Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha látszólag minden (! )...

Ha látszólag minden (! ) körülmény változatlan (hőmérséklet, páratartalom, ruházat, fogzás-->panadol) akkor miért van ekkora különbség éjszaka és éjszaka közt?

Figyelt kérdés
Egyik éjjel miért alszik egyben 5 órát a másik éjjel meg miért 1-2 óránként kel? El nem tudom képzelni.
2015. dec. 21. 09:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mekkora a baba, feltételezem még pici.

Szerencsére nem egy gép, hogy beállítasz mindent, és mindig ugyanúgy csinál mindent...


Vannak ilyenek.

Fiam 2,5 éves, alapvetően átalussza az éjszakát, néha mégis van, hogy felébred. Visszaaltatom, és vagy alszik reggelig, vagy megint felébred. Szerencsére könnyű visszaaltatni.

2015. dec. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
5 hónapos. de nem csak felébred hanem 1-2 óránként ébred. szerintem azért van különbség.
2015. dec. 21. 09:15
 3/16 A kérdező kommentje:
mármitn hogy szerintem itt azért joggal keresek magyarázatot. nem?
2015. dec. 21. 09:18
 4/16 A kérdező kommentje:
(És hát azért is kérdezem mert ez hogy 5 órát alszik csak néha fordul elő, és főleg 2 óránként kel. Szóval érted.)
2015. dec. 21. 09:19
 5/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagy a szórás de jobb a helyzet, mint nálatok. Jobb estéken meglepődve látom, hogy reggel 6-7 között kel először, rosszabb napokon meg volt, hogy hajnal 1 után óránként kel fel és nem is alszik vissza, de az átlag inkább hajnal 3 körül van de előfordult, hogy 3-4 között egyáltalán nem aludt vissza.

Nem tudom miért. Én azt vettem észre az se jó ha túl fáradt meg az se, ha túl jól aludt délután. De ő nappal rossz alvó, nem szándékosan tartom ébren. Ha meg 3 órája alszik sem keltem fel. Pl tegnap egész délután max 20 perceket aludt, 6 után semennyit, éjszaka meg felkeltem hozzá vagy 10x. Ő még csak 3 hónapos, talán pukik zavarják, de ennek nappal nem látom jelét, igaz hasfájós volt, ki is próbáltunk mindent, ami segített valamennyit azt adom neki még most is. Vagy talán gyakran nem találom el mikor tegyem le aludni. Nem tudom tényleg. De nálunk leginkább a nappali alvás minősége és mennyisége az ami szerintem a legjobban meghatározza az éjszakát, ha normálisan alszik napközben, akkor a legjobb az éjszaka. És meglepő módon ha délelőtt nagyon nyűgös és a délutánt gyakorlatilag végigalussza még mindig jobb, mintha nem tud normalisan aludni.

2015. dec. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Érdekes, köszi. Megfigyelem.
2015. dec. 21. 09:47
 7/16 LadyLoss ***** válasza:
Azt is vedd figyelembe, hogy nem vagyunk gépek. Neked is van, hogy minden körülményed változatlan, mégis jobban vagy rosszabbul érzed magad, vagy a hangulatod egyik nap jó, a másik nap nem. Egyik nap jól alszol, míg más napokon álmatlanul forgolódsz.
2015. dec. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, de mondom, az oké ha néha rosszul alszik és általában jól. Csakhogy fordítva van. És azt gondolnám hogy ez nem tudható le ennyivel. Ha folyton rosszul alszik az senkinek se jó. És nem gép, és lehet hogy valami nem oké akkor, de ez a kérdés, hogy vajon mi..
2015. dec. 21. 12:42
 9/16 A kérdező kommentje:
Konkrétan 3-4x volt hogy aludt 5 órát egyben... amúgy meg mindig sokkal gyakrabban kel. Nem jó.
2015. dec. 21. 12:44
 10/16 anonim ***** válasza:

A fogzás nem egyenletes, néha erős és kínzó, néha napokig csendes.

De front, hőérzet (ami nem egyenlő a hőmérséklettel), mozgásfejlődés is beleszólhat. Ezeket kívülről nem tudod megítélni, a baba meg nem tudja elmondani, hogy épp mi a helyzet vele.

2015. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!