Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utaztatok repülőn babával?

Utaztatok repülőn babával?

Figyelt kérdés
Május végén mennénk Franciába 2-hétre akkor 15-hós lányommal.easyJet repülővel.Az lenne a kérdésem hogy lehet-e fölvinni a repülőre sport babakocsit,vagy szerintetek ezt hol érdeklődjem meg? Arra is kíváncsi lennék hogy hogy bírta a babátok az utat? Kicsit félek mert azert elég hosszú út.Szerintetek mit vigyek magammal, gyógyszer meg ilyesmire gondolok.Utasbiztosítást is kössünk?
2010. márc. 23. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Betolhatod a babát a váróba a babakocsival ha akarod, meg fel is adhatod az elején, ahogy kényelmesebb. Viszont a gép ajtajában elveszik és berakják a raktérbe, a gépre nem vihető fel. Aztán érkezéskor, ha az ajtóban vették el, akkor visszaadják rögtön kiszállásnál, ha feladtad az elején, akkor a csomagokkal érkezik a futószalagon. Legalábbis a Malévnál ez az eljárás, a fapadosoknál nem tudom hogy van, de lehet ugyanígy. Megérdeklődni a légitársaságnál lehet vagy telefonon vagy a társaság honlapján.

Franciaországba nem annyira hosszú a repülőút, 15 hós baba simán ki fogja bírni, igaz az öledben kell majd üljön, ha nem vesztek neki külön jegyet (ha nincs tele a gép, akkor le tudjátok tenni külön ülésre felszállás után). Sokkal kisebb babákkal is repkednek, akár 8-10 órás utakon is, szóval ne aggódj, nem lesz semmi baj.

Biztosítást én mindenképpen kötnék ha külföldre megyek, főleg babával. Extra gyógyszer szerintem a repülőn nem kell, a szokásos gyógyszercsomagot vigyétek, amit utazásokkor szoktatok.

Jó utat!

stuvi anyuka

2010. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szeritnem a Budapest Airport-ot hívd fel, és ott kérj felvilágosítást, hogy mit lehet és hogy lehet a repülőre felvinni.

Biztosítást én mindenképpen kötnék.

Lázcsillapító, sebtapasz, calcium, ezeket mindenképp vinném, bár gyerekkel még nem utaztam (még csak 6 hónapos).

Én egyszer együtt utaztam repülőn egy kisbabás anyukával és a nagymamával. Még szerencse hogy csak 2 óra volt az út, mert a gyerek végig üvöltötte az utat, már az anyja is sír. Igaz 6 hónap alatt lehetett a baba. De Franciao. nincs messze repülővel, biztos jó lesz az út!

Jó nyaralást!

2010. márc. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Akkor majd érdeklődök a légitársaságnál.
2010. márc. 23. 12:34
 4/4 anonim ***** válasza:
29%
Londonból Jeruzsálembe simán kibírta 2 hetes baba. A tied pedig már nagy, tehát semmi gond nem lesz, ott vagy te neki és ez a lényeg.:) Gyógyszereket feltétlenül vigyél, (orvossal konzultálj előtte) és csinálj listát, hogy ne maradjon itthon semmi. Biztosítást mindenképp kössél! EU-s tb kártyátok legyen, ingyen megcsinálják az OEP-nél. Rengeteg ruha, mert mosni gondolom nem akarsz. Bon voyage!:)
2010. márc. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!