Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájás ellen javaslat?...

Redmond kérdése:

Hasfájás ellen javaslat? Kéthetes babánk van. Első héten nem volt gond, a másodikon viszont rengeteget (napi 6-8 órát) sír hasfájás miatt, nehezen megy a puki, de ha sikerül, utána mindig megkönnyebbül.

Figyelt kérdés
Amit próbáltunk: előfejés, büfiztetés, hátsimogatás, lábtorna, espumisan. Köszönöm. Egy aggódó apuka

2016. jan. 3. 04:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Én sok jóval nem foglak kecsegtetni, mert nálunk 3 hónapos és még mindig van. Mi mindent végig próbáltunk. Tápszer csere, ami segített. De nem úgy,hogy teljesen elvágták, még most is van sírás szinte minden este, de kb. fél óra alatt lezajlik. Próbáltuk a Infacolt, Colief cseppeket, Angol vizet, BioGaia-t. Komolyan, szerintem mi hoztuk az adott patika bevételének a 30%-át! :) Nálunk az is a baj,hogy hiába oldódott meg a puki-gond, a tápszertől jött a szorulás. Egyébként nálunk végül az Espumisán vált be talán a legjobban.

Látom, nálatok anyatejes. Gondolom anyuka figyel arra,hogy mit eszik, bár van,aki bármit ehet, a babának kutya baja. Ők a szerencsések.

Szóval a tornán, simizésen kívül próbáljatok ki több fajta cseppet, hátha valamelyik beválik.

2016. jan. 3. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szoptatod?

Ha igen, vonj ki az étrendedből minden tejterméket és tejszármazékot tartalmazó ételt (ami tejport stb. tartalmaz). Ha ez a baja, (mármint hogy érzékeny a tejfehérjére) 2-3 napon belül elmúlik.

2016. jan. 3. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos van mikor csak az idő oldja meg. Gyakran laktózzal van baj szóval a tejmentes étrend anyukánál bejöhet, vagy édeskömény tea, esetleg egy hónapos korától angol víz de leginkább az idő. Nálunk 2 hónapos korában sokat enyhült és most elmúlni látszik, 1 hete volt 3 hónapos. De egyik napról a másikra, nem is merem még elkiabálni szinte.

Kitartást!

2016. jan. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt a tanacsot adtak a csaladban, hogy pelenkazas, de meg furdetes (tehat minden, de tenyleg minden) kozben legyen vetakarva a pocija egy textil pelussal vagy akarmivel. Ezzel megelozod azt, hogy megfazzon a hasa, es nem lesz hasfajos. A csaladunkban ezt sokan hasznaljak, nekunk bejott:)
2016. jan. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 LadyLoss ***** válasza:
Ha a pukik zavarják nagyon, akkor csodákra képes a szélcső. patikában pár száz forint, vékonyka, puha, műanyag cső. Nem, nem szokik hozzá! Mindkét gyerekemnél használtam, kb. olyan 5-6 hetes korig volt rá szükség. Persze a hasfájást, csak kinőni szokták a babák, sokféle szer van, de a legtöbbje meg nem oldja a problémát, maximum enyhíti, próbálkozni kell, no meg türelmesen(türelmetlenül) kivárni a végét. Hamar elröpül az idő. Kitartás! :)
2016. jan. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, én is használtam szélcsövet hetekig és nem szokott hozzá. Én úgy voltam vele ha hozzászokik sem hagyom ennyire szenvedni. Egy 3-6 hetes babának (az enyém akkor szenvedte meg nagyon) nem kellene órákig ébren lennie (legalábbis az enyémnek biztos nem), láthatóan nagyon álmos volt és nem tudtam elaltatni szélcső után meg rögtön elaludt. Szerencsére magától kakil és segített átvészelni ezt az időszakot. Még néha 2-3 hónapos kora között is előkerült de akkor már nem kellett rendszeresen használni.
2016. jan. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, szoptatunk, tej van szerencsére. Puffasztó dolgokat kerüljük, meg a tejet, tejtermékeket is, az nem lehet gond.


Büfiztetés nemigen sikerül, összesen talán háromszor ha feljött valami. Nem biztos, hogy jól végezzük, neten sokféle praktikát ír eredményes büfiztetésre, kinek mi jött be leginkább?

2016. jan. 3. 19:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz, hogy nekünk, hogy megy? A büfisztetés? Amíg anyatejes volt,szopizás közben többször felvettem, vagy kiegeyenesítve a baba, vagy a vállamra hajtottam és veregettem a popsiját/pelenkát amíg büfizett. Most tápszeres, egybe megigya az adagot és a végén a lefektett pozícióból kiegyenesítem és ugyanúgy paskolom a fenekét és mindig büfizik. Én is espumisánt használok és a lábacskáit szoktam úgy felemelgetni, hogy tudjon pukizni, éjszaka is jó ez mielőtt eszik picit megmozgatni, mert amíg alszik nem igazán mozog.
2016. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem mindket babam hasfajos volt, a masodiknal mar nagyon tapasztalt voltam.


Sokat segit a meleg vizes furdo, maszirozas. Ha minel fentebb ultetve eteted uvegbol, ultetve majd a valladra teve bufizteted. Szoptatas kozben is bufiztettem.

Kulonbozo keszitmenyek, kinek melyik valik be.

Illetve ha uvegbol eszik erdemes olyat beszerezni, ami javasolt hasfajos babaknak. Mi MAM uveget vettunk, nagyon jo.


Illetve itt tudsz meg utana olvasni hasfajos dolgoknak:

[link]

2019. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!