Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos baba EGÉSZ NAP...

7,5 hónapos baba EGÉSZ NAP tutul, nyafog, nyüszít, üvölt. KÉRLEK SEGÍTSETEK!? (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7,5 hónapos, kb. 1-1,5 hónapja kezdte ezt a folyamatos tutulást (nem tudok szebben fogalmazni, konkrétan úgy tutul folyamatosan mint egy kutyakölyök). Ez egyre rosszabb, most már ott tartunk, hogy megállás nélkül szinte egész nap ezt csinálja és ha nem megyek oda hozzá, akkor teli torokból üvölteni kezd. Nem kúszik még egyébként (nagyon próbálkozik, illetve hátrafelé már közlekedik), gondolom ez is frusztrálja, mert már nagyon okos, mindent megnézne, de nem tud odamenni. Sokszor a saját játékai se kötik le, van egy rakás játéka, kínomban mindent összevásároltam, adogatom a kezébe sorra, de nem érdekli vagy csak pár percig. Úgy veszem észre inkább ölbe lenne, azt szeretné, hogy járkáljak vele, ő meg nézelődjön...idegen helyen tök jól elnézelődik, társaságban is elvan, csak otthon van nála ez a hiszti. A szeparációs szorongáshoz még kicsi szerintem, meg akkor is sokszor üvölt, ha a szobában vagyok. Mi ez??? Más tapasztalta már ezt? Ha beindul a kúszás jobban el lesz majd???Totál le vagyok már strapálva, semmit nem lehet tőle...sokszor enni is három részletbe tudok, WC-n úgy vagyok, hogy hallom, hogy üvölt...szusszanásnyi időm nincs, kivéve ha alszik, akkor általában takarítok.

Nem veszi körbe túl sok minden, a játékok felét két hétre elteszem és aztán újra elő veszem. A tv nem megy egyáltalán. Alszik napközben háromszor, jó étvággyal eszik. Nem lett kézhez szoktatva, soha nem hurcoltam egész nap. Mit csináljak? Kérlek segítsetek!


2015. dec. 12. 17:10
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem, hogy lehet, hogy a foga is jön, bár nem nyáladzik, de sokat rágja a kezét. Az ínyén még semmi nem látszik, érezni se érzek semmit.
2015. dec. 12. 17:12
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Nem lehet neked konnyu most..:( Talan amit megprobalnek a helyedbe az a komp ( ha van ) mert abban picit szabadabban lenne es fognod sem kellene.Tudna nezelodni picit "lokdosne" magat.Ezert lehet kikapok a tobbiektol :D Vagy ha ugy latod hogy fogzik is adhatsz fajdalomcsillapitot vagy az inyere valami kencet hatha segit!!! Kitartas neked :)
2015. dec. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
Valami zenés játék? Pont 7,5 hónapos a lányom, kúszik, mászik, feláll egy hónapja, lépeget bútorok mellett, mégsem köti le semmi, a tanuló kutyája csak de azt karácsonyra kapja így csak párszor játszott vele
2015. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Adtam már neki nurofent, de ugyanúgy sírt egész nap :( Utolsó, ez nem túl jó hír...Mi az a tanulókutya?

Ha ez nem rendeződik, engem muszájkabátban visznek el hamarosan...

2015. dec. 12. 18:09
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves Első, én biztos nem ítélkezem..van hogy bekapcsolom neki a bogyó és babóca főcímdalát, csak hogy öt perc csend legyen végre...
2015. dec. 12. 18:12
 6/15 anonim ***** válasza:
Igy eleg nehez segiteni csak megprobalunk otletelni hatha..:) Ha letszed jatszani szonyegre (szabadabban mint a kisagy) akkor sincs el? Vedono,gyerekorvos latta esetleg vagy adtak tanacsot? 1# voltam
2015. dec. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

én már megtanultam amikor kikészülök, akkor az mindig fogzástól van

kened neki géllel, vagy kap valami fájdalomcsilit?

2015. dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nincs el a játszón, néha még a kiságyban inkább...persze rendszeresen viszem orvoshoz, ill. a védőnő is látta sokszor már. Nem hiszem, hogy beteg mert akkor ölben is sírna. Meg tudjuk nevettetni, imádja ha dobálják pl, vagy a birkózást. A béna hangokat, olyankor hangosan kacag. Ha mondókázunk, éneklünk azt is élvezi. Nekem inkább az a bajom, hogy egyedül nincs el egyáltalán. Persze nem cél, hogy órákig eljátsszon magába, de azért egy 15-20 perc már jó volna...
2015. dec. 12. 18:45
 9/15 anonim ***** válasza:
*ja és amúgy a szeparációs szorongás első felvonása 8. hónapban várható.. de az enyhe szokott lenni(max nincs el mindenki kezében, felismeri, hogy őt ismeri, a másikuk idegen, és ennyi)
2015. dec. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Géllel is kenem, nurofent is kapott már, de ugyanolyan nyafogós-sírós volt.
2015. dec. 12. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!