Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hét mulva lesz 3 honapos...

Dávid Edina kérdése:

Egy hét mulva lesz 3 honapos a kislányom, de már ülne felfelé? Mit tegyek? A kezét megfogom, már ugy is ugyesen huzza magát felfelé? Mikortól szabad ültetni?

Figyelt kérdés

#felülés #baba ultetese
2015. dec. 28. 17:45
1 2
 1/14 anonim válasza:
3%
Olyan hat hónapos korban szerintem. Az enyém akkor volt úgymond stabil arra, hogy üljön.
2015. dec. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Csak gyakorol. Akkor üljön, amikor már magától tud, addig hagyd gyakorolni, ha most ültetni fogod, nem elég hogy nem dolgoznak, erősödnek az izmok, de még ferdülhet is a gerince.
2015. dec. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem szabad ültetni!!!Úgy értem,hogy te nehogy felültesd.Magától kell felülnie.Ugyanez érvényes az állásra is.Mindent magától fog csinálni a saját fejlődési ütemében.
2015. dec. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2%
Had üljön az a gyerek, ha akar. Az én fiam is ült már ilyen idős korában, sőt! Túl kicsi volt még az álláshoz, de már úgy akart öltözni. Hiába ültettem-fektettem le, felerőszakolta magát. Szóval ráhagytam. Nem lett semmi baja, pedig a gyerekorvos is riogatott. (előtte is csinálta) Ma már egészséges felnőtt férfi, szóval elhiheted, semmi baja nem lesz, ha ő karja.
2015. dec. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Ne ultesd. Ha magatol felkapaszkodik, pl a kisagy racsaba, es felul, akkor nyilvan hagyd, huzhatod is ot ulesbe, jo jatek, szoktak elvezni, de a felhuzas es az ules kozott nagy kulonbseg van. Valoszinu ha felultetned, es nem lenne kitamasztva, eldolne, majd akkor ulhet, ha magatol megtartja magat.

Babakocsiban nyugodtan teheted felig ulo reszbe, ilyenkor mar szeretnek leselkedni, unalmas nekik csak fekudni.

Az ules elott lesz meg dolga, hagyd, h felfedezze a forgast, kuszast, maszast. Ha felulteted, nem lesz mi motivalja, es a gerincenek sem tesz jot, a nagymozgasok fogjak megerositeni a gerinc melletti izmokat, es nem lesz rossz a tartasa.

2015. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ültetni káros, de ha magától ül fel akkor nyugodtan hagyhatod.
2015. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

eleve ott kezdődik, hogy egy 3 hónaposnak esze ágában sincs ülnie, hiszen nem tudja mi az.

ez egy reflex, minden 3 hónaposnál megjelenik, majd 5-6 hónapos kor körül leépül, de ennek mint írtam semmi köze az üléshez, csak úgy tűnhet...

ha kész arra, hogy üljön, akkor fel fog ülni magától. mondjuk az nem hasizomból lesz

2015. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a vedono, hogy ha stabilan tartja a fejecskejet akkor az olemben ucsoroghet. Persze nem orak hosszat!:)

Amugy az en kislanyom is 3 honapos es imad igy olben lenni.

2015. dec. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy akar, az túlzás. Fejlődik csupán a mozgása, de ez nem azt jelenti, hogy ő "akar" ülni. Próbálkozik. Ennyi. Ülni pedig akkor tud a gyerek, ha magától képes arra, hogy ülő pozícióba tornázza magát és meg is tud ülni stabilan magától. Neked nem szabad ültetni! Kiráz a hideg, ha facebookon is meglátom, hogy ilyen pici babákat párnákkal és egyebekkel körülvéve ültetnek. Olyan károkat okozhatnak ezzel, ami lehet, hogy nem most jön elő, hanem majd x év múlva, de ott lesz sajnos.
2015. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne ultesd. Majd ha magától kepes felülni. Amikor ülés közben pl kezen, oklon támaszkodik kesobb, az sem egészséges. Fejletlen hatizmik képtelenek a felsotest súlyát megtartani es terhelodik az egesz also gerincszakasz. Amit leírsz az egy reflex.
2015. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!