Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el önállóan...

Mikor kezdett el önállóan járni a gyermeketek?

Figyelt kérdés
És hogyan indult el? Mit csinált/csináltatok éppen? Csak gondolt egyet és elindult? Volt valami előjele?

2016. jan. 16. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
1 éves születésnapja után kicsivel. Épp játszottunk a szobájában, mikor odafordult az apukájához, kitárta a karját és lépett 3-4-et. :) Nem volt előjele :)
2016. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9 hónaposan tette meg ág első önálló lépéseit. A szoba közepétől a végéig totyogott el egy játékáért :) nem volt előjele :) akkor mar bútorok melett járt csak felállt az agya mellett es elindult :)
2016. jan. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10 hosan alt fel de majd 13 hos volt mire setalni kezdett. sokat vezettem kezen fogva meg hivogattam a butoroktol kitart karral.
2016. jan. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Napra pontosan 10 honapos volt a lanyom.Boltbol haza ertunk kivettem a kocsibol leultettem a folyoson hogy mindjart jovok beviszem a konyhaba a cuccot.Mire vissza ertem gyerek sehol..bement a szobaba a jatekaiert :) Fiam 9.5 honaposan de szaladt :D
2016. jan. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiunk kb. 7 hónaposan állt fel és onnantól pakolászott, dohányzóasztal körül lépegetett, bútorok mellett stb.

Ezek után önállóan 13-14 hónapos korában indult meg. Két változás volt akkoriban:

1. megkapta a hosszú nyelű mosót, ami a földig ért a kezében (ezt tolta maga előtt, az ilyesmi játékok nem érdekelték)

2. kapott egy kis tornacipőt, ami nem fogta a bokáját és nagyon stabilan és bátran állt benne + egyáltalán nem csúszott a talpa.


Nem biztos, de szerintem neki ezek segítettek, hogy bátor legyen az önálló járáshoz is. Addig négykézláb rohangált és bútorozott állva csak.

2016. jan. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A nagyobb napra pontosab 13 hónaposan. Viszont utána nem esett kelt, hanem ügyesen járt. A kicsi 16 hónapos körül volt. Neki nagyon lazák az izületei.
2016. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem 13hónapos a kislányom és még nem jár önállóan. Már kapaszkodva bejárja a fél lakást de sehogy sem tudom "rávenni"h induljon el. Pedig azt hittem,h hamar fog menni mert 8 hósan már felállt és kapaszkodva ment is néha-néha. Tudom van idönk,de már olyan jó lenne ha nem a kezével térdeivel és pocakjával mosná fel a lakást + még kutya is van. És nem kéne 5percenként kezet mosni vinni :-)

2016. jan. 17. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!