Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos étkezéséhez tanácso...

10 hónapos étkezéséhez tanácsot szeretnék kérni!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10 hónapos a kislányom,és a héten voltunk védőnőnél. Azt mondta,hogy úgy kellene ennie,hogy 2x tápszert 2x gyümölcsöt és 2x főzeléket. Ezzel szemben az én kislányom csak 4x eszik,hiába próbàlok betenni még egy étkezést,nem megy.


Igazából tanácsot szeretnék kérni,hogy csináljam másként? Hiába kínálom többször étellel, elkapja a fejét.

Plusz ha vacsira főzelèket adok,akkor nincs meg a napi fél liter tejalapú étkezés.

Elég tanácstalan vagyok ebben a témában.

Leírom a napirendjét,talán így könnyebben tudtok mondani valamit.


3/4 8 körül ébred, utána reggeli 210 ml tápszer

Séta,játék stb...

10-11 felé alszik el,délig.

Ekkor ebéd,ami főzelék husival, kb 150-200 gramm

Utána jàtèk.

14-15 körül alvás.

16 órakor ébred, ekkor eszik gyümölcsöt keksszel, túróval,natúr joghurttal,tejpéppelmikor mivel. Ez is 150-200 gramm.

Utána játszunk vagy kinegyünk kicsit sétálni.

Fürdetès fél 8 felé, majd 8 órakor vacsora ami 210 ml tápszer.

Utána pedig alszik reggelig.

200-300 ml vizet fogyaszt el naponta,mást még nem ivott.

Nagyon jókedvű, mosolygós, kiegyensúlyozott kislány.

Mozgásfejlődésben ott tart, hogy 1-2 lépést tesz egyedül. Foga nincs.

73 cm és 8,5 kg.



Köszönöm előre is!


2015. dec. 19. 11:03
 1/5 LadyLoss ***** válasza:
100%

Jaj. Annó én is vért izzadva próbáltam a 4x evő lányomnak 5. meg 6. étkezést bekínlódni a napirendjébe. Nem ment. Aztán rájöttem, hogy mit szivatom magam??!! Egyen a védőnő 6x ha neki az a jó. Az én lányom köszönte szépen fejlődött a 4x-i étkezések mellett. Igyekeztem változatos ételeket elé tenni, mindenből kapott ami a szervezetének szükséges volt, és bizony volt időszak mikor a fél liter tejalapú dolog se ment, mert hiába erőltettem nem itta meg a tápszert/tejet/kakaót, mikor mit, később meg igen.

Végy egy nagy levegőt, felejtsd el amit a védőnő mondott, és tégy úgy, ahogy a gyermekednek jó. Ha minden tápanyagot megadsz neki ami korának megfelelő, emellett fejlődik ahogy kell, akkor ne erőltesd!

A gyerekek eben a korban még nagyon jól tudják mennyit és mit ennének.

2015. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne erőltesd a plusz kajákat, főleg ha nem kéri. Ha egyébként szépen fejlődik a súlya, fokozatosan akkor meg felesleges. Amit megpróbálhatsz, hogy még mielőtt elalszik délelőtt adj neki pár falat gyümölcsöt. Kisfiam 11,5 hónapos, de már 1 hónapja is adtam neki banánt, mandarint, almát és körtét (ezeket ő főzve eszi meg legszívesebben). Nem tudom darabos ételeket mennyire eszi már meg, próbáltad -e már. Én adnék neki pár falat banánt úgy hogy ő vegye fel a kis kezével és egye meg. Gyorsan rá fog jönni, hogy ez jó móka, nekünk 1-2 nap kellett és azóta egyre ügyesebben falatozik. Szóval a banánt, almát és körtét főzve nyugodtan adhatod, mert azok puhák, el tudja nyammogni az ínyével. Nem kell sokat, csak amennyit szívesen elfogad és tetszeni fog neki az új élmény. A vacsorát mi akkor vezettük be, mikor éjszaka megint elkezdett ébredni úgy 3-4 óra körül és csak tápival aludt vissza. Akkor már nem volt elég neki a napközbeni kaja mennyiség és akkor alakult így a napirend kaja szempontjából.

Ébredés 6-7 körül ekkor 240 ml tápszer. Utána fél9-9 körül reggeli-tízórai egyben, ez változó van hogy kalács, kenyér,kifli vajjal, lekvárral, körözöttel, vagy gyümölcsös tejpép. Aztán alszik ő is 10-11 körül, utána ebédelünk ekkor kb 200-250 gr főzelék vagy néha a mi kajánk, ha olyan amit már ehet és meg tudja enni, utána 3-4 körül gyümölcs a korábban felsoroltak, aztán vacsora 6 körül, ekkor ha maradt főzelék azt megeszi vagy velünk vacsorázik, amit mi eszünk, bár felvágottat még nem kap. Aztán fél8-8 körül tápszer , ez változó van hogy 240 ml, van hogy csak 120 attól függ mennyit vacsorázott, de így elmúltak a hajnali ébredések.

2015. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

jajj, a védőnő, mert a nagykönyv szerint máshogy ellene :D


Ilyennel ne foglalkozz. Az én fiam meg két óránként evett 2 éves koráig.

Nekem meg túl sokszor evett :D


De ő így volt beállítva babakora óta sokszor evett kevesebbet.


Szerintem a fél liter tejalapút sem kell komolyan, szigorúan venni. Sőt, sokak szerint nem is jó a tejalapú a babáknak.


Én nekem kevésnek tűnik a tápszer délig, esetleg alvás előtt néhány falat gyümölcs, vagy valamit berakhatnál.

2015. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy csináld másképp hogy ne katalógus gyereket akarj csinálni a babádból holmi szutyok védőnök statisztikai tudására...mert egytől egyig mézes mázas sarlatánok. Ideje lenne már nem járni...
2015. dec. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is úgy éreztem,hogy ez így neki jò.

Szokott darabosat is kapni,banánt karikázva, vajas kenyeret. Ezekből sem eszik meg sokat, banánból kb 1/3-át.

Nem fogom erőltetni a többi étkezést.

2015. dec. 19. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!