Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha valaki nem szoptat, akkor...

Ha valaki nem szoptat, akkor a szülés után mennyivel lehet elkezdeni edzeni, sportolni?

Figyelt kérdés

Egy genetikai betegség miatt lesz programcsászárom, és a szülés után szedendő gyógyszereim miatt tápszeres lesz kezdettől a babánk.


Aki nem szoptatott már a 6 hetes kontroll után elkezdett futni/úszni?


Nyilván előtte is sétálunk majd nagyokat a picivel, de az intenzív sport mikor kezdhető meg?


25 hkm



2015. nov. 30. 16:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6 héttől bármit lehet ami nem megerőltető ezt mondta az orvosom (én egyébként szoptattam de mellette elkezdtem a tornát is, szerintem ebből a szempontból teljesen mindegy)
2015. nov. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Majd meglátod, hogy hogy bírod, de igen, elvileg a 6 hetes kontroll után szépen vissza lehet építeni a sportot az életedbe.


Nekem méhsüllyedésem lett (nem csak hüvelyivel lehet, mert a baba súlya önmagában képes a méh tartószalagjait meggyengíteni, kinyújtani), ezzel futni, ugrálni még véletlenül sem lehet, csak ha visszaállt (már ha visszaáll) a rend. Így most az egyetlen "sport" az intim torna az életemben.

2015. nov. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! (már most vissza kell fognom magam, mert híztam 10 kg-t, terhességem előtt kórosan alultáplált voltam, de ez akkor is brutál. Ezért is kérdeztem rá:))
2015. nov. 30. 17:16
 4/14 anonim ***** válasza:
én 13 kg-nál tartottam 25 hetesen. 22 plusszal mentem szülni. 10 lement a kórházban, a többi szülés után kb a 8. hónapig, minimális tornával, de úgy hogy mellette zabáltam mint állat mert én szoptattam. Mint írtam 6. héttől kezdtem a tornát, tehát kb. 6-7 hónap alatt ment le a maradék. mondjuk a szoptatásnak nagy előnye, hogy fogyaszt sok esetben, szerintem leginkább azért, mert egy szopis baba hajlamos éjjel háromszor négyszer ébreszteni, nem pihen az anyagcsere...a tápszerest megitatod este, és még éjjel maximum egyszer ha igényli. Utána durmolsz :) én szülés után örültem az első 6 hónapban a napi 3-4 óra alvásnak.
2015. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Császár után nem 6, hanem 12 hetet kell várni, nekem legalábbis azt mondták, mert itt ugye vágják a méhedet, széthúzzák az izmokat, több helyen kell regenerálódni, és ezért lassabban megy. Én is császáros voltam, 6 hét után érzésre semmi bajom nem volt, de a dokim mondta, hogy maradjak még nyugton, nehogy gond legyen.
2015. nov. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

Ez egyáltalán nem "brutál", én is nagyon sovány voltam és 20 kilókat híztam minden terhesség alatt, ami annyira leolvadt szülések után, hogy 3 gyerek után 5-7 kilóval vagyok kevesebb, mint előttük voltam.

Táplálkozz rendesen, és ne diétázz terhesen!


A szoptatással kapcsolatban én felkeresnék egy IBCLC-s szoptatási tanácsadót, nekik nagy tapasztalatuk van és információjuk azzal kapcsolatban, hogy milyen gyógyszer mellett lehet szoptatni. Sok szakorvos utánajárás nélkül rávágja, hogy "nem szoptathatsz bizonyos gyógyszer mellett", pedig sokszor csak nem veszik a fáradságot.


Lehet, hogy a Te gyógyszered tényleg a "veszélyes kategóriába esik", de egy utánakérdezést megér szerintem.


A kérdésedhez, igen, 6 hét után ahogy érzed, és nem megterhelő, úgy lehet emelni az adagokat, egyébként szoptatás mellett is ez a "szabály", ott arra kell figyelni, hogy az izomlázat elkerülje a kismama, mert az megváltoztatja a tejet némileg, és nem minden baba fogadja el úgy...


www.ibclc.hu

2015. nov. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
hát nekem császárom volt és 6 hetet kellett várni..pedig ráadásul szövődményes is voltam, öblítettek meg minden.
2015. nov. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne viccelődj már!

Ha kórosan alultáplált voltál, akkor 10 kilóval esélyes hogy még éppen csak a NORMÁL, egészséges "nem terhes" súlyodat közelíted éppen!

2015. nov. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Lehet hogy arra gondol, hogy a BMI a "kórosan sovány" kategóriába teszi. (Engem is oda tett, de azért kórosan nem voltam sovány, csak vékony)
2015. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9: igen, csak a bmi szerint, amúgy normális volt.:) a szoptatási tanácsot köszönöm, egyelőre én megbízom a hematológusomban, ezért járok hozzá.:)


örülök, ha van aki szerint ez nem brutál, a védőnő mondta, hogy hajjajj, ezt nem lesz egyszerű leadni, ebből már tuti nem az elvárt 15 kg plusz lesz, hanem több.:/


és nem az alakom miatt (bár az is zavar majd), hanem a súlyt vinni is kell...

2015. nov. 30. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!