Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cedax baby-t ismeri valaki,...

Cedax baby-t ismeri valaki, okozott nálatok székrekedést?

Figyelt kérdés
2 napja kapja és tegnap azt vettem észre, hogy iszonyatosan erőlködik szopi közben.Szélcsővel segítettem neki, de még azzal is nagyon nehezen tudott kakilni!Mikor ürül ki ez a szutyok a szervezetéből?Még ma sem megy neki egyedűl a kaki.A legjobb ma nincs dokink!!
2016. jan. 8. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 3,5 éves a fiam, ez az antibiotikum az, amit többet nem kap, az biztos. Eddig kétszer próbáltuk (sajnos másodjára nem emlékeztem, hogy nem volt jó előzőleg, mert sok idő telt el), egyrészt nem hatott, másrészt amíg szedte a fiam, végig hasfájásra panaszkodott. Mondjuk nála inkább hígabb széklet volt, de a hasfájást a gyógyszer okozta, az biztos, mert amint lecseréltük, elmúlt.
2016. jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi is kaptuk egyszer,akkor volt 8 hós a kislányom.Semmi rendelleneset nem tapasztaltunk.
2016. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már többször kapta a kisfiam, de soha nem okozott ilyen gondot.

Az első válaszolónak írnám, hogy nem ez okozta nála a hasmenést, hasfájást, vagyis nem konkrétan ez a gyógyszer, mert az összes antibiotikumnak lehet ilyen hatása, ugyanis nem csak a rossz baktériumokat pusztítja, hanem a gyomorban lévő jótékony baktériumokat, illetve akár kislányoknál, akár nőknél a hüvelyben lévő jótékony hüvelybaktériumokat is. Viszont ezt meg lehet előzni probiotikummal, nőknél pedig pluszban hüvelyflóra helyreállítóval. Nyilván gyerekeknél utóbbit nem lehet alkalmazni.

Az is lehet kérdező, hogy antibiotikumtól függetlenül is lett volna most a gyerkőcnél székrekedés.

És ha eddig nem adtál volna, akkor mindenképpen adj neki probiotikumot!

2016. jan. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Természetesen antibiotikum mellé mindig kap probiotikumot, ez alap. A hasfájást pedig bizony ez okozta, mert egyik antibiotikumnál sem jön elő, csak ennèl. A fiam nem bírja és sajnos nem is hat nála. Van ilyen.
2016. jan. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Probiotikumot alapból adtam mellé, bár lehet nem 1-et kellet volna.A szorulás ettől voltvalószínű,mert tegnap már nem adtam neki és este is és reggel is kakilt magától!A tájékoztatóban is fel van tüntetve mint mellékhatás igaz nem a gyakoriak között.

Márcsak ez a nátha menne el!!

2016. jan. 9. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!