Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha éjszaka felkel a 4hónapos...

Ha éjszaka felkel a 4hónapos baba az alábbiakban leírtak alapján várhatok vajon hogy visszaalszik-e?

Figyelt kérdés
Szóval felkel, sír is, de nem üvöltve, nem nagyon (persze nem tudom, mert még sose vártam, lehet hogy idővel üvöltene) és kinyomja magát. Viszont folyton visszateszi a fejét és szopni kezdi az ujját, tehát gondolom én, hogy próbál visszaaludni. De ezek csak másodpercek és aztán újra felágaskodva sírni kezd. Szerintetek ezt mennyi ideig hagyhatnám hogy megnézzem hogy tényleg enne-e? Ilyenkor mindig megetetm és hát nincsen ellenére. De lehet hogy vissza tudná altatni magát, nem?
2015. dec. 1. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Kisfiam is 4 hónapos,szinte minden éjjel kb.2-3 x felkel,nem sír csak fészkelődik,nyüszög.Cumit vissza adjuk a szájába és alszik tovább. Nem eszik már éjjel,szerintem ha éhes lenne nem aludna vissza és sírna.
2015. dec. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nos, ha komoly sírás van, akkor etesd meg. De körülbelül 4-5 hónapos korban érik meg átlagosan a babák idegrendszere arra, hogy önállóan (önnyugtatással) képesek legyenek elaludni. Van aki cumit ad, van aki hagyja, hogy az ujját szopja, általában ezek segítségével tudják magukat visszaaltatni a babák. Van aki kis sírást sem bír, cicire teszi, ez is megoldás.

Én sokáig cicire tettem ilyenkor, a vége az lett, hogy éjjel nyolcszor keltünk.

Aztán belemélyedtem a témába, körülbelül két oldal van, az egyik aki azt mondja hogy a babát egy pillanatig se hagyjuk sírni, mert a sírás stresszhormont termel, ami így későbbi agresszivitáshoz, félelemhez stb vezet.


És a másik tábor, aki nem riad vissza attól, hogy megtanítsa a babáját az önnyugtatásra, aztán ezen belül vannak humánusabb és kevésbé humánusabb módszerek.


Lévén, hogy napi 2-3 óra alvásom mellett a babám sem aludt 7-8 óránál többet a fentiek miatt, én úgy döntöttem, hogy megkockáztatom, hogy a következő éjszakán nem adok neki cicit. Úgy gondoltam, stresszhormon ide vagy oda, ha napi 8 órákat alszik hosszútávon, az épp úgy hátraveti a fejlődését.

Tehát egyik este ahogy írod, nyöszögött csak, néha cumizta az ujját, nem sírt határozottan de nyöszögött. Bementem hozzá, de nem vettem fel, nem adtam neki cicit, vízzel kínáltam de azt persze nem kért.

Most nem részletezem, bejárkáltam hozzá, de idő után átment a dolog sírásba majd egyszer csak abba maradt a sírás, és arra mentem be hogy a cumijával elaludt (azelőtt nem fogadta el a cumit csak én cumi párti vagyok). Ez volt az a pont ahol ő megtanult elaludni (azt hiszem kb. 5 hónapos volt), innentől már nem kelt éjjel egészen a fogzásos időszakig, ráadásul akár éjjel, akár nappal elég volt letennem, a cumijával 2-3 perc alatt elaludt, az alvásai hosszabbak lettek, szóval szerintem jól döntöttem az egészsége szempontjából. A stresszhormonokról nem tudok nyilatkozni, végtelen nyugodt kiegyensúlyozott baba :) szerintem nem okoztam maradandó kárt.


Tehát megpróbálhatod bent az ágyban hagyni, de számíthatsz rá hogy sírni fog első este. De ha úgy gondolod, hogy szeretnéd megtanítani az önálló alvásra, akkor ez egy jó időszak 8-10 hónaposan már nehezebb lesz.

2015. dec. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De el tud aludni egyedül. Nappal is este is magától alszik el. Csak a felriadásokkor nem tud visszaaludni. De az is lehet hogy épp ez, amit mondok azt jelenti hogy azért kel hogy egyen vagy valami más. De főleg hogy egyen..

Mindenesetre köszönöm a választ. Elgondolkozom rajta.

2015. dec. 1. 10:52
 4/7 anonim ***** válasza:

ha úgy gondolod hogy éhes éjszaka, akkor etesd meg.

nem világos számomra hányszor kel éjjel mert nem írtad :) ha csak egyszer kel, akkor nyilván etesd meg mert ebben a korban lehet éhes/szomjas éjjel, és az sem biztos hogy este a tejed elég még neki...két három hónap és úgyis neki álltok a hozzátáplálásnak, akkor majd jobban ki tudod mérni hogy vacsorára mennyit eszik...addig meg etesd meg, ha csak egyszeri ébredésről van szó.

én arra a szélsőséges esetre gondoltam, amikor a cicivel alszanak vissza.

2015. dec. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát nem egyszer sajnos. 2-3x
2015. dec. 1. 11:51
 6/7 anonim ***** válasza:

esetleg próbáld megmérni mennyit eszik este...ha van szoba mérlegetek, akár azon is...ráállsz vele aztán ráálsz nélküle és kivonod a kettőt egymásból. szopi előtt is után is....ha nincs legalább 100 gramm különbség a két mérés között, akkor biztos hogy nem eszik eleget estére. ez esetben tejszaporítás vagy fejsz napközben és este kipótolod neki (én ezt is csináltam egy ideig). De nekem egyre többször kezdett kelni és akkor rájöttem hogy tulajdonképpen neki igen kellemes az éjszakai ciciztetés :)

egy biztos, ha háromszor kel éjjel, az már nem éhség, vagy ha az akkor nagyon nem elég a tejed....fogzásnak nincs jele? mozgásfejlődésben hogy áll? történt mostanába valami újdonság?

2015. dec. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5 hónapos, szintén szoptatott baba, és 4 hónapos korában kezdett ő is 1-2x felkelni éjjel enni, előtte átaludta az éjszakákat este 7-től reggel 6-ig. Én a mozgásfejlődésre fogom, többet ficereg, több kaja kell neki. Nálam tej az tuti, hogy van elég, mert miután lefektettem, sokszor még le kell fejnem, hogy ne folyjon szét éjszaka (és még így is előfordul, hogy folyik), nagyon sok tejem van. Eleinte próbáltam csak simogatni, cumit adni neki, aztán vizet, de nem segített semmi, a cumisüveget meg majd lenyelte akkora kortyokat ivott és sokat, úgyhogy egyértelmű volt, hogy tényleg éhes. Most is ha kiveszem, és az ölembe veszem szopizni, szó szerint remeg, míg a szájába nem adom a cicit.Kicsit én is félek, hogy előbb-utóbb majd óránként kel cicizni, de ha meg éhes, nyilván megetetem. Egyelőre nem szaporodik az ébredések száma, pedig eltelt már egy hónap.
2015. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!