Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes baba mellett iskola?

3 hetes baba mellett iskola?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves lányom és sokáig próbálkoztunk a második babával, nem akart jönni én pedig beiratkoztam egy OKJ tanfolyamra, ami egy év. És közben végre terhes lettem. Augusztus elején fogok szülni, az iskolában szünet lesz de szeptember elején már menni kell, sőt októberben lesz a záróvizsga. Nem szeretnék halasztani, sem órát kihagyni mert nem akarok a szakmámba visszamenni dolgozni, volt egy utolsó csepp a pohárban amikor eldöntöttem, hogy a fontosabb a családom mint a hivatásom (ápolónő vagyok). Most pénzügyet tanulok.

Azoktól kérdeznék akik ilyen kis baba mellett jártak iskolába. Szeretnék szoptatni, de nem fogok kiakadni ha tápszert kell neki adni. Van esélyem annyit lefejni hogy elég legyen? A férjem vigyázna addig a gyerekekre, csak szombaton kell menni, de 9-16 óráig. Anyósom is besegít. Van esetleg itt olyan aki hasonlóan járt? Sikerült befejezni az iskolát? Minden tapasztalat érdekel.


2016. jan. 15. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Te tudod, hogy milyen volt az elsővel. Könnyen volt-e tejed...stb.


Ha én ezt megléptem volna, biztos hogy onnantól 100 %-ig tápszeres lett volna, mivel elve tápszeres pótlással indítottunk és hosszú hetekbe tellett, mire elhagyhattuk azt (igaz, csak egy rövid időre, mert utána megint nem volt elég, hiába szoptattam non-stop). A másik, hogy hiába kevés volt a tejem, ha ennyi időn keresztül nem szoptattam (vagy fejtem) volna, szétrobbantak volna a melleim.

2016. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%

Én vinném magammal hason hordozókendőben. Nem lehet kiszámítani, de vannak babák, akik ezt nagyon szeretik és akkor enne-aludna.

Van már tapasztalatod újszülöttel, szoptatással, nem tudom hányan vannak az órákon, de egy terem hátsó sarkában kendő alatt diszkréten megszoptathatod.

Én máshogy nem csinálnám, a három hetes babát nem hagynám hosszú órákra másra. Nem azért, mert apa nem ügyetlen, hanem egyszerűen mert most jött ki a pocakból.


Amúgy az is egy kérdés, hogy Te hogy leszel. Mert ez még bőven e gyermekágyas időszak, tehát lehet hogy nem leszel elég erős, vérzel stb.


Én a három gyerekemből csak a harmadik után voltam fitt, akkor 3 hetessel plusz a két naggyal elmentem szabadtéri piknikre, alig véreztem, de az első kettővel bizony még sokat pihentem akkoriban.


Ha meg anyósod besegít, akkor mehetnétek együtt a suliba, és ha nincs Rád szükség, akkor kint tologatja babakocsiban, hiszen szeptemberben még jó idő szokott lenni.

2016. jan. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
bocs, apa nem ügyes, ezt akartam írni. :)
2016. jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

És a másik, mi van ha túl hordod?

Én a harmadikat majdnem két héttel túlhordtam, pedig az első kettő mind kiírás előtt született.

2016. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Én két OKJ-tanfolyamot végeztem, közben két gyerekem született. Amíg tudtam, bejártam, aztán a szülés utáni időben elkértem más jegyzeteit, abból tanultam, és mindkét tanfolyamban halasztottam. Így a 2 évnyi tanfolyamot 3 év alatt végeztem el. Szerintem 3 hetes baba mellett korai az iskola, még az sem biztos, hogy Te teljesen jól leszel, meg a napi 7 óra plusz utazás az nagyon sok még szerintem a babának is. Gondolom, ahol a tanfolyamra jársz, folyamatosan indulnak ilyen tanfolyamok, én szülés előtt átjelentkeznék egy jövő tavaszi vizsgára, és megbeszélném, hogy az utolsó modulra már oda járhassak, vagy az utolsó órákra bemehessek. Még bőven gyed alatt így is be tudnád fejezni a tanfolyamot.
2016. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A szeptemberi bejárás nehézkes lehet, mert ha bármi miatt lassabban épülsz fel, később szülsz, akkor 8 órát nem fogsz végigülni.


Szintén pénzügy jellegű képzésre jártam. Egy vizsgaidőszakot halasztottam, mert nagyjából a szüléssel ütközött. Szerencsém is volt, mert egyrészt kb három nappal a szülés után kellett volna mennem, másrészt annyi komplikáció volt, hogy 3-4 hétig mosdóba is segítséggel jártam ki, harmadrészt utólag derült ki, hogy kevés résztvevő miatt nem is volt záróvizsga.


A sima vizsgára méltányosságból kiírtak nekem külön egy dátumot két hónappal a szülés után. Arra már el tudtam menni - mondjuk tápszeres volt a baba, így az etetése nem volt gond, a férjem maradt itthon vele.



