Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám fejleszteni 8...

Hogyan tudnám fejleszteni 8 hónapos babámat?

Figyelt kérdés
Ismerősöm 6 hónapos kislánya már minden fejlesztő játékkal nagyszerűen játszik, formákat ismeri, figurákat berak a helyükre, zenebölcsiben is ő a legügyesebb, pedig ő a legfiatalabb. A mi babánk még semmit nem tud, a játékokat csak nézegeti, megfogja, szájába veszi. Mi egyszerű emberek vagyunk, nem tudjuk, mit kellene csinálni, hogy kellene foglalkozni vele?
2016. jan. 9. 13:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kérdést teszel fel, tényleg elég egyszerűek lehettek. Arról hallottál, hogy minden gyereknek más a fejlődése? Ha nem, akkor olvass utána. Ne irigykedj más gyerekére.
2016. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne fejlesztgesd. Játssz vele, beszélj hozzá, énekelj neki, lapozgassatok könyveket, mesélj a képekről a könyvben.

És hagyd abba annak figyelését, hogy más gyereke mit csinál.

6 hónapos egyébként szerintem kizárt, hogy be tud rakni formákat a helyükre.. ezt láttad is vagy csak mondták?

2016. jan. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne a másik legyen a mérce, és ne várj tőle többet. Minden gyerek más és más, majd a tiéd is fogja csinálni ezeket.
2016. jan. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mondták, de én hiszek nekik, mert ők nagyon jól szituáltak, diplomások, meg nagyon gazdagok is. És okosak. Valószínűleg a gyerekük is ezt örökölte.
2016. jan. 9. 13:32
 5/19 A kérdező kommentje:
Én nem irigykedek, csak szeretném én is fejleszteni, mert hadd okosodjon a mi kicsink is.
2016. jan. 9. 13:33
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor oké, így már értem, kamukérdés.
2016. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A te gyereked majd sokat fog szívni, ha mindig azokhoz hasonlítgatod, akik valamiben jobbak nála. Amíg a korának megfelelően fejlődik, addig semmi gond nincs vele.
2016. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem én hasonlítgatom. Ismerősöm mondja el minden találkozásnál, no a tietek mit tud már? A mienknek hiába adom oda a játéktelefont, inkább az igazit szeretné megszerezni. Vagy a tv távirányítóját. Érdekes számára a szemüvegem, stb. Énekelni is szoktam neki, azt szereti. De ilyenkor megkapom, hogy ez semmi, már rég ezt meg azt kellene csinálnia, mert bezzeg az övéké már tudja.

A mienk még csak egyes játékok felismerésénél tart, pl. kérem a mozdonyt, akkor azt felveszi, vagy az autót. Kiválasztja a játéktelefont a többi játék közül, ha kérjük, megnyomja a zenélő katica gombját, hogy zenéljen, de itt is olvastam, hogy pár hónapos baba már számot is felismer. A mienk semmi ilyet nem tud, ez az igazság.

2016. jan. 9. 14:30
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
pár hónapos a számot? ugyan.. :D
2016. jan. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ennek a kérdésnek 8 hónapos esetében semmi értelme.

Vagy valaki kamuzik tényleg.

A gyereketek normálisan fejlődik a leírásból, nincs szüksége fejlesztésre.

2016. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!