Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évest hogy tanítanád meg...

1 évest hogy tanítanád meg hogy ne sikítva sírjon?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves. Képes sikítva sírni, mit sikítva, sípolva inkább... a fülem nem bírja, belül érzem, hogy rezeg. Be szoktam tenni a szobába, rácsukom az ajtót, 1-2 perc múlva bemegyek, hogy nem szabad kiabálni, mert fáj a fülem, mutatja is a kiskezével a fülét. Ma ezt 2x egymás után csináltuk meg, aztán kiengedtem, abbahagyta. Ezt a sípoló hangot egyszerűen nem bírom, idegrohamot kapok tőle. Te hogy tanítanád meg neki, hogy ne sikítva sírjon? Képes lehet rá?

2015. dec. 20. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem nagyobb (15 hónap) de síkít ha hisztizik,ha nem tetszik neki valami. próbálom figyelmen kívül hagyni,ezért gyorsan befejezi fél perc alatt,de nem szokott le róla sajnos :-(
2015. dec. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem viccelődve a "Naaaa, hát úriember/úrihölgy nem nyávog így!" bejött. Főleg akkor csinálta, ha valami kellett neki. Mondtam, hogy a "kérem" a varázsszó. Bármilyen hasonló, nyugodt hangszínnel kiejtett szót elfogadtam, akár egy "öö" is elég volt. De legalább kérte, nem vinnyogott.
2015. dec. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lányom úgy visított, mint egy kis újszülött malac :D

Én viccel próbálkoztam, elkezdtem dögönyözni, meg mondtam, hogy kislány így ne visítson már, mint egy malac.

Most nem tudom ettől-e vagy magától kinőtte, de 15 hónapos és már nem csinálja.

2015. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem tudom, én végtelennek látom, remélem tényleg kinövi, mondogatom, hogy nem kiabálunk szépen, néha abba is hagyja, de ha nagyon be van pöccenve, akkor hiába...
2015. dec. 22. 13:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiam csinálja és szó szerint sikít, fiú létére! Egy buta grimasz nekünk mindíg segít, de csak közvetlen közel a pofijába. Akkor ő is grimaszol és elneveti magát!
2015. dec. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kedves válaszolók, köszönöm a hozzászólásokat, nálunk kicsit komolyabb a helyzet, mert füldugóval vagyunk itthon egész nap, fél napig nem hallok jól a fülemre, ha belesikít a baba és senkinek semmi ötlete nincs.
2016. jan. 9. 10:17
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok! Ideig-óráig segíthet a következő: én akkor csinálom, amikor már a fejem is lüktet tőle, rászólok, ő meg nevet rajta. Egy próbát megér (már azért is, mrt meglepettségében abba fogja hagyni): hirtelen fujj bele az arcába egy picit. De vigyázz!!!: Ne az orra vagy a szája környékére, mert megijedhet!!! Én a homlokára vagy a hajára szoktam! Először meg fog lepődni, egy párszor ez használ, aztán néhány alkalom után már csak nevetni fog rajta, de ezt meg kihasználhatod, hogy eltereld a figyelmét.
2016. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!