Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek bemenjunk az...

Szerintetek bemenjunk az ügyeletre vagy várjak holnapig?

Figyelt kérdés
6 hos babam ma ketszer hanyt eleg nagy mennyiséget. Meg szopik de mar kóstolunk es ma adtam neki eloszor uveges sutotokot de elegge finnyalva inkabb undorodva ette ezert nem is adtan csak ket kis kanallal. Utana nem sokkal kihanyta az egesz gyomortartalmat szerintem mert olyan nagy mennyiseg volt. Most este szopi utan ivott eleg sok vizet hozzateszem csak kiprobaltam hogy iszik e eddig sose szoktam neki adni vizet es nagyon sokat megivott. Utana nem sokkal sugarba kihanyta az egeszet tejjel egyutt tehat mindent ami a gyomraba volt. Vajon azert mert tulette/ itta magat? Nincs laza se hasmenes es eddig csak ma volt ez. Jo kedve van. Mi lehet? Bemenjunk most az ügyeletre vagy varjak holnapig??
2016. jan. 10. 20:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hányt vagy bukott egy nagyot ?Nem tünik vészesnek egyébként ezzel ne vidd ügyeletre.
2016. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hanyt mert most az esti hanyasnal orrán is jött. De nagyon sok.
2016. jan. 10. 20:51
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha minden folyadékot kihány, akkor nagy a kiszáradás esélye. Ha továbbra is kihányja a vizet is, akkor én bevinném.
2016. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Egesz nap többször is szopizik vizet se szoktam neki soha adni. Nem is hanyt eddig sose igy csak most a sok viz utan meg a sutotok utan amit undorodva evett meg

Nem tudom nagyon megijedtem mert ilyen meg sose volt.

2016. jan. 10. 20:55
 5/15 anonim ***** válasza:

Milyen vizet adtál neki?

A hányás óta próbáltad már újra szoptatni? Elfogadja? Ha nem tudod pótolni a folyadékot az baj, de ha cicizik, addig nincs nagy gond.

Ez miatt szerintem ne vidd ügyeletre, nem fognak csinálni vele semmit.

2016. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudod azóta etetni/itatni? Ha rövid idővel a hányás után itattad meg nagy folyadékkal, lehet, még nem állt helyre a gyomorműködése, azért hányt, de ha a hányás folytatódik, és nem tudod etetni/itatni, sürgősen vidd be az ügyeletre, ne várd meg a holnap reggelt mert egy hat hónapos csecsemő nagyon hamar ki tud száradni. (6-12 órán belül) És ez esetben nem a sütőtöktől, hanem valamilyen fertőzéstől, hiába nincs láza, hasmenése, az később is jelentkezhet-
2016. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha többet nem hány, akkor nyugodtan várj holnapig, és menj a saját orvosotokhoz. Addig ne adj neki semmit, csak anyatejet. Ha még egy-két alkalommal előfordul az este/éjszaka folyamán hányás, akkor érdemes legalább felhívni az ügyeletet, kisbabáknál nagyobb a kiszáradás veszélye.
2016. jan. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Babavizet adtam neki es nem az elso hanyas utan mert az kb 3 óra fele volt es most este hanyt masodjara. Szopizott azota es meg nem hanyta ki hanyas ota.
2016. jan. 10. 21:16
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha szopizott és nem jött akkor nyugodj meg egy picit, persze figyeljetek rá, de ha nem lesz gond, akkor ne vidd ügyeletre, majd reggel hívd fel a saját dokitokat.
2016. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha szopizik nem kell egy 6 honaposnak viz, foleg nem sok, ahogy irtad sokat ivott.

Nem csoda, hogy megterhelte a gyomrat.

Ha szopizik es nem hany nem kell orvoshoz rohangalni.

2016. jan. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!