Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg fokozatosan lehet...

Tényleg fokozatosan lehet csak kivinni a csecsemőt levegőzni, emelve a kint töltött időt? Ha igen, akkor ezt milyen ütemben?

Figyelt kérdés

2015. dec. 13. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
En elso nap nyitott ablak ele mentem vele, de nem ki, maradtunk a szobaban. Aztan masodik nap ki az erkelyre, ugyanugy 5 percre. Aztan 10, aztan 15, aztan 20 majd le akartam vinni fel orara de esett az eso ugy maradt a fedett erkely. Negyedik emeleten lakunk, lift nincs, nalunk nem lett volna ertelme levinni 10 percre. Kerteshazban mas a tortenet, szerintem mar masodik alkalommal kivittem volna a kertbe, igaz csak par percre.
2015. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Első gyerek? Mert akkor még persze, betartja ezt az ember. Másodiknál már örülünk, ha 1-2 hetet sikerül otthon tölteni, mielőtt minden visszaáll a régi kerékvágásba. Ott nem lesz idő 5-10 perceket tökölni, amikor a nagynak oviba kell menni, játszótérre menne, és nincs segítség.
2015. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem attól is függ, hogy mikor születik. Az én gyerkőcöm nyári kánikulában érkezett és szinte folyamatosan nyitva voltak az ablakok (min. bukóra) a kórteremben, így a hazaérkezésünk után 2 nappal már vittem sétálni a délelőtti órákban. Ebben a hideg időben azonban nem lettem volna ilyen bátor, 2-3 hétig leginkább csak az ablakban és a kertben tartózkodtunk volna rövidebb ideig.
2015. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Ez régi babona szerűség mint a szoptatás előtti mellfertőtlenítés. Semmi tudományos alapja nincs.

Arra kell csak figyelni h ne fázzon meg a pici.

2015. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Február végén fog születni. Első baba, és olvastam babagondozós könyvben, hogy fokozatosan szoktassuk hozzá, csak valahogy nekem ez fura, mert ha jól felöltöztetem, akkor mi baja lehet a friss levegőtől?
2015. dec. 13. 22:06
 6/11 A kérdező kommentje:
Kertre nyíló teraszunk van egy pár lakásos házban.
2015. dec. 13. 22:07
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem azt mondta a vedono hogy az elso egy hetben csak 5 percejre vigyem ki aztan a 2. hettol a hatodik heig negyed orakra es utana barmennyi idore...en betartottam mondjuk olyan allapotban voltam hogy még 6 hetesen is alig birtam menni szoval jem nagyon volt mas valasztasom. szerintem a tesonal az elso egy hetre vonatkozo 5 perceket betartom majd de utana ki fogom vinni 2*60 percre mert ennyi kell a nagyobbiknak.
2015. dec. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
már tobbszor irtam, de most ismét leirom, hogy itt, ahol élunk (kulfold) nincs ilyen. annyit mondott a gyerekorvos, hogy ne menjunk a pár hetes babával 2 ezer méter fölé.
2015. dec. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a kórházból hazajöttünk 3 napos volt, 10 percet minimum kint töltött a levegőn. Akkor minek kezdtem volna a szoktatást itthon elölről? Novemberi a fiam, csak kint a friss levegőn tudott aludni a hasfájos időszakban, órákat aludt a mózesban.
2015. dec. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Ez milyen hülyeség már. Meg persze a gyereket tetőtől talpig bundába kell kivinni, miközben rajtunk se kesztyű, se sál, se sapka hanem egy pulóver vagy egy laza tavaszi kabát elég. De a gyerek az izzadjon, mert jajjj szegényke nehogy fázzon. :-)
2015. dec. 14. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!