Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öt hónapos babát már le lehet...

Öt hónapos babát már le lehet szoktatni az éjjeli evészetekről (ha nappal eleget eszik)?

Figyelt kérdés
2015. dec. 15. 11:45
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
45%
igen, a mi lányunk ennyi idős volt, mikor átszoktattam a cicimről a cumira (azelőtt sosem cumizott). Az első este volt egy kis sírás belőle, de aztán onnantól újra átaludta az éjszakákat, meg a nappali alvása is sokkal tartósabb lett, azáltal hogy megtanult a cumival elaludni a cicim helyett...mondhatni kb. azóta van normális, tervezhető napirendünk. Előtte nagyon káoszos volt, ez az igény szerinti mellre tétel nálunk nagyon nem jött be.
2015. dec. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
úúújra.... nekem még sosem aludta át.... és szopja az ujját...
2015. dec. 15. 11:55
 3/44 anonim ***** válasza:

Az én babám mindössze 6 hetes koráig evett éjjel is 1szer!


5hósan nem kelt fel enni. Most 1 éves,nem eszik éjjel.

2015. dec. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

köszi a második válaszolónak is. tudom, vannak ilyen babák akik nem kelnek fel éjjel. de én inkább arra vagyok kiváncsi hogy akinek felkelt a babája leszoktatta-e és mikor...

vagy a ti példáitok azt jelentik hogy ki kéne bírnia és leszoktathatom?

2015. dec. 15. 11:57
 5/44 anonim ***** válasza:
29%

Ha eleget eszik,iszik jó súlyban van akkor persze,ki kellene bírnia. Miért ne? Éhen halni nem fog :-) és csak megszokás kérdése!

Esetleg ha megébred itasd meg,vagy adj neki cumit.

2015. dec. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. ujjszopós volt az én lányom is. de pont december volt, és a hidegek miatt kesztyűt kapott, így már a babakocsiban is ment a rapli...ott elkezdtem odaadogatni a cumit, mindig a feje mellé tettem, ha kérte ha nem....aztán egyszer csak rákapott...de éjszakázáshoz továbbra sem kellett neki, aztán egyszer megmakacsoltam magam, nem adtam cicit (nagyon sűrűn kelt cicizni), hanem a cumit adtam oda, persze sírt egy darabig, én meg járkáltam be hozzá, de végül elaludt a cumival, és azóta már mindig kéri, alváshoz adom csak oda neki
2015. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
És akkor nem kell fokozatosan ugye? Hanem durr bele?
2015. dec. 15. 12:11
 8/44 anonim ***** válasza:
Hát ezzel most én is teszek egy próbát. 5,5 hónapos, 8 hetes és 4 hónapos kora között átaludta az éjszakát. Aztán elkezdődött a fogzás, mozgásfejlődés, kelt eleinte egyszer, most van, hogy 2x,de olyan is, hogy vagy 5-6x. Szerintem rájött, hogy éjjel is kaphat cicit, mert azóta nem alszik, amíg nem kapja meg. Cumit nem próbáltam, mert nem nagy cumis, de így félálomban hátha...
2015. dec. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:

utolsó: ha fogzás miatt kel, arra nem lesz gyógyír a cumi...átszoktatni/leszoktatni csak azt a babát lehet, aki megszokásból, cici miatt kel...mert ők nem tudnak másként elaludni, csak segítséggel, ezt a cumi helyettesíteni tudja. De aki szeparál, fogzik, arra nem lesz gyógyír a cumi. természetesen megpróbálkozhatsz vele, de ha 1-2 éjszaka után is sír éjjel, akkor valószínű más gondja van.

Mindezek figyelembevételével, igen, durr bele :)

2015. dec. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:

Akkor én vagyok az ellenpont: én nem szoktattam le. Rengetegszer kelt éjjelente a fiam, de enni csak egyszer evett. Viszont olyankor tényleg enni akart, másképp nem igazán tudtam megnyugtatni (ellenben a többi ébredésnél sikerült máshogy). Ebből arra következtettem, hogy neki arra tényleg szüksége volt, lehet, hogy csak megszokásból, de kellett neki. Lehet, hogy egy hét üvöltés után leszokott volna, nekem nem ért annyit.

10 hónaposan magától elhagyta az éjjeli evést.

2015. dec. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!