Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baratnomnek iker kislanyai...

Baratnomnek iker kislanyai vannak. Egypetejuek. Mindket baba 2500g koruli sullyal szulettek 3 hettel elobb. Levannak maradva?

Figyelt kérdés
lassan 8 honaposak lesznek kicsit tudjak tartani a fejuket es a nagyobbik hasrol hatra megtud fordulni es ennyi is amit csinalnak. Amugy Jokedvu vidam babak. Szerintetek levannak maradva? Vagy ez normalis h alig csinalnak vmit?
2016. jan. 3. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Időre, jó súllyal született babák. 8 hónaposan valóban többet kéne tudniuk.
2016. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Igen, le vannak maradva. Nem, nem normális. Korai fejlesztésre, gyógytornára kellene hordani őket. Hipo- vagy épp hipertonok lehetnek (túl laza vagy túl feszes az izomzatuk). Nekem is vannak ikreim, igaz, kétpetéjűek. Szintén 37 hetesen születtek, a fiam 2500g-mal, a lányom 2830g-mal. Már két évesek, de a kislányom igen csak le van maradva mozgás- és beszédfejlődésben. Pedig ő már 7 hónapos korára nyögvenyelősen bár, de megtanult forogni. Mindig határeset volt, hogy kell-e neki fejlesztés, most 2 évesen egy kukkot se beszél, csak gagyog rengeteget. Még nem voltunk státuszvizsgálaton, kíváncsi vagyok, mit szólnak majd hozzá.

Az unokaöcsém is nagyon le volt maradva a mozgásfejlődésben, most SNI-s. Nem beszél úgy, ahogy a korának megfelelően elvárható. 3 éves koráig meg se szólalt.

Szóval védőnő, háziorvos, ortopédus, nem tudom, ki adhat javaslatot, de kellene szerezni, hogy korai fejlesztőbe kerülhessenek az ikrek, vagy ha nem gond anyagilag, akkor magánúton elhordani őket egy jó gyógytornászhoz.

2016. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de szerintem sem állnak jól.


Nekem egypetéjűek az ikerfiaim, korábban és kisebb súllyal születtek, mint a barátnőd ikrei. 4 hónapos koruktól 8 hónapos korukig heti rendszerességgel járattunk hozzájuk gyógytornászt. A segítségével fél éves korukra forogtak, majd rögtön utána kúsztak. Felállni és állásból leülni 10 hónaposan tanultak meg, 14 és 15 hónaposan jártak önállóan. Úgy gondolom, hogy nagyon sokat számított a gyógytorna.


A barátnődéknél sem lenne szabad elhanyagolni a fejlesztést.

2016. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

5 hónapos kora örül már biztosan kellene fordulnia egy egészséges babának

a védőnő nem figyeli a fejlődésüket?

2016. jan. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

abszolut nem normális.

javaslat dévénytorna, fejlesztés kb azonnal.

2016. jan. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Vedönö nem figyeli öket. Ök Angliaban laknak, csak 5 honapot voltak itthon, most fognak vissza menni Januar közepen remelem elviszi öket orvoshoz es gyogytornara. Születesük ota egy oltast kaptak es ennyi.
2016. jan. 4. 08:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is éltem Angliában, ott is van orvosi ellátás... aki akar, az törődik a gyermeke egészségével. A védőnő egy dolog, ha gond van, utána lehet járni a teendőknek. Szakorvos, gyerekorvos, gyógytornász kéne. Szerintem még magyart is találnának erre.
2016. jan. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez igy van. Ö szerinte semmi baj nincs a gyerekkel csak lustak. Hiaba mondja neki barki, hogy ennyi idösen mar sokkal több mindent kellenn csinalniuk.
2016. jan. 4. 09:59
 9/11 anonim ***** válasza:
majd ha SNI-s gyerekek lesznek tán csak foglalkozik majd velük...
2016. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vilcsianyuja ***** válasza:

Tényleg, ezt ne bagatellizálja el. Az említett SNI-s unokaöcsémmel a magyar védőnő és gyerekorvos nem foglalkozott komolyan, mert csak azért nem mozog, mert kövér meg lusta (tényleg az volt, de tornával talán egy kicsit rendbe lehetett volna hozni) talán már 9 hónapos is volt, mire elkezdett minden irányban forogni. Aztán 3 éves korától cipelheti anyukája mindenféle nevelési tanácsadásra. Most már nem nagyon tudnak mit kezdeni vele, a mozgása persze azóta rendben, normál súlyú és testalkatú gyerkőc, de a beszédjével momentán csak az óvodai logopédus tud foglalkozni.

Szóval nem értem, miért nem tudja elvinni a barátnőd az ikreket gyógytornászhoz, ártani egész biztosan nem árt, viszont ha nem teszi, később nagyon meg fogja bánni!

2016. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!