Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Deformált arc mitől lehet?

Deformált arc mitől lehet?

Figyelt kérdés

Egy fórumon láttam fotót egy koraszülött (kb. most lehet 3 hónapos) babáról. Az arca nagyon furcsa, az orra olyan, mintha nem lenne szimmetrikus. A két orrlyuk mérete és alakja is teljesen eltérő.

Ilyet mi okoz? Szülés közbeni külső behatás, vagy a koraszülöttséggel függ össze?


2015. dec. 19. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:

valószínű mindig a méh falának dőlve aludt

vagy kényszertartás is okozhatja ami sajnos nagyon gyakori, de főleg a gyermek alig észrevehető helytelen testtartásában és izomtónus előszlási problémákban szokott megmutatkozni


az arc hamar helyre fog állni, ahogy a koponyájuk is(az meg szülés során nyúlik meg csúcsosra, az egyéb bajokra mozgáskoordináció, gyógytorna kell ami lehet évek kérdése is, hogy helyrehozza e a testtartást, vagy a helytelenségre fog épülni minden, de még a látás is..


a magzatokat amúgy úgy kell elképzelni mint egy gumiember, odabent össze vissza hajlanak még, ami látszik azon is, hogy a lábfejük sem fix, mint nekünk(szinte maximálian hajlítható sípcsont felé)


szóval ugyanilyen a bőrük is, én láttam már normál időre jött újszülöttet, aki amikor grimaszolt, behúzódott az orra, mint egy sündisznónak :) mégis gyönyörű gyermek lett

2015. dec. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A méhen belüli elnyomódásnak ilyen sokáig nyoma marad? Csak meglepődtem, de tény, hogy csak időre született babákat láttam.

A szeme is dülledt, bár lehet, hogy csak kevés a zsír az arcán.

2015. dec. 19. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:
én is láttam azt a fotót, én ráklikkeltem apuka adatlapjára és ott láttam, hogy a pici arcából rengeteg cső lógott, az orrában is volt-gondolom lélegeztették, ezért lehet olyan nagy az egyik orrlyuka. a szeme szerintem csak be van dagadva, lehet attól, hogy el van nyomódva kicsit az arca a sok beavatkozástól :(
2015. dec. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Közben átküldtem a fotót egy eü-s rokonnak. Ő is azt mondta, hogy a szondák miatt deformált az orra, idővel változni fog. Ő még azt is látta, hogy melyik orrlyukában voltak a szondák.
2015. dec. 20. 00:00
 5/5 A kérdező kommentje:
#3 - Az M betűs kislányra gondolsz te is? Ahol az apuka neve is M betűs?
2015. dec. 20. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!