Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozókendős anyukák! 3...

Hordozókendős anyukák! 3 hónapos babát milyen pozícióban hordozzak?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam egy Cybex hordozókendőt. Most érek még csak oda,hogy ki is próbáljam. A leírásban több hordozási lehetőség van.Az egyik legszimpatikusabb az újszülött kórtól kb. 3 hónapos korig. Lehet úgy még már felkötnöm a kicsit. Egészen pontosan másfél hét múlva lesz három. De ő alapból szeret a mellkasomon aludni, és a képek alapján ez az a megkötési mód, ami a leginkább arra hasonlít.
2015. dec. 28. 06:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]


Én mindig így kötöttem meg a lányom, persze értelemszerűen amíg kisebb és nem tudja magát tartani, addig a fejéig felért a kendő, tartotta.

Sőt, ő téli baba, így az első hónapokban szinte ki se látszott a kendőből, kb. így nézett ki:

[link]

2015. dec. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Facebookon van egy Babahordozás-kérdések és válaszok csoport. Ott hozzáértők tudnak tanácsot adni. Vannak fent videók is, ami alapján tudsz gyakorolni.
2015. dec. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek!

Első! Igen, a második linked, az, amiben én is gondolkodok, bár kezeslábasban nem tudom,hogy hogy férne el benne.

De akkor ezek szerint az ő lába, már kilóghat ugye?

2015. dec. 28. 15:02
 4/13 A kérdező kommentje:

[link]


Erre a megkötési módra gondoltam!

2015. dec. 28. 15:03
 5/13 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

5 napos korától hordoztam a lányom, a lába a kezdetektől kilógott, rendes béka-pózban kötöttem be.

És igen, overallban is lehet hordozni :)

2015. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor nem "káros",ha már kilógatom a lábát! :)

Még egy kérdés. Magyarán, de felvetted a saját kabátod, magadra a kendő, és úgy az overálos baba? :)

2015. dec. 28. 16:17
 7/13 anonim ***** válasza:

3 hónaposan még bőven elől hordoztam, előbb magamra kötöttem a gyereket, úgy vettem fel a kabátot, amit persze nem tudtam összecipzározni magamon, de így is melegítettük egymást.

Mikor már a hátamon vittem, akkor természetesen a kabátot vettem fel előbb és úgy rá a gyerek a hordozóval.

Ezért utálom a telet, hatezer réteg ruha le-felvenni egy elinduláshoz, gyerekkel ez rémes :))

2015. dec. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na most elkeseredtem!

Próbáltam felkötni, de csak úgy kutyafuttába egy youtube video alapján, de az én babám tartja a fejét.

Tehát nem fekszik rá a mellkasomra.

Most vagy rosszul helyeztem a kendőbe, vagy ez normális,hogy nézelődik? De ez nem árt a gerincének?

2015. dec. 28. 19:39
 9/13 anonim ***** válasza:

Nézd, ha nézelődni akar, hát nézelődjön :)

Ha elalszik rajtad, úgyis rádől a mellkasodra.

Én úgy csináltam, hogy ha bealudt, akkor tettem rá a kendő szárait a fejére teljesen, hogy tartsa a nyakát.

2015. dec. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Megnéznél még valamit!

Van ugye a video, meg egy füzet, amit adtak hozzá.

A videón az első megkötésnél nem igazán egyértelmű,hogy amikor átvezeti a vállán akkor teljesen szét van hajtva a kendő, vagy a felére összehajtva. Csak mert itt mintha úgy mutatná,hogy valahogy félbe van hajtva, a használatiban a rajzon meg nem.

Belinkelem megnéznéd?

Úgy 0:34-0:40 körül kellenen nézni.

https://www.youtube.com/watch?v=EoNdL5aximE

2015. dec. 29. 06:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!