Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1. születésnap (bonyolult) :...

1. születésnap (bonyolult) : Hogyan ünnepelnéd?

Figyelt kérdés

Hogyan ünnepelnéd gyermeked első születésnapját, ha nem tudsz főzni, nincs konyhád és még nappalid sincs? Nagyszülők nem tudnak segíteni, mert külföldön élünk. Csináltatjuk a konyhánkat éppen....már jó ideje. A szomszéddal már nyáron megbeszéltük, hogy ő csinálja. November első hetében szét is vertük a konyhát, hogy készen álljon a 2. héten érkezett bútor berakására. A szomszéd folyton halogatta. Pár hete elkezdett segíteni egy ismerős, szereztünk nagy nehezen egy embert, aki a falakat el tudta kezdeni csinálni, most már az elektromosság is meg van oldva, de a gáz még nincs átkötve. Hétfőn vagy kedden kellett volna jönnie egy emberkének átkötni-regisztrált, de ismerős alapon jött volna-, nem jött. Most ma keresünk mást. A kicsi születésnapját múlt héten hétvégén akartuk ünnepelni, mert múlt hét közepén volt. Nem lett megünnepelve. Partit akartunk szervezni, de nem tudunk főzni és helyünk sincs, az egész lakás dobozokból áll a konyha miatt. Karácsonyunk se lesz. Tegnap mondta a férjem, hogy megengedte a volt lakótársunk, hogy elmenjünk hozzá és ott főzzünk. Kérdeztem tőle és aztán hogy, hazajövünk és eszünk a földről? Azt mondta, hogy akkor ott eszünk és együtt ünnepelünk...már ez is valami, majd írok is neki. Hogyan ünnepeljük meg a szülinapját, ha a konyha szétverése előtt már meghívtam emberkéket, és egyikük el is vállalta a torta elkészítését-szép tortákat csinál. Januárban már csak kész lesz reméljük a konyha. Tegyük át januárra, hogy ne legyen a karácsonnyal összevonva?

Második gyermek, de szerettem volna ugyanúgy megünnepelni, mint az első gyerekét, olyan rossz ez így....

Esetleg hasonló ellehetetlenített körülmények között volt már valaki?


2015. dec. 17. 07:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

De miért kell ennyire túlbonyolítani?

A kicsinek csak annyi az ünnep, hogy "jé, ma velem játszik mindenki, ez tetszik (vagy nem)".

Torta, üdítő, felnőtteknek koccintás, gyerekeknek játék. Igen, akár a földön ülve, ha nincs más.

2015. dec. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vennék egy tortát, vagy sütnék egyet az ismerősömnél, és otthon megennénk. Ha kell a földről, de leginkább onnan, ahonnan hétközben is esztek. Vagy csak a családdal ünnepelnék, vagy ha nagyon fontos, áthívnék néhány barátot, akivel igazán jóban vagyok, az megérti a helyzetet, akivel meg nem olyan a viszonyom, azt meg sem hívnám, feltételezem annak egy babazsúr sem olyan fontos.

Nem halasztanám januárig, bár a gyereknek édes mindegy. Inkább azt tisztázd le, kiről is szólez az egész: a gyerekről vagy rólad?

2015. dec. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha nektek ennyire fontos,akkor miert nem rendeltek? En is kulfoldon elek,egy vagyon a kaja,de pl egy grill csirke,majonezes krumpli sali nem tobb mintha te csinalnad (itt pl egy csirke 3 euro,de egy grill csirke is annyi). Torta helyett suti,de mar vannak kesz bolti tortak is. Vagy kezz kaja,amit mikrozni kell. Vagy csak rendelhetek egy nagy csaladi pizzat. Ezeket mar az 1 eves babad is javareszt eheti. Ha mashogyan taplalod,abbol is van biztos vagyok benne megoldas.


A hely kerdes meg... A kevesebb neha tobb! Hol esztek alapbol? Uljetek be a nappaliba/szobaba,inditsatok el egy meset es egyetek ott tanyerrol. Mindenre van megoldas :)

2015. dec. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Étteremben, cukrászdában, pizzériában. Ha gyerekes családokat hívtok, akkor esetleg játszóházban.
2015. dec. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Miert nem mentek etterembe? Mi 1,5 hete tartottuk a fiam elso szulinapjat, etterembe mentunk.En egyszeruen nem akartam egesz nap fozocskezni, aztan meg egy napot takaritani a romokat, meg tobben is voltunk annal, mint ahanyan kenyelmesen asztalhoz tudtunk volna ulni itthon.(egyebkent mi is kulfoldon elunk)
2015. dec. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja tényleg :) egyetértek az utolsó hozzászólóval.
2015. dec. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is étterem. Valami családbarát hely, ahol mindenki kényelmesen érzi magát, nem feszeng, esetleg egy kistermet kibérelni, ahol senkit nem zavartok. Szerintem neked sem lenne jó ha a szétvert konyha miatt szorongsz a vendégek előtt.
2015. dec. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Pénzetek van? Gazdagabb családoknál láttam, hogy a "mekiben" tartják a partit...
2015. dec. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy első szülinapot totál felesleges mekiben tartani. Nem is nagyon kéne még akkor olyat ennie, és a helyszínt se értékelné.

Külföldön amúgy sem tudom, mennyire szokás mekis szülinapot tartani.


Szerintem vagy rendeljetek valamit, vagy menjetek étterembe.

2015. dec. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Csau én gondolom azt,h ez túl van bonyolítva??!


Étterem,játszóház, rendeltek kaját, rendeltek vagy vesztek tortát!


1évesnek olymindegy,nem fogja még fel úgysem :-)

Persze első év fontos tudom!

A lányom most szombaton lesz 1 éves. De annak ellenére, nincs szét bombázva a konyha nem bonyolítom túl a dolgokat!

Lesz torta,szűk kis család kis hidegtál (nem csinálok 8 fogásos menüt) pár lufi, az ajándékai és ennyi. Max délután egy kis csavargás ha szép idő lesz. Ennyi. :-)

2015. dec. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!