Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az apa egy 'okos', az anya...

Ha az apa egy 'okos', az anya pedig 'butus' akkor a gyerek milyen lesz?

Figyelt kérdés

A kérdés maga eléggé zanzásítva van, tudom, de itt kifejtem.

Szóval, adódott hogy az unokatestvéremtől (az apa) gyereke lesz a feleségének.

Az unokatestvérem eléggé okos, diplomás, most csinálja a 2.at levelezőn, és emellett 2 idegen nyelven beszél folyékonyan

Míg a felesége - aki imádni való, szóval semmi degradálás - végül is egy egyszeri, aluliskolázott (10 általános, plusz szakma; nem éppen kultúr ember, tehát könyv, ismeretterjesztés, és bárminemű érdeklődés a jelenlegi világ felé az nincs, inkább Éjjel-nappal Budapest, Való Világ, stb) falun felnőtt nő.


A kérdésem - tényleg minden csoportosítás vagy szidás, vagy bármi negatív izé nélkül - hogy ilyenkor a gyerek az inkább az apára üt, az anyára, vagy a kettő között lesz átmenet intelligenciában, és a többiben?

Köszönöm


2015. dec. 20. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Sötét, mert ma már mindenkinek sötét gyereke születik.
2015. dec. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az anyánál motivációhiány van arra, hogy tágítsa az ismereteit, nagyrészt azon fog múlni, hogy a gyerekbe mit nevelnek.

Elégedjen meg a kevéssel, vagy keresse az információkat, érdeklődjön.

A későbbi céljaira is igaz, ha valakibe az elejétől azt nevelik, hogy karriert fog befutni és magas végzettsége lesz, akkor önbeteljesítő jóslatként működik - ahogy az ellenkezője is.

2015. dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit nevelnek belőle.
2015. dec. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egyáltalán nem lehet tudni előre.
2015. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Éppúgy lehet a gyerekük tolókocsis debil, mint zongoraművész. Ez utóbbi viszont nem valószínű a megfelelő családi háttér nélkül. Mert ahogy talán Moldova írta, nem mindegy, hogy ha a gyerek felnyúl a polcra, akkor egy mosatlan edény esik a fejére vagy egy művészeti lexikon :)

Munkahelyen láttam hogy a magas beosztású értelmiségi család egyetemről egyetemre rugdosta a fiát, de kihullott mindenhonnan és fizikai melós lett.

2015. dec. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Mivel az unokatestvéred nem genetikailag diplomás, a felesége meg nem genetikailag "butus", ezért a gyerek olyan lesz, amilyenre nevelik. A nőnek talán nem volt lehetősége tanulni, és most meg már igénye nincs rá (bár megjegyzem, hogy ahol másoddiplomára van pénz, ott elsőre is lenne a feleségnek, csak akarni kellene). Hogy a gyerek milyen lesz, kettejük közös nevelésének az eredménye. Ha a nő támogatja a tanulását, akkor nem lesz visszahúzó erő, ha a férjet nem érdekli, mit tanul a gyerek, a nő meg ValóVilágot nézet vele napi 24ben, akkor meg sötét lesz.
2015. dec. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Azt veszi fel, amit mintának lát. Általában az apa az isten, az anya az másfajta minta a gyerek szemében. Szerintem, ha az apja nem fogja magát kivonni a közös játékokból, programokból és előtte is olvas, dolgozik, szerel sokat, a gyerek szívja majd magába az apai mintát, mint a szivacs.

Nálunk amúgy fordítva van a végzettség. Én vagyok az egyetemet végzett mérnök, apja "csak" középsuliig ment, de a gyerekeink az apjuk sarkában vannak állandóan és hiba ültetem én le őket olvasni, viszem ki őket építkezést nézni a munkagépek közé, hiába mutatom a konyhai gépeket sorra kívül belül, az a lényeg, hogy az APJUK mit csinál épp és abban kell azonnal részt venni. Szerencsére az apjuk végzettségtől függetlenül mindenhez ért, minden érdekli és a gyerekek szinte csak rá figyelnek. Többet ér egy csavarhúzó az apjuk kezéből, mint az, hogy én végigmutogatom nekik a rendezőpályaudvart.

2015. dec. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
szóval akkor nincs a genetikának köze az intelligenciához?
2015. dec. 20. 23:23
 9/14 anonim ***** válasza:
De, van köze a genetikának a tudáshoz! De mi van, ha a gyerek az egyik nagyszülője génjeit örökli? Ami egyáltalán nem lehetetlen! Írom a példám: A húgom barna hajú, barna szemű a férjével és a nagyobbik fiával együtt! A kisebbik fia szőke, kék szemű, anyánkra ütött! Tetézem: nekem barna szemem, barna hajam van a férjemmel és a lányommal együtt, a fiam meg szőke, kék szemű, mint a nagyanyja, de mindkettő a szempilláját az apjától örökölte! De igen! Nem mindegy mi esik a fejére, ha felnyúl a polcra! És az se mindegy, ha az estéit mesehallgatás helyett "éjjel nappal fut a pest"-el tölti!
2015. dec. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%

Hálisten hogy az ész, nem diplomához van kötve... Neked se lesz túl eszes gyereked,ha ekkora butaságot kérdezel. A diplomások elsősorban képzettek, nem okosak. A szakmájukhoz értenek, de lehet máshoz nem.

Ha a szülők valamelyike esze semmi fogd meg jól, akkor nyilván nem biztos,hogy a gyerekbe megfelelő józan paraszti eszet fog tudni nevelni.

2015. dec. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!