülés utáni idöszakban.


De elsösorban a férjeddel kell megbeszélni, hogy neked ez miért fontos, meg hogy anyagilag belefér-e. De semmi esetre se hisztisen mondd el neki, hanem szép higgadtan, kedvesen.


Mikorra várod a babát?

2015. nov. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem nincs de amúgy se volt mostanában, nekem nem kényelmes. Volt valamikor, akkor még nem volt "divat" a hegyes végű, a kocka alakúval emlékszem, hogy egyáltalán nem lehetett karmolni. A hegyesről nem tudok nyilatkozni.

Eredeti hosszú körömmel viszont lehet karmolni az biztos, én rendszerint vágom. Ha meg töredezett is, akkor főleg.

2015. nov. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem van. Pont azért, amiért te is leírtad. Amikor megszültem, olyan jó volt, hogy a hajam katasztrófa, a fejem kialvatlan, a ruháim sehogy sem álltak rajtam, de legalább a körmöm szép volt. Mandula körmeim vannak már 10 éve, 2 gyerekem van (4 és 1 évesek) és még szüléshez sem vetettem le.
2015. nov. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Nekem már vagy 10 éve van (ha nem több). Mikor kicsi volt a fiam, akkor is volt és soha nem karmoltam meg. Mandula alakú, normál hosszúságú körmeim vannak.
2015. nov. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem karcol, nincs rajta éles szélű díszítés, akkor igen.

A túl hosszú nem praktikus, mert egy fenéktörlés a babánál nehézkesebb vele. (Kis helyen kell kotorászni a popsitörlővel.)

2015. nov. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Nekem volt, és most is van újra, de a termességem alatt és utána nem volt, nem a terhességek miatt. Nekem mindig betörtek,leszakadtak, a műkörmöm nagyon rövid, és mivel picit vastagabb mint egy saját köröm, sokkal kisebb az esély rá,hogy megkarmolod agyereket mint egy vékony adott esetben letört körömmel.
2015. nov. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Nekem kamaszkorom óta van műkörmöm, egyszerűen azért, mert nagyon gyenge és rossz minőségű a saját körmöm, festeni lehetetlen, tövig vágva meg nem esztétikus.


Normál méretű, mandula alakú körmök, nem hivalkodó, aki nem ért hozzá, az meg sem mondja, hogy nem igaziak. Megmaradt szülés után is (az igaziakat sem vágtam volna le tövig a gyerekek miatt), sosem karmoltam meg egyik gyermekemet sem.

2015. nov. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Nekem kb. 10 éve van műkörmöm, zselés töltött, kocka alak (néha mandula), nem hosszú. Nem vetettem le egyszer sem, de jó állapotúak a körmeim alatta, semmi gond nincs vele.

Sosem karmoltam/sértettem meg vele egyik gyermekem sem.

26/N

2015. nov. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem azért van műkörmöm, mert az eredeti sajnos, nincs jobb szó rá: ronda.

mű ellenes vagyok, tehát mindig a legrövidebb van és a legtermészetesebb, kő és minta nélküli.

sem a terhesség alatt sem szülés után, pici babánál nem okozott soha gondot. gondolj bele, van akinek a sajátja hosszabb néha mint egy rövidebb műköröm. arra figyelj, hogy ne legyen hegyes, nagyon hosszú, meg a kövekkel is óvatosan, mert lenyelheti a pici ha leesik róla.

2015. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
12 éve saját hosszú körmeim vannak. (Mű sosem volt, viszont a sajátom elég nagy). 3 gyerekem van, sosem volt zavaró,sosem sértettem meg egyikőjüket sem. Ha hozzá vagy szokva nyilván más, mintha most kezdenéd. (Ugyanúgy fűzök gyöngyöt, vágok fát, takarítok, krémezem őket stb. )
2015. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!