Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Salvus vizből mennyit adjak...

Salvus vizből mennyit adjak és hogyan?

Figyelt kérdés
14 hós kisfiam születése óta bukik. A Dokinő mindig elhajtott, hogy jó súlyú baba nem lehet refluxos. Állandóan csuklik, krákog vagy köhög. Hallom is hogy feljön néha neki valami ( Én is refluxos vagyok )és akkor nyledekel. Most a lepedőjén is láttam a feje körül sárga pöttyöket körben. Sokat iszik. Éjjel 5-10 percenként is képes megriadni. De 30-60 perc minimum. Én már nem hinném hogy ez csak fogzás. Amikor megriad is hallom hogy nyeldekel. Kaptunk ultrahangra időpontot. Magánba elviszem. Olvastam hogy salvus vizet lehet csecsemőknek is adni , de azt sehol nem találom hogy kell?

2015. dec. 15. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem várd meg a diagnózist!

Szinte biztos, hogy csendes reflux, de addig szerintem ne add.

2015. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csendes reflux? Ez a szakneve? Már lerágom a körmeim :(


Rendben megvárom. Csak szeretnék segíteni neki.

2015. dec. 15. 14:14
 3/9 anonim ***** válasza:

A nővérem kislánya refluxos. Gyakorlatilag mindennel próbálkozott, de semmi nem vált be nála. Az első hónapokban ülve aludt a gyereket fogva. Az ágy egyik fele azóta is megemelve van ráadásként ferde kispárna. Hálózsák kilőve. Lassú mozgatás a kicsinek, nem hirtelen emelgetés, dobálás/rázás tilos. Nem egyszerű.

Most 13 hónapos, és lassan kezdi kinőni.

2015. dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen ezek nalunk is megvoltak. Agy emelve volt. Szopi utan alig mertuk letenni mert kibukott egy csomot. Sot meg egy ora mulva is kepes volt mindent lecsorizni ha kicsit jobban magunkhoz oleltuk.

Napi atlag 8-10 atoltozes volt. 10 honaposan javult a helyzet a szilard etelekkel. Holnap kiderul az ultrahangon ugyis latszania kell.

2015. dec. 15. 14:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, korábban miért nem vittétek el korábban uh-ra? A nővérem kislányát már kb 3-4 hónaposan diagnosztizálták.
2015. dec. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mert mindenki azt mondta nekem , hogy ez tuti nem reflux. Csak beképzelem!! És a folymatos fogzásra fogta mindenki. 16 foga van.

Most már nemtudok másra gondolni. Ezért is kértem maszekba időpontot. Holnap visszük délután.


Sokszor mondtam a haziorvosnak. Jól lehurrogott, hogy kövér a fiam és túletetés miatt bukik. Ez sem.igaz, mert 2 hónapja egy grammot sem hízott. Alig eszik úgy kergetem egy 75gr os pudingal.

2015. dec. 15. 15:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy egy életre megtanultad a leckét, soha az életbe ne hallgass másra, ha te úgy érzed valami nem stimmel akkor menj addig amíg be nem bizonyosodik valami. Ne csak rámondják az sztk-ban. Igen is ragaszkodj a dologhoz, mert sok problémát megelőzhetsz.
2015. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát a Tied már nem kicsi, de tuti csendes reflux. Az enyémnél 7 hetesen kezdődött, de arra volt Nutriton sűrítő tápiba, majd a hozzátáplálással javult. Persze paradicsom ritkán, tea szinte soha. Élesen emlékszem, hogy terhesség alatt mi okozott nekem is savat, na azt nem adom a gyereknek. A Salvus viz már nekem se jött be, így azt ki se próbáltam, de a Nux Vomica homeó bogyó nekünk bevált (ha tejallergiás van laktózmentes változat is). Csak kicsit hasfogó, bár szinte minden amit eddig a refluxra próbáltunk, a székletet keményítette.

Kisfiam a bogyót simán szájba veszi, rágcsálja, szopogatja, 14 hósan már kicsipkedte a tenyeremből, jó gyakorlat. 5 szem/alkalom, volt hogy napi 2x is adtuk. Persze idő míg hat.

2015. dec. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az ultrahang meg nemvolt meg, mert beteg lett a dokino. Elvittem a masik gyerekorvoshoz a korzetben. O is a nux vomicat mondta ch9. Illetve hogy legyen meg az ultrahang. Vettem meg gastrotuss baby-t.

Vacsi utan nem kohogott mar az elso adag utan. Ejjel meg tea utan kapta lefekveskor. Nem nyeldekelt es jobban aludt mar. Igen tenyleg nem szabad masra hallgatni. En latom en vagyok vele egesz nap. Most kapja a homeos bogyot es a gastrotuss babyt. Ma hivjuk a dokinot hogy mikor vihetjuk ultrahangra.

2015. dec. 17. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!