Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki együtt aludt a babával,...

Aki együtt aludt a babával, hogyan és mikor szoktatta át a kiságyba?

Figyelt kérdés
Nehéz volt? Köztünk alszik a kicsi. 4 hónapos, de nekem mostanra mindenem fáj az egy oldalon egy pózban alvástól. Így csodásan alszik, egyszer szopizik éjszaka. Kiságyban óránként riadózik. Nem alszik el benne, max átrakom oda miután elaludt, de macerás, szinte mindig felébred közben. Mások hogyan szoktatták át a kiságyba a babát és mikor?
2016. jan. 16. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a két fiam kb. 6 hetes korukig aludtak a fejem felett keresztben, mert mellettük én nem tudtam aludni, de nélkülem meg nem aludtak el. Illetve a kisebb elaludt, de azonnal olyan ordítással ébredt éjjel, ha ébredt, hogy mindenki kelt vele. Így kénytelen voltam őt is magam mellett/felett altatni, hogy ha ébred, azonnal meghalljam és elkapjam időben. Így, hogy a fejem felett aludtak, tudtam ütögetni a popsijukat, ha csak mocorogtak, vagy altatni kellett őket az elején. Aztán a kiságy került a fejemhez és bele a gyerek. Nagyon hamar megszokták végülis, de azért egy-egy éjszakára az ágyba zuhantam vissza a kisebbel.

Szerintem az a lényeg, hogy hallja, hogy ott alszol mellette, tedd a kiságyat mellétek.


Amúgy nem tudom, számíthat e az is, de én hason altattam őket születésük óta. Hanyatt megriadnak alvás közben és fel is ébredtek rá, hason sokkal nyugisabban alszanak még most is.

2016. jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4,5 hós és mostanra csak szopni veszem ki. azt tapasztaltam, hogy zavarom, jobban alszik már a kiságyában, ami az ágyam előtt van, tehát a közelemben. Szerintem már neki is jobb lenne a kiságyban, te is jobban pihennél. szerintem ez csak úgy fog menni, ha következezes maradsz és nem altatod magad mellett. meg kell értenie, hogy a saját helyén kell aludnia. lehet rámegy egy éjszaka vagy ketto, de hidd el, megéri. meg fogja szokni a helyét hidd el, csak rá kell szánnod magad!
2016. jan. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

NAgyon gyerekfüggő ez.

Mondjuk annyi a nehezítő tényező, ha már nem első baba, akkor az mindig szempont, hogy a többiek fel ne ébredjenek.


Én annak a híve voltam, hogy külön aludjon a baba, először mózes kosárban mellettem, aztán kiságyban mellettem.

A harmadik babám olyna nagy volt, hogy a mózesben nem fért el, neki bölcsője volt.


Ez volt az elv. Hogy csak szoptatáshoz van nálam, aztán megy vissza.

Az első babával remekül ment.

A második már gyakran bealudt velem szopi közben és ott is maradt. Kb. 1 évesen beszokott a kiságyba, akkor már a tesóval egy szobában, szoptatni átmentem egyszer éjjelente.

Na a harmadik katasztrófa volt, rossz alvó, állandóan sírós. Már úgy voltam vele, hogy mindegy hogyan, csak aludjon.

A kiságy teljesen az enyémhez volt tolva, mégsem akart abban aludni, és majdnem mindig felébredt, amikor visszatettem.

Amikor nagyobb lett, kivettük a kivehető rácsokat, és átmászott, amikor jönni akart.

Most közel 4 éves, és még mindig rengetegszer átjön, hajnalban mindig (az jónak számít, ha csak akkor), de gyakran már éjfélkor, vagy előbb.

Eddig egy éjszakát aludt át a saját ágyában, az pár hete volt.

Meg is lepődtünk. :)

Pedig most már akarna, de nem sikerül neki. Minden este elmondja, hogy reggelig az ágyában lesz. :)

2016. jan. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja és persze már nem kiságya van. :)

És a testvéreivel egy szobában a lakás másik végében.

2016. jan. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 LadyLoss ***** válasza:
A nagyobbik lányom, kezdetektől fogva külön szobában volt. Mikor a kicsi megszületett, tudtam, hogy még egyszer nem csinálom végig az éjjeli sétákat, mint a nagynál. Bölcsőben magam mellé tettem. Egészen 7 hónapos koráig aludt mellettem, utána már azt vettem észre, hogy zavarjuk. (férjem nagyon horkol XD) Nálunk szerencsére zökkenőmentesen ment az átszokás, kevesebbszer is ébred, én is nyugodtabban alszom. Bár igaz, hogy 4 hós korától már nem bölcsőben volt, hanem a kiságyban, így csak a szoba lett neki új, magát az ágyat már megszokta.
2016. jan. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!