Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek érdemes venni egy...

Szerintetek érdemes venni egy plussz kiságyat?

Figyelt kérdés
3 szobás lakásunk van, lesz külön babaszoba, de a kiságy egy ideig még a hálónkban lesz. Arra gondoltam, hogy lehet jól jönne egy plussz kiságy, a nappaliba, mert napközben végig ott vagyunk és akkor is legyen szem előtt a baba. Esetleg délután betenném néha a saját szobájába aludni, hogy szokja. De nem tudom, hogy vajon tényleg hasznát vennénk, vagy csak egy plussz dolog, amit kerülgetnénk. Ígyis ott lesz még a mózes a babakocsitól, a hordozó, pihenőszék. Szerintetek hasznos lenne egy plussz kiságy? És ha igen, milyen? Szintén rácsos, vagy utazóágy?
2016. jan. 19. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha mar venni akarsz vmit, akkor inkabb egy jarokat javaslok.
2016. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk erre a célra egy fa járókánk volt, aminek állítható a magassága. Abban aludt napközben.
2016. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

semmiképpen! 3 szobás lakás, olyan pici, minek így eltúlozni? tudod mekkora lesz az a gyerek? 50 centi! :D eg cipősdobozban elférne! ;)


egyébként ha alszik, akkor nem fogtok néma csöndben ülni a nappaliban, csak hogy együtt legyetek. akkor a szobájába viszed és végre tudtok beszélgetni, tv-t nézni, enni, nem fog hiányozni az, hogy akkor se tudj semmit csinálni mint mikor ébren van :)

2016. jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És amikor ébren van, akkor végig a kezemben tartom? Első baba lesz, szóval nem igazán tudom még elképzelni a hétköznapokat :) Oké, alvásnál beviszem a szobába, de amikor nem alszik, csak úgy fekszik, nézelődik? Nem hagyhatom egész napra egyedül a hálóban, míg mi kint vagyunk. Mi meg nem ülünk a hálóban, kint a TV, számítógép, nagyobb a tér, a hálóban kb meg se lehet majd moccani, ha bent lesz a kiságy is. Szóval, amíg kint vagyunk, addig hol "tartom" a babát?
2016. jan. 19. 21:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Amíg nem tudott ülni a fiam addig egy pluszban összerakott normál kisméretű kiságyban volt a nappaliban a közelemben. Miután megtanult kúszni-mászni vettem egy járókát is. Jelenleg így van egy kiságy a hálószobájában, egy kiságy és egy járóka a nappaliban. A nappaliban mindkettőt használom, hiszen hamar megunja a járókát és olyankor vagy a kompba teszem, vagy a kiságyra.

Jelenleg 9 hónapos, és hasznos a számomra.

2016. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nappal ott lesz többnyire,ahol te/ti. Ülőgarnitúrára is teheted, járókába, pihenőszékbe, (adamo) hintába,h.kendőbe, játszószőnyeg. Hirtelen ennyi jutott eszembe. De ha a szobájában alszik/nézelődik, bébiőr és légzésfigyelő. De lakásban,vagy kisebb házban a bébiőr se fontos. Hallani fogod, hidd el. Közben pedig gyakran ránézel. :) Majd menet közben alakul. Aztán ha úgy látod, veszel még 1 kiságyat. Ráér majd akkor is. ;) Én is vettem egyet pluszba... most egyiket se használjuk egyenlőre. :P :D
2016. jan. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nálunk úgy volt, hogy az első pár hétben nagyon keveset volt ébren, akkor csak vele foglalkoztam, kanaéra tettem vagy járkáltam vele, ölemben volt, este férjem kényeztette.

aztán 2 hónapos korától a földre tettem le egy pokrócra. fontos, hog sokat legyen lent, kemény felületen mert úgy tanul majd meg kúszni-mászni :) de egy mozogni nem tudó baba nem sok kárt tud tenni, szóval ha nincs nagy vagy kutya, akkor nem igazán kell a járóka, persze ettől még lehet. mi megcsináltuk bababiztosra a lakást, mikor már kúszott-mászott se tudott magában kárt tenni, a veszélyes dolgokat eltettük-konyhát, füdőt-wc-t zártuk és nem hagytuk magára. nekünk is kicsi a lakásunk, a járóka csak elvette volna tőle a mozgásteret

2016. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első gyerek, 3 szobás lakás, nem volt járókánk a nappaliban, mert elvoltunk a földön a játszószőnyegen, pokrócon, akárhol, aludni bevittem a szobájába, a kiságyba.

2. gyerek, 2 szintes ház, na ott szereztünk egy nagy járókát a nappaliba, mert féltem, hogy rágyalogol a nagytesó játék közben. :)

2016. jan. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
amikor nem aludt a fiam, akkor a foldon volt a játszonyegén.. kb. 2 honapos korátol le volt oda téve.
2016. jan. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát nem akarlak elriasztani de nem biztos hogy csak nézelődni fog ☺ szerintem sokat lesz kézben, mert ezt igénylik a kisbabák ☺ inkább vegyél egy hordozó kendőt. Járókát is vehetsz de nekem 6-8 hónaposan volt el a gyerkőc magába de akkor sem sok ideig. Nem járókába tettem hanem ily3n bébi karámba ahol nagy a mozgástere mikor már mászik biztonságban van. Járóka eléggé leszűkítí a mozgásterét.
2016. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!