Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek 3 hónapos anyateje...

Szerintetek 3 hónapos anyatejes baba képes átaludni az éjszakát?

Figyelt kérdés

3650-el született. Most 6400 gramm. Tömörgyönyör:) Volt idő, mikor aludt hajnali négyig, de már nem. Beállt arra, hogy ébred kettőkor. Akkor odaveszem magamhoz, szopik és együtt bealszunk, de aztán egy óra múlva keresi a cicit, nem hagy aludni. Ma is hajnal három óta ébren vagyok és húzós lesz így a nap három gyerekkel.

Nagyon drasztikus lenne, ha éjjel ébred nem szoptatom csak mondjuk simogatom, megpróbálom visszaaltatni cici nélkül, hogy megszokja éjjel nincs cici. Egyszerűen nem bírom már. Kimerült vagyok.


2015. dec. 1. 05:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen képes :-) a lányom 6hetes korától alussza át az éjszakát.

Viszont az sem gond,hogy ha még felkel enni,éhes ennyi.

Megpróbálhatod cumival,(nálunk nem okozott semmilyen cumizavart).

2015. dec. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Igen, az első fiam anyatejes volt és ő átaludta a 6. héttől máig. A kisebb csak 4 hétig volt anyatejes, ő a tápszerre váltás óta alszik reggelig. Lehet "genetika", hogy az enyémek korán jól alvók, de


Én megfogadtam azt a tanácsot, hogy nem szoptattam éjjel egyiket sem pont amiatt, amit írsz. Ha éhség miatt ébredt, fejt tejet kapott üvegből és azonnal alvás vissza. Sem pelenkázás, sem villanykapcsolás, csak hogy orra ne bukjak, annyi fényt kapcsoltam, különben elkezdtek nézelődni. Együtt nem aludtam velük, illetve csak úgy, hogy felettem aludtak, nem mellettem és aztán a kiságyuk közelében aludtam. + vegyél cumit.


De ha már van két tesója, akkor gondolom ezeket amúgy is próbáltad már.

2015. dec. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Képes, a kislányom 7-8 hetes korától 4 hónapos koráig átaludta, pedig nem volt nagy súlyú (2200 grammal született, most nem egész 5 hónaposan lett 6 kiló). Szerintem ott hibázol, hogy kettőkor magad mellé teszed és ottmarad. A szoptatott babák, ha az anyjuk mellett alszanak, folyamatosan ingerelve vannak, érzik anya közelségét, a tej illatát, tudják, hogy ott a cici, ezért állandóan keresik, ők sem alszanak nyugodtan. Szerintem ha visszatennéd az ágyába, aludna tovább. Én sem tudok egyébként együtt aludni a kislányommal, mert kb. 10 percenként keresi a cicit félálomban egész éjjel. Se ő nem alszik, se én. Az ágyában meg alszik, mondjuk mostanában kel 1x, max 2x enni.
2015. dec. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam is 6.hetes koratol atalussza az éjszakat. (Előtte is csak 1x kelt). Anyatejes és mellettem alszik babaöbölben, cumink nekünk is van, eddig semmi gondot nem okozott :) 2,5hós anyukája
2015. dec. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor én valamit rosszul csinálok? Harmadik gyerek és ennyire béna lennék?
2015. dec. 5. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!