Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak lázzal elviszitek orvosho...

Csak lázzal elviszitek orvoshoz a babátokat?

Figyelt kérdés
fiam 8 hónapos. Ez a 3.napja hogy lázas. Vagyis hétfőn láza volt 38 fok elég volt reggel meg este kupot adnom neki. Tegnap hőenelkedése volt "csak" egész nap estére ment fel a láza. Ma megint kapott egy kupot mert 38,6 volt a láza. Egyébként jó kedvű eszik rendesen. Nem köhög nem folyik az orra. (Kopp-kopp) én a fogára tippelek mert most egy hónap alatt 6 foga jött ki és tegnap jött ki egyszerre 3. Úgy látom mintha jönnének még. Valaki azt mondja a fogtol nem lehet lázas. A nagylányomnak csak néha volt hőemelkedése ha jött a foga. Elvinnétek orvoshoz?
2016. jan. 6. 05:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképp. Ha még csak egy éjszaka lett volna, utána semmi, akkor meggondolnám hogy nem, de 3 napja küzdötök a lázzal. Mindenféleképp elvinném.
2016. jan. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én elvinném. Mi kétszer is úgy jártunk, hogy hezitáltunk, hogy elvigyük-e, és jól döntöttünk, hogy mentünk, mert egyszer húgyúti fertőzése volt, egyszer pedig atipikus tüdőgyulladása. Nem azt mondom, hogy nálatok is nagy baj van, de inkább nézzen rá a doki, minthogy baj legyen. Persze olyan is volt, hogy elmentünk és nem volt nagy baj, csak c-vitamint, orrsprayt vagy más vény nélküli készítményt ajánlott a doki.
2016. jan. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

1,5 eves a lanyom, eppen 8 honapos kotaban prpdukalta ugyanezt es most az elmult 4 napban. 3 nap laz egyeb tunetek nelkul. mind a ket esetben 3. lazas napjan vittem be a dokihoz. megnezte nincs e gyulladas irt fel csillapitot - mivel gyulladas sehol nem.volt mast nem. azt mondta 5. nap vigyem vissza ha.nem mulik neki es.akkor veszunk vizeletet.

de a 4. napon mind a ket esetben elmult.


ha gondolod vidd el, en elvinnem azert, de ha problemas akkor varhatsz még egy napoz

2016. jan. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Vidd el, ez már a harmadik nap, hogy lázas, valami másnak kell itt lenni, mint fogzás, és minél hamarabb látja orvos, annál jobb!
2016. jan. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Én nekem más a véleményem. Miért nem próbáljátok meg azt régi módszert hogy hideg vizes borogatás a homlokra, csuklóra, esetleg a lábszárra. Nekünk ez beszokott válni. Ráadásúl nem kell gyógyszerrel tömni a gyereket, ami nagyon hamar hozzá szokást eredményez. Mert az orvosnak az az első hogy írja fel a gyógyszert.
2016. jan. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5: mint ahogy en is irtam nem irnak fel semmit ha nem latnak gyulladast. az en orvosom csak akkor ir barmit is ha indokolt.

egy babanal nagyon gyakori a laz sokszor a fogzastol de akar sak hisztitol is be tudnak lazasodni! es hortelen nagyon magas lazat tudnak produkalni es azonnal csillaptani kell ha magas a borogatas nudli, ilyenkor igen is be kell adni a kupot egy 8 honaposnal ez nem jatek!!! nem azt mondom h rohanni kell az orvoshoz, ha jo kedvu a baba nagy baj nem lehet, de akkor is 3. 4. nap korul irany az orvos

2016. jan. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egy éves kor alatt mindenképpen vinném orvoshoz. Ha elmondod ezeket a dokinak max nem ír gyógyszert, de legalább megvizsgálja.
2016. jan. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam húgyúti fertőzésre, de az nálunk nagy fájdalommal járt. Hat hetes volt a fiam és ordított szó szerint, illetve ment is a hasa rendesen. Amúgy én három napos lázra gondolnék, de vidd el mindenképpen orvoshoz. Egyszer jártunk úgy is, hogy két napig próbáltam a lázát levinni, látszólag egyéb baja nem volt, aztán már elmentünk dokihoz és mondta, hogy gennyes mandulagyulladás. Pedig akkor nem sírt és nem mutatta, hogy fájna a torka, annyira étvágytalannak sem mondtam volna.
2016. jan. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Amikor először volt lázas, akkor felhívtam a dokit, hogy vigyem-e, azt mondta hogy csak azért vigyem át, mert még soha nem volt beteg és szeretné megnézni. Átvittem, mondta hogy semmit nem lát, nem hall rajta, úgyhogy akkor pihenés és meglátjuk, meddig megy fel a láza és mi alakul ki belőle (tüdő, arc, fül ilyesmik.)

A fülére nézett rá akkor is, hogy nem az okozza-e, illetve a tüdőn nme hall.e már valamit, de nem volt köhögés.

3 nap múlva ment le a láza kb. utána visszavittem, nem volt semmi hallható akkor sem, úgyhogy vírus okozta csak és 39 fok körül állt meg a láza is.


Azóta ha 2-3 napig lázas, de nincs más tünete, akkor én nem szoktam vinni, ha köhög is, akkor azonnal megyünk.


Egyszer nyaralás alatt volt még beteg, lázas, de akkor taknyos is volt. Másik dokihoz elvittem és ő ugyan ezt mondta, hogy ad antibiotikumot, de nehogy beadjam neki, csak akkor, ha lázas és nagyon köhögni kezd. HA nem nyaralnánk, nem is írná fel. Nem köhögött, nem adtam neki be. Egyik sem csinált semmit csak a lázra, vitaminok, gyümölcsök, lázcsillapítás és ennyi.


Ja és a fogzás, a fiamnak az összes felső fogával taknyos lett az orra, mindnél szívni kellett és mindig az lett a vége, hogy kijött egy foga. Talán hőemelkedésig eljutott, de lázas tényleg nem volt ő sem tőlük.

2016. jan. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8 hónapost, 3 nap láz után mindenképpen elvinnék. Fogzástól nincs láz, max. hőemelkedés, itt valami más lesz.
2016. jan. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!