Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vezetni kell a babát a 3-ból...

Vezetni kell a babát a 3-ból 2 alvásra csökkenéskor? Kell segíteni valahogy vagy kialakul magától? Nálatok hogy volt? Hogy vetted észre hogy kevesebbet igényel? Rögtön átáll a szervezete/tűrőképessége?

Figyelt kérdés
2015. dec. 8. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:

én úgy vettem észre hogy abban lehet befolyásolni mikor alszik...de hogy hányszor egy nap abban nem. vagyis az alvás mennyiség adott amire szüksége van. azt nem tudod befolyásolni.

Tökéletes jó példája hogy 12 hónapos kora előtt pár nappal mindent megpróbáltam hogy elhagyja a délelőtti nagy alvást és már csak délbe aludjon (kétszer aludt még akkor). sehogy sem sikerült szó szerint elaludt ebéd közbe muszáj volt megmaradni a két alvásnál. Erre egyszer csak egyik napról a másikra, 12 hónapos kora után 1-2 nappal elhagyta a délelőtti nagy alvást. Egyszerűen többet nem volt hajlandó lefeküdni délelőtt. Szóval kitolni lehet az alvásokat, de ami törvényszerű már-már, hogy fél éves kor alatt minimum háromszor, fél és egy éves kor között minimum kétszer alszanak, és utána átállnak maguktól.

2015. dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell segíteni, szépen elhagyja majd magától, ha már megérett rá. Kisfiam a nyáron mikor még csak kúszott akkor 3szor aludt napközben. Utána mikor elkezdett már mászni úgy október környékén egyre többet mozgott, felfedezte a lakást és egyszer csak elmaradt az egyik délelőtti alvás. Ill. akkor ő úgy aludt, hogy felkelt reggel 5-6 körül és utána már aludt 8-9 körül aztán ebéd után és még délután úgy 5 körül egyet, de ő rövideket aludt, fél óra max 40 perc volt egy alvás. Aztán elmaradt ez a reggeli alvás, ugyan úgy 5-6kor kelt fel, evett és még visszaaludt 7-8ig aztán aludt egyet 11-12 körül és délután. Most úgy néz ki a napirendünk, hogy felkel 6-fél7 körül és indul a nap, ha eszik már nem alszik vissza aztán alszik egyet 10tól 1-1,5 órát és utána délután fél3-3 körül megint 1-1,5 órát. Az alvásai is hosszabbak lettek. Most várom szorgalmasan mikor áll át az egy alvásra, de egyenlőre ez távolinak tűnik, ez a mostani napirend nagyon beállt.
2015. dec. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
55%
Hogy lehet babát vezetni? Én is akarok olyat csinálni. Szerintem ne engedd sokat aludni, mert megvilágosul, és elsöprő hatalmával lesúlyt mindenkire. Veszélyes ám!
2015. dec. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!