Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Irigység ez a részemről, vagy...

Irigység ez a részemről, vagy ti sem adnátok oda nyugodt, jó szívvel?

Figyelt kérdés

1 éves a fiam, a születése előtt egy vagyon költöttünk a babaruhákra, babadolgokra. De tényleg, a végösszeg hét számjegyű lett.

Az egyik barátnőm most terhes és elkérte tőlem az összes cuccot, mert hogy őket most nem veti fel a pénz és hogy visszaadják, stb. Akkor sem akartam már odaadni, mert régen is rengeteg mindent kölcsönkért, amiket vagy sosem kaptam vissza, vagy tönkretett.

Múlt héten megtudtam, hogy újra babánk lesz és mondtam, hogy így nem tudjuk odaadni a dolgokat. Kérdezte, hogy a babakocsit sem, mert mondtam, hogy a Stokke újabb változatát néztem ki a következő babának és akkor nekik jó lenne az, amit most használunk. De ez még használtam sem olcsó és azért nem szívesen adom oda, hogy tönkretegyék...

Meg furcsa, hogy másfél éve nem beszéltünk, most meg hogy szüksége lenne rám, azonnal nyomul és keres. Már mikor beleszól a telefonba, tudom, hogy kell neki valami...


Nem tudom, hogy most én gondolkozok rosszul, vagy tényleg nekem van igazam?!


2015. dec. 15. 18:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%

Igazából te dolgod,bár szerintem nagyon durva,hogy ennyit költesz a gyerek ruháira.

Ha a barátnőd és sajnálod tőle a babakocsit,amit nem is fogsz használni,mert újat veszel,akkor gondold át tuti a barátnőd,az ember ad a barátnőjének,nem pedig zsugori módjára viselkedik. Úgy tűnik téged rendesen felvet a pénz,és sajnálod azt is ami neked nem kell.

Egy baráti kapcsolat két emberen múlik,lehet,hogy nem beszéltetek több ideje de az nem csak az Ő hibája.

2015. dec. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

"Nem, sajnos úgy terveztük, h eladom és kipótolom az árát. Így lesz megvéve az új kocsi."


Nem adnám oda és jól gondolkodsz.

2015. dec. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd alapvetően szívesen segítenek másoknak, de ez a nő csak ki akar használni téged, dehogy adnám neki oda, inkább add el, ti is megdolgoztok a pénzért, nem szeretem az ilyen haszonleső embereket, bár azt sem értem, hogy nekem nem lenne képem másfél év után azzal beállítani valakihez, hogy add nekem ezt vagy azt.
2015. dec. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%

Neked van igazad.

Az pedig a szíved joga, hogy azt a babakocsit eladod és belepótolod az új árába, vagy elajándékozod.

Persze ha nem vagy karakán ember, kimagyarázhatod, hogy jaj mégse veszel újat, mert nektek se megy most olyan jól.

Ha pedig őszinte vagy, akkor megmondod kerek perec, hogy bocsi, de nem adod oda.


Ha gyereket vállalnak, akkor gondolni kell erre is. Nem más nyakára szülni.

2015. dec. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
14%

Ne add oda, en sem

Adnam!

Legalabbis nem a szepeket, vagy a kedvenceimet.


Elso : mindenkinek maganugye mennyit kolt ruhara. Az en babam 4 honapos koraig minden nap mas ruhaban volt, egyszersem volt rajta egy ruha tobbszor. Maganugyunk.

Es nem, nem adnam oda oket senkinek.

2015. dec. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%
Először is az nem barátnő, aki másfél évig nem keres. Ez kihasználás. Másodszor meg ha mindent tönkreteszik, akkor mit vár mégis?
2015. dec. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
63%

5 Remélem kapsz valamilyen díjat, hogy fél évig minden nap másik rugit tudtál ráadni a gyerekedre.

Tiszta Kim Kardashian szinten lehetsz agyilag.

Mellesleg ha a magánügyed akkor miért itt nagyzolsz vele?

2015. dec. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%

Ugyan!

Lehet turkálóból vett több zsákkal! :D

Úgy már simán hihető! :)

2015. dec. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
7- es : 80 % - ismerosoktol, rokonoktol volt ingyen. Es annyi volt , mind alig hasznalt gyongyoru, hogy minden napra jutott egy.
2015. dec. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem igazad van, én sem adnám oda.

Főleg hogy másfél éve nem beszéltetek! Akkor nem is iagzi barát, mert csak most került elő, hogy szüksége van valamire.

2015. dec. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!