Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell és mennyire...

Meddig kell és mennyire ügyelni a baba túlingerlésére? Mennyi idős baba "mennyit bír"? Társaság, játékok, zajok. Milyen rossz hatást vettetek észre?

Figyelt kérdés

2015. dec. 13. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pár hónapos babával már bármerre lehet jönni menni ,ha nem bírja már ,úgyis elalszik ,ezért fontos ,hogy legyen mindenhol egy kis "kuckója" (babakocsi ,vagy rokonoknál elvonulsz vele egy másik szobába).
2015. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Látni rajta, ha gond van. Sír, nyűgös. Akkor le kell tenni egy nyugodt szobában pihenni, aludni.
2015. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk pont most lettek ebből problémák a zenélő forgó miatt. 2 és fél hónapos, amióta megkapta nagyon szereti, jól elvan vele aztán elkezd sírni, kiveszem és azonnal megnyugszik, de alig tud elaludni. Addig cumival aludt el, most leggyakrabban csak ringatva, de nem mindig, inkább délelőtt. Csak ma esett le, hogy ez az egész a zenélő forgó óta van.

Egyébként kb negyed óra -20 perc ami ebből neki már soknak tűnik. Semmi mással nem volt probléma, pl mikor mi beszélünk hozzá stb egy jó óra - másfél óra nem okoz problémát.

2015. dec. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, én most tapasztalom csak, hoy ilyen létezik! A nagyobb evett, aludt hónapokig, Tök nyugis légkör volt, nem sírt, nem reklamált, álom baba volt.

A kisebb viszont hangzavarban él. A nagyobb sikír, dobol, zajong, kiabál, én mosónő lettem, gépek zúgnak, főzök, néha kiabálok a nagyobbal. A kisebb most 4 hónapos, este 7-re lesz elege teljesen. Egyértelműen elkezd sírni 7-körül, hogy aludni szeretne és ahogy fürdetük, kap enni (a nagybb közben már bealszik 8-kor) azonnal el is alszik ő is és reggelig, ameddig csend és béke van, addig ő is alszik. Ez 1 hónapos kora óta így van. Előtte felébredt éjjel, de nappal egyszerűen nem tudott őlünk aludni és egész nap nézeődött, ha bealudt, pár perc múlva fel is riadt. Szóval én azt tapasztalom, hogy az a rossz hatás, hogy felébred és elfárad teljesen estére szegény. Sajnos nem tudom ettől megkímélni, kicsi a lakás is, de! kezdi felvenni a ritmust ő is, nappal már nem reklamál, beletörődött, eszik, nézelődik, délután együtt alszanak (csend van) és éjjel 10-12 óra alvás van. Az enyém most ennyit bír.


Korábban 1 hónapos korában elmentünk a testvérem esküvőjére, majd lagziba. Fél óra múlva már fészkelődött atársaságban, zajban és el is vittem aludni a hotelszobába. Akkor még csak ennyit bírt, de akkor ki tudtam menteni. Fészkelődött, sírt, nyugtalan volt, látszott rajta, hogy nem tudja feldolgozi a sok ingert akkor még. Itthon azért nem ilyen durva a helyzet.

2015. dec. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!