Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hisztis vagyok, vagy...

Anyukák, hisztis vagyok, vagy ezt ti sem vállalnátok be két 2 év alattival?

Figyelt kérdés

Van egy tündéri 3 hónapos kislányom és egy 19 hónapos, rosszcsont kisfiam.

A férjemnek júliusban meghalt az apukája. Ő a fogyatékos fiával élt, aki egy 10-12 éves gyerek értelmi szintjén áll. Szóval nem annyira vészes, elintézi a dolgait, de kell neki a felügyelet, mert sok mindent elfelejt, az emberekben nagyon könnyen megbízik. Mi akkor mondtuk a férjem féltestvérének, hogy valamit kéne kezdeni a testvérükkel, mert egyedül nem maradhat abban a nagy házban, mikor az egész életét felügyelet alatt élte, sosem volt egyedül fél napnál többet. De ott azt mondták, hogy nem kell, tud magára vigyázni jobban, mint gondolnánk... Aha, azóta csak a gond van körülötte. Elfelejti, hová tesz dolgokat, olyankor azt mondja, hogy betörtek hozzá. Ezt 2x játszotta már el velünk.

A kártyájáról rendszeresen levesz pénzt a barátainak, akik szerintünk néha ott laknak a házban (5 hálószobás, hatalmas kerttel). Emellett a testvére olyanokat vár el tőlünk, amik szerintünk nem a mi dolgunk. Pl. elvinni a kórházba, fél napokat ott lenni vele, mert "én úgysem csinálok semmit, ráérek". Nem szoktam főzni, éttermezünk. De változó, hogy mikor hogy, a férjem féltestvére mondta, hogy a testvérüket vihetjük nyugodtan, de nem mondhatom, hogy délre menjen X helyre, mikor lehet, hogy a pici tovább alszik, vagy bármi közbejön. Ráadásul Budapesten nem bír tájékozódni, csak azon a környéken, ahol mindig is élt.


Ráadásul velünk sosem volt semmilyen kapcsolata, évente 4-5 alkalommal találkoztunk és ennyi. A párom féltestvére pedig vele nőtt fel, minden héten találkoztak. Amióta apósom meghalt, felé sem néznek, telefonon beszél vele...


A testvérem féltestvére szerint (aki normális), én vagyok a hisztis, mert nekem azért nincs időm erre, mert nem is akarom, hogy legyen... Meg hogy biztosan nagyon sok dolgom van, amikor se főznöm, se takarítanom nem kell. De nem értem, mit gondol, hogy én itthon ülök és körmöt festek?


2015. dec. 12. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt csak egy gond van: nem lett lefixálva, ki gondoskodik a sérült testvérről. Össze kell ülni a családnak, és pontosan átbeszélni. Ki most a gyámja? Gondolom, az édesapa halála után ki lett valaki jelölve. Beszéljétek át, kinek mi a feladata körülötte, ki mit vállal, és ahhoz tartsátok magatokat.

Végső esetben fel kell fogadni egy gondozót, aki ránéz.

De a legfőbb kulcsszó itt a családon belüli kommunikáció.

2015. dec. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nincs gyámja.

Dolgozik, milliós összeg van a számláján, mert az apja a fizetése nagy részét félretette neki.

Mi a temetés után kérdeztük, hogyan tovább, akkor én lettem a legjobban lekiabálva a féltestvér részéről, hogy nem kell semmilyen gondozó és gyám, én a sérült testvérük örökségére pályázok, azért erőltetem ezt ennyire, pedig ő képes magáról gondoskodni.

Csak más volt, amíg az apja elirányította, mondta neki, mit hogyan és ott volt, bármi volt. Most ott van egyedül, senkihez nem tud szólni. Hiába mondjuk, hogy a házat is el kellene adni, mert hatalmas luxus, hogy egy ember egy akkor villában él egyedül, mintha nem is értenék. Azt mondják, hogy az is az apjuk öröksége, nem akarnak tőle megválni. Ezt értjük, de akkor ne tőlünk várják el, hogy fizessük a személyzetet, a rezsijét.

2015. dec. 12. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:
beszéljetek háziorvossal-gyámüggyel, ha sérült erről gondolom vannak hivatalos orvosi papírok is valahol és kezdeményezzétek hogy valaki a gyámja legyen mielőtt elherdálja az összes vagyonát, kérjétek hogy valaki felügyelje a kiadásait, kérjetek gondozónőt mellé aki ránéz, végső esetben egy bentlakásos otthont kéne neki keresni, de így kívülállóként nagyon nehéz megítélni, hisz nem ismerjük a testvért, hogy lássuk ténylegesen mennyire képes egyedül élni
2015. dec. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
közbe rájöttem, hogy a kérdésedre nem is válaszoltam :) nem, nem vagy hisztis két kisgyerek mellett nem várhatják el tőled pláne hogy igazából alig ismered, hogy még te járj vele orvoshoz stb... de tegyétek meg a szükséges intézkedéseket amik ilyenkor fontosak a testvér jövője miatt!
2015. dec. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!