Amit javaslok: az iskolának jelezd, hogy terhes vagy és, hogy az állapotod megjósolhatatlansága miatt a szeptemberi részvételed bizonytalan. (Nem tudod a szülés pontos dátumát, se a gyermekágyas lábadozás mértékét.) Ezt nincs iskola, ahol ne vennék figyelembe.

Egyúttal kérheted, hogy a szeptemberi vizsgát esetleg neked méltányossági alapon helyezzék át október elejére. A bejárós részről kérj mentességet és kérd el az anyagot az osztálytársaktól. Így otthon is meg tudod tanulni - nekem legalábbis nem sok értelme volt bejárnom, mert otthon gyorsabban tanultam jegyzetből, mint az órán.


Az októberi vizsgával már nem lesz gond szerintem, annyira nem csúszhat meg semmi.

2016. jan. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont augusztusban szültem (csak még 2014-ben), és szintén pénzügyre jártam, akkor kezdődött a második félévem, és esti képzés volt. Szóval nekem háromszor egy héten kellett menni. Mi úgy oldottuk meg, hogy 5-ig velem volt a suliban hordozókendőben, aztán jött érte az apukája és hazavitte. Azóta már le is vizsgáztam. :) Mondjuk az én kisfiam tápszert is kapott, így a szoptatásba nem zavart be a dolog, extrém kevés tejem volt sajnos.

Most egy másik OKJ-ra járok, ismét babát várok, egy hónap múlva szülök. :D Én megbeszéltem a tanárokkal, hogy amíg/amikor tudok, bejárok, a dolgozatokat megírom, a jegyzeteket elkérem. Ha a második gyerek az elsőhöz hasonló természetű lesz, akkor őt is simán be fogom tudni vinni az órákra.

Mivel neked - ha jól értem - néhány szombatot venne ez igénybe, hiszen októberben már vizsgázol is, így szerintem megoldható a dolog. Persze élesben jobban fogod látni. Az esély mindenesetre megvan, hogy lefejj annyit, amennyi elég (és a suliban is kell majd fejned). Nem tudom, milyen messze van tőletek az iskola, de esetleg azt is csinálhatjátok, hogy a férjed vagy az anyósod a szünetekben odaviszi a kicsit, te pedig megszoptatod. Szeptemberben még nagyon jó idő szokott lenni, simán elsétálhatnak. Ez mondjuk nem működik, ha másik városban laktok, mint ahol a suli van.

Én biztosan nem halasztanék, mert később más miatt lesz nehezebb, egy gyerekkel sosem egyszerű - hát még kettővel! :)

2016. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Én is tartok tőle hogy szeptemberen nem tudok majd bejárni... igazából a nagy vizsga lesz majd a fontos. Még nem tudom hogy lesz e előtte még modulzáró.

Igazából magammal semmiképp nem vinném a babát. A férjem a szoptatáson kívül mindent meg tud csinálni, és támogat.

Attól tartok én is, hogy három héttel a szülés után a kislányommal még véreztem. Meg bedurrantak a melleim.

Akkor a 12. hét után már érdemes szólni a suliban? Ja meg nem utolsó sorban fizetős a képzés és a vizsgák is.

A fősulin ahova jártam ott tudom hogy kapott külön időpontot az egyik évfolyamtársam mert a vizsgaidőkasban szült. Igazából a záróvizsgától tartok, nem tudom mikor van belőle a javító. De olyat lehet szerintetek csinálni hogy alapból a javító vizsgára/következő vizsgára megyek? Ezeket a záróvizsgákat nem az iskola szervezi hanem a minisztérium. Akkor is tudnak segíteni? Mert egy évet nem halasztanék. De egy fél évet még talán.

2016. jan. 15. 12:37
 9/10 A kérdező kommentje:

A belvárosban van az iskola mi meg a külvárosban lakunk, Budapest. Nem is szívesen vinném oda a babát plusz a nagylányommal is kell valakinek lennie. Ő meg még délután alszik.

Szerintem akkor nem sokára beszélek a suliban a szervezővel.

Azért sem szeretnék halasztani nagyon mert nyelvet is akarok tanulni plusz van még egy egy éves ráképzés amit még szeretnék elvégezni, de lehet azt majd csak munka mellett fogom.

Kicsit most elbizonytalanodtam hogy hogyan fogjuk megoldani, de valahogy csak sikerül.

2016. jan. 15. 12:43
 10/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Én a mérlegképes könyvelő OKJ-n megbeszéltem, hogy az első két modul vizsgáját leteszem, aztán a következő modulra már a következő, fél évvel később kezdődő tanfolyamra jártam be, és vizsgáztam. Ha rendszeresen indítanak ugyanolyan tanfolyamot, mint amire jársz, biztos meg lehet beszélni, hogy eggyel később záróvizsgázz.
2016. jan. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!