Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem hangol le ez a...

Csak engem hangol le ez a gondolat?

Figyelt kérdés

Most 3 hetes a kisfiam,van már egy 7 éves.

Ha arra gondolok hogy már sohasem élhetem át ezt a kisbaba kort,mert nem lesz több gyerekem,nagyon elszomorodom,hogy ezeket a kisruhákat már nem "kell eltennem" mint a fiamnál,mert nem lesz aki hordja...

Igy most probálom kiélvezni minden pillanatát ennek a kornak..(korom miatt sem, szeretnék több babát,meg még jopár oka van)


2015. dec. 17. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
engem már most lehangol pedig én még csak most tervezem a második terhességet...de sajnos sokszor rám tör az egyszer ennek is vége lesz hangulat...ez van, elterelem ilyenkor a figyelmem, próbálok arra gondolni egyszer de jó lesz majd unokázni :)
2015. dec. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ezt én is éreztem, érzem, hogy most van egy babám/kisgyermekem, aki soha többé nem lesz, csak most "nekem", mert felnő

és milyen érdekes, hogy nincs állandósság.


de én sokkal orientáltabb vagyok arra, hogy remélem önálló lesz, aki megállja az életben a helyét, be tud illeszkedni a társadalomba és majdan nyugodtan tudom mindig álomra hajtani a fejem, hogy miatta nem kell, aggódjak.


szóval én nem is azon szoktam letargiázni, hogy "elveszítem", hanem inkább logikázok mindig, hogy csináljam, hogy a sikereit meg tudjam alapozni. ez a felelősségérzet dominál inkább bennem.

2015. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
3,5 éves a fiam, nem tervezünk több gyereket. Nem hangol le, az élet rendje, hogy felnőnek és igazából én sokkal jobban élvezem a mostani időszakot, mint a kisbabásat. Az nem hiányzik.
2015. dec. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg gondolat kavarog a fejemben a kérdésed kapcsán. Először is de, lehangol, sokszor filózom én is ugyanezeken, amiken Te. Olyankor próbálom elterelni azzal a figyelmem, hogy a jelenre koncentrálok, arra, hogy olyan kicsik és védtelenek még a gyermekeim, még olyan sokáig lesz rám szükségük ilyen intenzíven, mint most.

Nekem sokszor már az is fáj, ha arra gondolok, hogy nyáron visszamegyek dolgozni, ősztől a gyerkőceim pedig oviba és bölcsibe, és azzal végetér az életemnek az a szakasza, amely csak és kizárólag a gyermekeimről szólt, akiket annyira vártunk.

A fiam 2,5 éves, örök szerelem, amit iránta érzek. A kislányom 11 hónapos, igazi belevaló csajszi, imádom. De a fiammal való kapcsolatom miatt jobban aggódom. Vszleg azért, mert én is lány vagyok, anyukámnak az örök kislánya, mindegy, milyen korban járok épp. Tudom, hogy ha ügyesen csinálom, a kislányom mindig a kislányom lesz, aki még 30 évesen is a simogatásomat kéri. De nem tudom, hogy a fiúk hogyan működnek. Picit összeszorul a szívem, hogy a kisfiam egyszer majd már nem akarja, hogy megöleljem, nem az lesz az első gondolata, hogy az édesanyjával mindenét megossza. Tudom, ez az élet rendje, remélem is, hogy egészségesen alakul minden, és mindketten megtalálják a párjukat, a számításaikat az életben...de akkor is nagyon hiányozni fognak a babás gyermekeim...

2015. dec. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,várom még a gondolatokat a témában,persze értem amiket irtok,de imádtam pocakosnak lenni és babázni az első hetekben,talán ezért is érzem ezt most így...
2015. dec. 17. 17:24
 6/6 anonim ***** válasza:
33 évesen szültem! Hányingerem volt, elmentem a dokihoz, adjon valamit, holnap dolgozni kell menni! A doki csak annyit mondott, kórház, nőgyógyászat! El se mentem volna, ha nincs ott a Barát, aki bevágott a kocsiba és bevitt a kórházba! Ott derült ki, hogy 4 hetes terhes vagyok! 7 év után! Mikor közölte a doki, sírtam! Azt kérdezte: ekkora gond? Mondom nem!, csak nem merem elhinni! Azt hittem, nekem nem lehet gyerekem! Aztán 1 hetes túlhordással, indított szülés és 3 és fél napos vajúdás után megszületett a csoda!!! Most 5 éves a csajszim, 8-tól délig van oviban, én meg szenvedek nélküle! Kong a lakás az ürességtől és ilyenkor nem tudom mi lesz velem, ha egyszer elköltözik! Mert el fog, de én nem tudok elviselni egy napot sem, ha nincs velem!
2015. dec. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!