Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális, ha nincs kaki?

Meddig normális, ha nincs kaki?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos tápszeres a babám. Mindennap volt kaki, utolsó egy hétben viszont sokkal kevesebb egyszerre, amit én annak gondoltam, hogy érik az emésztőrendszere. Kimaradt egy nap, ugyanerre gondoltam. Tegnap sem volt, eddig ma se, már 3. napja nincs kaki. Puki van. Normális ez? Ha szükséges egyáltalán mikor lehet segíteni neki?
2016. jan. 15. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

A babámnak az újszülött osztályon napokig nem volt kakija, hiába szóltam orvosoknak, nővéreknek, csak legyintettek. Aztán egy idős csecsemős nővér megmutatta, hogyan lehet kíméletesen beindítani... egy bekrémezett hőmérőt dugott finoman a popsiba, és óvatosan megforgatta. Azt a mennyiséget, ami azon az éjszakát kijött a gyerekből...

Na én ezt a "trükköt" utána itthon is alkalmaztam, ha már 2 napig nem volt kaki, és mindig bevált! A kislányom nem tiltakozott ellene, megkönnyebbült tőle.

Szóval annyi az egész, hogy popsikenőccsel jó alaposan bekrémezed a hőmérő végét, és picit mozgatod, forgatod a popsiban.

2016. jan. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Tápszereseknél akár 5-6 nap is kimaradhat.

A lányomnál is így volt. Doki mondta, hogy ne foglalkozzunk vele, normális.

A hozzátáplálással lett sűrűbb,azóta beállt átlag napi 1-re. Már másfél éves elmúlt és semmi baja nem lett a ritka széklettől.


Nem kell kínozni azzal, hogy a fenekébe dugdosol valamit.Valószínűleg felhasználja a teljes "inputot", így lassan gyűlik össze, ami kijöhetne.


Két hét múlva kezdd el gyümölcslével, majd pürével kóstoltatni.

2016. jan. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. De ha aggódsz, akkor ott a szélcső.
2016. jan. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megvolt a kaki magától és mivel nem kemény vagy ilyesmi, nem is erőlködött vele, azt hiszem tényleg normális. :)
2016. jan. 15. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!