Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud 1920 hónapos babád?

Miket tud 1920 hónapos babád?

Figyelt kérdés
2015. dec. 16. 14:02
 1/7 A kérdező kommentje:
19-20 hónapos,lemaradt a kötőjel :)
2015. dec. 16. 14:02
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Miért nem lehet azt írni pl: másfél éves? 5 évesen úgy mondod majd hogy 60 hónapos?
2015. dec. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

18 hónaposom van.

Kb 15 szót mond, de más rövid szavakat is próbál ismételni, nem mindig úgy ahogy mi mondjuk, ami nagyon cuki :-)

Ha talál valamit a földön vagy mondjuk neki akkor viszi kidobni a kukába :-)

Építőkockázik, firkálgat, egyedül eszik darabos kaját, ismerkedik a kanállal, itatópohárból egyedül iszik (rendes pohárból is próbál, de azt magára önti hamar :-)). Mutogat, könyvben megmutatja az állatokat/tárgyakat amiket ismer ha kérjük. Pakol.

Fel tud mászni a kanapéra/ebédlős székre/etetőszékéra és le is tud jönni. Fut, tologat mindent. Nagyjából most ennyi jutott eszembe.

2015. dec. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

háát amit a kiscsoportos bölcsikben látok, a fiam alulmúlja, viszont ő meg másban ügyes


1,5 év körüliek lazán esznek már kanállal, isznak pohárból, kifújják az orrukat zsebkendőbe...


az én 19 hósam mutat a pelusra (nem mindig) hogy tele van(akár pisivel), kezd szégyenlős lenni, ha pukizik(kezd érni a szobatisztaságra), enne kanállal, inna pohárból(én hátráltatom sajna, valahogy nem birom idegileg, a gyakorlófázist, hogy leesik, kiömlik...)

ha valami pl szekrény alá gurul, közvetetten, pl egy bot segítségével kihalássza, sokszor van, hogy játékot pakol el a helyére maga után, vagy nekem mutatja, hogy tegyem fel a polcra, vagy jelzi, hogy valami nem úgy van ahogy kellene(pl nyitva hagytam az erkélyajtót, ahova nem mehet ki, akkor szól)(a pakolásokat sűrűn látja tőlem és sokmindenben pl háztartási munka is, hagyom segédkezni), kb 4-5 kockát egymásra tesz(ami nem egymásba tehető, csak egymásra), de irányított játékok(ha én mondom, vezetem mit csináljunk)csak pár napig érdekesek neki, később nem szívesen foglalkozik vele, megcsinálja nagy nehezen, de aztán otthagy a játékkal együtt, de így megy pl a szín szerinti különválogatás is(kék és sárga labdákkal játszok vele, nem bonyolítom még 3. színnel), forma szerint a kör és kocka alakzat ami biztosra sikerül, alkalmanként a háromszöget is helyére állítja, vagy helyére dobja be, ebben nemigen szoktam neki segíteni, csak elé teszem és örülök hogy pár percre el van vele, apró dolgokat felszedeget, pl rizsszemeket is pohárba, rövidebb utasításokat ért, tedd a hűtőbe, mehet a kukába, szedjük össze, menj a szobába(lehet hosszabbakat is, még nem próbáltam), gyurmázásnál a gilisztanyújtást csinálja (igaz neki még nem nyúlik meg, de csinálja, a golyó hempergetés két keze között, vagy a tálcán még nem köti le, táblára folytonos vonalakat satíroz, de még nem emeli fel a krétát, tehát pl hogy húzzunk 3 vonalat egymás mellé, még nem sikerült elérni, de ezzel sem igen foglalkoztam még, a mozgását tekintve, ha nem ér el valamit, szépen odaviszi a tanulószékét hogy felálljon rá (persze, hogy azt, amit nem szabad..), vagy ha hideg kőre ül, és huzamosan vagyok a konyhában, kihozza maga alá a párnát, ha "rosszat" akar csinálni másik helyiségben, rám csukja az ajtót, hogy ne lássam :), tud bukfencezni, sajna ritkán csinálja(fr.ágyon), nekem nagyon édi olyankor, kérésre nem teszi meg, csak magától, voltak átmeneti félelmei(kukásautó hangja a ház előtt, vagy hogy leesik az ágyról)de elmúltak, autókat már nem csak tologatja, hanem meg is löki és elengedi, hogy guruljon, kezdik érdekelni a pályák, jelenleg a küszöb a bukkanó és azon tologatja át a traktort oda, vissza, fel - le mászik mindenre, vagy rendezi amit tud, hogy felálhasson rá és elérjen valamit, beszélni pár szót használ még csak, azt sem célból, csak hogy nekem játsza magát, de olvastam hogy első az igények, óhajok, akarat kifejezése(ham-ham, inni, kaka, stb), később jönnének a környezet leírásának megfelelő szavak (baba, néni, kutya)utána nem emlékszem, de még 2 csoport jön a szóhasználatukban, szóval a gyerekem az elsőnél tart kb valahogy, öltöztetésnél néha nyújtja a karját hogy segítsen, vetkőzésnél szétnyitja magán a kardigánt(ha lehúztam a cipzásr), zoknit le tud venni, fel nem, testrészeket csak máson mutogat, magán nem(kivéve a kukiját), és valahogy ha meglátja, hogy szándékosan kérdezem, nem játékból, akkor passzív lesz.(tudja, de nem jellemző a mtugatása szem, orr száj, szemöldök, nyak, pocak, kuki, láb, haj, fej, köröm)mostanában tanítgatom a könyök, térd, boka, csukló, ujjak nevére.

jellemző, hogy kényszerből nemigazán aktív, pl ha valaki puszit kér tőle, nem ad, de magától, örömében viszont rengeteg puszit szokott osztogatni, persze főleg nekem :), ölünkbe mászik, hozza a kiskönyvét, hogy mutogassunk együtt, ha nem foglalkozok vele, többféle módszerrel próbálkozik és hatékony, észre se veszem magam és vele játszok...(múltkor bebújt mellém a takaró alá, abból lett, hogy bunkerezünk, kiment alóla, megint bejött, megint bunkereztünk), figyelmet elterel, pl volt hogy pukizott és mivel mostanában alakul a szégyenlősség, gyorsan elkezdett mutogatni másra mintha az érdekelné, hogy mi az, aztán visszajött.


de sorolhatnám reggelig...:)

2015. dec. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*és tud fújni szájjal

(sokszor fújkáltam a hinőport ha sok lett, és utánoz)

de gyertyához még kevés, hogy elfújja, ill nem irányított

2015. dec. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
te gyermeked kérdező?
2015. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*ha valamit nem találok, ő is keresi, és van, hogy megtalálja(vagy tudja, hogy hol hagyta) és hozza nekem
2015. dec. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!