Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » De most komolyan? Mikor van...

Gyöngyii18 kérdése:

De most komolyan? Mikor van itt a gyerekvallalas ideje? 18 vagyok jelenleg alberletben lakom a baratommal (1,2honapja vagyunk egyutt) igazabol neki fontos a fontossagi sorrend. Eloszor jo munkahely, haz, auto.

Figyelt kérdés
szeretnem megkerdezni,ki hany evesen dontotte el hogy csaladot alapit?

2015. dec. 17. 13:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Volt jó munkahelye mindkettőnknek, nekem megvolt a 365 nap munka, volt kocsink, saját lakásunk, félretett pénzünk. Akkor vállaltuk be az első babát. 26 éves voltam.
2015. dec. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

volt munkahelyunk, lakásunk, auto, félre tett pénz, igy mertunk csak belevágni én 29 éves voltam a férjem pedig 32.


egyébként 1,2 honapja vagytok egyutt?..vagy 12 honapja azaz egy éve?

2015. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Volt munkahelyünk, lakásunk, autónk, félretett pénzünk. 30 éves voltam.
2015. dec. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
17%

18 évesen mindenképp korai,ha 2 éve vannak együtt,akkor is.

Én 21 évesen szültem,igaz mi nem terveztük.LAkás volt,munka nekem nem sajnos.Nagyon nehéz volt.Most a lányom már 3 éves múlt,nem vagyunk együtt az apjával,albérletben lakom és nemrég lett egy párom.Én lassan 25 leszek.Mostani párommal tervezünk még gyereket,és mostanában.Nem vagyunk régóta együtt,de messze nem 18 éves vagyok. Én jelenleg táppénzen vagyok,mer a lányom mindig beteg szinte,így elvesztettem a munkámat.Párom jól keres.Nekünk tervben van lakás vásárlás a közeljövőben és mellé esküvő és gyerekek is.Autó már van.

Albérletbe nem szülnék igazából,csak úgy,hogy 2-3 éven belül tuti biztos el tudunk menni saját lakásba. Mi így is tervezzük,utána járunk a csok-nak,figyelembe vesszük a törlesztőt,családi pótlékot,családi adót,rezsit,egyéb kiadásokat és meglátjuk mi fér bele,mert én jó eséllyel nem találok munkát úgysem sajnos,mert beteges a lányom és hát a pici is az lesz úgyis.

A családalapítás nem egyszerű döntés. Rengeteg lemondással jár.És nem árt hozzá egy saját lakás,legalábbis úgy,hogy azt törlesztitek.Autó nem létszükséglet én szerintem.

2015. dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az egyik legfontosabb tényező a stabil párkapcsolat, emellett pedig elengedhetetlen volt a saját lakás és kocsi, mindkettőnknek többéves munkaviszony (de nem minimálbéres állás), valamint félretett pénz. 28 évesen szültem, párom 31 volt.
2015. dec. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
59%

leírtam már tegnap, bemásolom:



nézd, nálam az alapvető dolgok amik ehhez kellenek (ez csak én vagyok nem kell vele egyetérteni..)

- házasság vagy biztos, legalább 5-6 éve tartó kapcsolat, legalább 2-3 év együttéléssel.

- saját lakás vagy ház (akár hitellel)

- apukának biztos állás

- anyukának 2 év munkaviszony

- legalább 300.000 Ft nettó bevétel

- autó

- 300.000 Ft tartalék a szülésre, kelengye csomagra


Mi ezeket szabtuk meg feltételnek. 27 éves voltam mire mindezt sikerült elérnünk és akkor vállaltuk az első gyermeket.

így ha az én véleményemet kérded (lepontozóknak, albérleteseknek, tömegközlekedőknek előre üzenem, senkit nem kértem hogy értsenek velem egyet ;)


ha mindezek megvannak vállalhattok.

2015. dec. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát nektek még nagyon nincs itt az ideje!


Tartós párkapcsolat, befejezett tanulmányok, piacképes szakma, mindkét félnek normális munkaviszony (GYED-jogosultsághoz elég idővel), megfelelő bevétel, amiből egy fejlesztésre szoruló gyerek is ellátása is kijönne,

elég tartalék...

a lakás, kocsi nálunk nem volt minimumfeltétel.


Egyrészt azért, mert a bérleti díj mellett is tudunk bőven félretenni, nem jelent létbizonytalanságot, hogy nem sajátban élünk, plusz a férjem munkája jelenleg mobilitást igényel.


A kocsi pedig időnként ugyan jól jönne, de csak "sofőrrel" tudnánk vele mit kezdeni, mert mindketten utálunk (és nem is tudunk biztonságosan) vezetni.


31 és 32 évesek voltunk.

2015. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Én 20 éves vagyok. A párom nemsokára lesz 21, és most várjuk az első babánk :) 3 éve vagyunk együtt. Mindketten szülőknél lakunk, de amint megszületik a kicsi, a párom ideköltözik. Utána meg elköltözünk, már van egy ház ahova mehetünk, csak fel kell újítani kicsit és éppen pereskedés is megy. Párom dolgozik, én OKJ-n tanulok, egy évet halasztok majd (2 éves képzés), és a 2. évet később fejezem be.

Sosem lesz szerintem minden ideális, valami mindig lesz, ami jó lenne ha lenne még, vagy ilyenek, de örökké nem lehet várni :)

Anyukám nagyon akart már nagymama lenni, az ő "áldásával" vállaltuk a babát, hiszen amíg még nála lakunk, neki is van beleszólása valamilyen szinten.

2015. dec. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

8: attól hogy nálatok így sikerült/vagy így csináltátok nem tudom, attól a kérdezőnek ne ez legyen a válaszod arra, mikor ideális gyereket vállalni. Nagyszülők nyakára szülni, csak azért mert ő nagyi szeretne lenni nem ideális.

Majd meglátod, az első pár hónap milyen nehézségeket tesz a kapcsolatotokra, én nagyon jóban vagyok anyukámmal, de az elején rendesen próbára tett bennünket az a pár nap is amit nálunk töltött...azóta inkább nem szól bele a gyerek nevelésébe, de igazából ha nála laktok és amíg nála laktok, addig úgysem tudja majd megállni. ne legyen igazam.

2015. dec. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
7%

8-as vagyok. Nem azt mondtam, hogy a kérdezőnek is így kell majd csinálnia, csak azt, hogy mindenki másmilyen helyzetből indul, és az, hogy kinek mikor lesz ideális a gyerekvállalás teljesen egyéntől függ :)

Amúgy meg anyukámmal szerencsém van, soha nem szólt bele semmibe. Elmondja a véleményét ha kérdezem, de sosem agresszívan, és nem balhézik, ha nem fogadom meg amit mond.

2015. dec. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!