Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok baj ha ket...

Mit gondoltok baj ha ket gyerekemnek azonos kezdobetuvel kezdodik a neve?

Figyelt kérdés
A jatszon ma kiadat egy anya mivel az egyik lanyom Flora a masik pedig Fanni.A tesojuknak is szerettunk volna f betuvel nevet adni de nem talaltunk olyat ami tetszik igy Bence lett.Ezen kiadat egy anyuka h akkor o h fogja magat erezni h neki mas betuvel kezdodik a neve.Hat komolyan nem hiszem el h mindenbe belekotnek.Nem erdekel ogazam csak erdekelnek a velemenyek.Az o gyerekei egyebkent Zalan,Zeteny,Zoe es Zoard volt.
2015. dec. 13. 19:57
 1/10 A kérdező kommentje:
*kiakadt,*igazan
2015. dec. 13. 19:58
 2/10 anonim ***** válasza:
A húgom és én BB vagyunk, a bátyám BK. Mindhárman elmúltunk 30évesek, és soha egyetlen egyszer sem volt téma az köztünk, hogy melyikünknek mivel kezdődik a neve. de még az ismerőseink sem problémáztak ezen. lehet én éltem rossz helyen?
2015. dec. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az ő gyerekei nevét távolabbi ismerősök és ismeretlenek inkább össze fogják keverni. Egyébként tökmindegy a kezdőbetű, értelmes emberek ezen nem problémáznak és nem tulajdonítanak neki mindenféle kitalált mögöttes tartalmat.
2015. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a 2 középső gyerek neve kezdődik Á-val. Mindkettő fiú, kicsi a korkülönbség, hasonlítanak is. Amíg egy iskolába jártak, mindenki keverte, melyik az Ádám, melyik az Ákos. Nagyon nem szerették, hogy ez így van. Ők azt mondták, jobb a másik két tesójuknak, akiknek a neve más betűkkel kezdődik. Most már nagyobbak, más iskolákba is járnak, ez nem téma, de sokan még most is keverik őket.


Ne törődj az ismerős anyukával, nincs igaza.

2015. dec. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom Lia és Luca.

Mind a kettőnek van 2. neve és a keresztnevüknek is megvan a miértje, amiért kapták. :)

Ők egész jól elvannak a nevükkel, szeretik.

Én meg szoktam viccelődni azzal, hogy csak az "L" betűs rész maradt meg az utónév könyvből, így emiatt lett két "L" betűs lányunk. :)


Arról nem beszélve, hogy nem fogom köz szavazásra rakni, hogy ki milyen nevet adna az én gyerekeimnek, akiket én hordtam a szívem alatt 9 hónapig és én küzdöttem meg értük, én nevelem fel.

Nem értem, hogy kinek mi köze van/lenne hozzá .. ?!

2015. dec. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 5 lányunk van, és 3-nak V-vel kezdődik a neve, a másik kettőnek nem. (Veronika, Viktória, Viola, Izabella, Johanna).

Már a legkisebb is elmúlt 10, de soha egyetlen egyszer sem volt téma köztük, hogy kinek mivel kezdődik a neve. :)

Ne is hallgass arra az anyukára.

2015. dec. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk családban többször is előfordult, hogy 3 testvér közül kettőnek ugyanazzal a betűvel kezdődött a neve, a harmadiknak pedig nem. Még gyerek voltam mikor először hallottam az eseteket: Zoli, Zita és a(Z)Anikó, valamint Zsuzsa, Zsófi és Laci (akit átkereszteltem Zsigának, mert nehogymár csak neki ne legyen Zs betűs neve) Mi a harmadik gyereknek is direkt kerestünk A-betűs nevet,ha már az első kettőnek ilyet sikerült adni, főleg, hogy nekem volt egy olyan agymenésem is, hogy alliteráljanak a vezetéknévvel (tehát mindhármuk monogramja AA, van Alízunk, Améliánk és Alexunk egyébként)

Ettől függetlenül mindenkinek a saját dolga, hogy milyen nevet ad a gyerekének. Mondjuk ha 8-ból 7nek azonos lenne a kezdőbetűje, én is rákérdeznék, hogy hogyhogy a 8.nak nem az, de nem szólnék be rá, hogy szegény majd sz*rul fogja érezni magát miatta.

2015. dec. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Istenem.. még ebbe is bele lehet kötni? Mindegy ki mit csinál, úgyis lesz olyan, ami valakinek nem tetszik. Kár ezen aggódni. De hogy a gyerekek nem fognak ezen problémázni, az biztos.
2015. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszonom en is igy gondolomn.Kapasbol nekem is van nehany gyerek az ismerosi koreimben akiknel igy van(Noel-Nina-Olivér)(Bence-Bálint-Marcell)(Mate-Marton-Lana)

Ugyhogy szerintem is O.K.Szep neveket valasztottak :)

2015. dec. 13. 23:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Èn is gondolkodtam,hogy ugyanazzal a betűvel kezdődjön, de nem tetszett az a kevès Z betűs nèv amik vannak ìgy csak a monogramjuk első kèt betűje lesz azonos,kèt keresztnèv pàrti vagyok.
2015. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!