Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaillat, hát hogyan anyukák?...

NikiDávid kérdése:

Babaillat, hát hogyan anyukák? 😊

Figyelt kérdés
Mindenki jön azzal huu de finom babaillata van a csöpsègemnek, neharagudjatok de én csak pisi meg puki szagot erzek rajta emelet ragad a keze a tejtől mert állandoan a szäjába van meg az arca is nyaka is mert bukik 😃😃😃 ja naponta 2 szer furdik... Délelőtt az éjszakat mossukle este meg az egész napját. Jonson fürdetöm van. Na de anyák hol van a baba illat ? 😃😃😃

2016. jan. 19. 04:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha vigasztal, az en babamnak sem volt, o raadasul allandoan bukott, igy meg a savanyu tej szaga is jatszott. 😃
2016. jan. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Mivel refluxos volt, így nekem is csak a bukás és hányás(!)szag jutott, viszont nem fürdettem emiatt illat- és allergénanyagtól hemzsegő fürdetővel.
2016. jan. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%

Kérdezd meg azt az angliai anyukát,aki nem fürdeti naponta a babáját!

Ő biztos tudja,hogy lesz illatos egy magát nyakon hányó csecsemő! :-D

2016. jan. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%

Hát ez ugyanolyan mint hozzátáplálásnál a sok nyavalygás, hogy "jájjj, de ízetlen fűszerek nélkül (elsősorban jó nagy adag só nélkül) minden"..

Nem írtad mennyi idős baba (már csak a fürdető miatt is). Fürdések után legalább, amikor odabújsz hozzá és mélyen beszívod az illatát (mint a karácsonyfának :P ), akkor sem érzed?

A "büfi-illatot" le lehet mosni/törölni, a babillatot nem! :)

2016. jan. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy te, aki minden nap vele vagy már nem érzed, mert megszokta az orrod, én sem éreztem az enyémen, csak akkor, amikor pár órát nem volt velem, és utána megöleltem :)Egy ismerősöm is azt mondja, hogy nem érzi a babaillatot a kislányán, pedig van neki, én érzem amikor megfogom, és nagyon jó....
2016. jan. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Minden babànak babaillata van kb 6-12 hós koràig 😁 Teljesen összetéveszthetetlen,jellegzetes illat. Nem a fürdetőktől,pelekàtól,krémektől. A bőrének van ilyen illata.

Azt vettem észre,azok nem érzik akik sok "vegyszert" hasznàlnak terhesség és babàzàs alatt. Pl parfüm,krémek, illatos tusfürdők. Én semmi ilyet nem hasznàltam csak a natúr nivea termékeket. Ettől "visszajött" a szaglàsom.

A kisfiam is sokat bukott,de azt letörölve kellemes babaillata volt.

De ilyen tipikus "illat" a férfiszag,mama- papaszag(öregszag).

2016. jan. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Én mindig a fejét szagolgattam. A bőrének van babaillata. Össze sem lehet hasonlitani semmivel. Ha bukik ha nem a bőre illata a babaillat. 😊
2016. jan. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
3 hetes lesz, mondjuk lehet van igazsag a sok fertotlenitoszer hasznalod felmosas takaritas stb elnyomja a szaglasomat. Miszály lemosni nem eleg a törcsi mert ragad 😔 köszönöm anyukák a válaszokat 😘😊
2016. jan. 19. 08:46
 9/18 anonim ***** válasza:
57%
Én érzem a kisfiam illatát. Imádom!! Főleg miután aludt egy nagyot. Még a savanya tej meg nyálszagot is imádom szeretem. 😊 Nem mindig érzem, főleg akkor nem amikor takaróba van csavarva és támad felfele a pukiszag... na az elnyomja 😂😂 (igen az angolok így meg úgy mami, na engem nem zavar ha nem fürdeti, nem az én gyerekem, de a stílusával van baj, nem kevés)
2016. jan. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Tesóm kisbabája kifejezetten büdi a koszmótól, hányástól, tejtől, kakitól stb. Természetesen fürdetve és kezelve van a kisbaba. Nagyon aranyos, szeretem, de kérdeztem tesómat is, hogy szerinte mi az alapja ennek a babaillat kifejezésnek, de ő se érti, nem is érezte.

Édesanyámat is kérdeztem, szerinte az illatosított babakozmetikumok miatt alakult ki ez a mondás, ami régebben divat volt. De ugye manapság már mindenki igyekszik illatanyagmentes termékeket használni, emiatt nincs "babaillat".

Szerintetek?

2016. jan. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!