Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is van/volt ilyen...

Másnak is van/volt ilyen érzékeny babája?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos a fiam. Sajnos még mindig sokat sír. Tegnap véletlenül a szemébe sütött a nap sírt. Ma fúrtak a szomszédban sírt. Mikor egy idős felveszi sír. Nagyszülőkkel remekül elvan de 1-2 óra ittlét után sír. Egyszer betettem a játszószőnyeg alá, látszólag elvolt vele 15 perc múlva sírt mert túlingerelte magát. Minden második nap egyszer fáradtságtól sír pedig az altatásra és az ingerekre próbálok nagyon odafigyelni. Van másik ilyen baba is? Mikor változik ez meg? Nagyon el vagyok keseredve amikor csak sír és nem tudom megnyugtatni amíg el nem alszik.
2016. jan. 14. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:

ugyanilyen volt a lányom is kb. 7 hónapos koráig. idegen - de még család tag - sem mehetett egy méterre a közelébe..ha kimentem a szobából már sír....a babakocsiba sír...nem aludt egész nap az altatása kész rémálom volt.

aztán egyszer csak, 7 hónaposan, mint ha elvágták volna (szerintem pocakfájós is volt és ahhoz is köze volt) egy tündéri baba lett...olyan nyugodt kiegyensúlyozott, hogy azóta mindenhol csak azt hallom, hogy ez egy csoda baba és aki gyereket szeretne mind azt mondja hogy ugyanilyen babát szeretne...gyakorlatilag soha nem sír, mindig mosolyog, nagyokat alszik, imád enni, és nagyon okos, minden tudás kompetenciában 2,5 éves szintjén van 1,5 évesenen - kivéve mozgásban abban korának megfelelő ütemben halad.

de tényleg olyan nyugodt hogy egy 1,5 órás előadást gond nélkül végig ül az ölemben, végig nézi csöndben vagy elalszik a misén, mindenkit puszilgat stb szóval mint ha nem is ugyanaz a baba volna.

ami fontos: amikor ilyen mufurc volt kicsinek, én akkro sem hagytam, hogy rabszolgát csináljon belőlem :) tehát ha sírt, természetesen ott voltam neki, de akkor is betettem a játszószőnyeg alá kis egyedül létre, ha neki nem volt hozzá kedve...szóval szoktattam arra, hogy egyedül is kell lenni, hogy anya nem tud mindig ugrani, stb.

ez fontos, hogy most ne kapasd el nagyon, amiért ilyen. kitartást :)

2016. jan. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Babakocsi és altatás egy rémálom nekünk is. Babakocsiban kb 2,5 hónapos korában egyik napról a másikra elkezdett sírni. Hordozókendőben csak simán nem alszik kint de pont tegnapi eset, hogy a nap belesütött a szemébe és 5 métert mentünk kb elkezdett sírni. Néha hagyom egyedül pár percre igaz nem játszószőnyegen hanem egyetlen darab játékot adok neki az még hátha nem ingerli túl alapon, végülis el sem várom tőle, hogy sokat legyen egyedül csak ma is anyukám itt járt és a fiam háromnegyed órát panaszkodott utána mire sikerült elaltatni. Olyan zabálnivaló, én csak szeretném ha több minőségi idő jutna nem mindig a sírás akármit is csinálok. :(
2016. jan. 14. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam is elég érzékeny volt mindig is, elég nehéz volt vele az első 2 év. Akkoriban még aludni sem akart. Most 3 éves, még mindig elég nyavalygós, bogaras. A napsütés pl. még mindig zavarja :D SZerintem ez alkati kérdés, érzékenyebben reagálnak az ingerekre. Nem mondom, hogy egyszerű vele...
2016. jan. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nézegettem a régi kérdéseimet és ezt megtaláltam. Végül 7 hónaposan múlt el a hasfájás, jobb alvó lett és egyébként egy nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott baba/kisgyermek lett. :) már 1 éves.

Ja a napsütéstől sem sír már csak elfordítja a fejét. :)

2016. okt. 12. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!