Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koszmót hogyan kell kezelni a...

Koszmót hogyan kell kezelni a baba fején?

Figyelt kérdés
2016. jan. 20. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idos a babad? Nekunk ugy 6-dik honapra tunt el teljesen. Probalkoztunk mindennel, olajjal puha szormes kefevel probaltam felpuhitani de nem jartunk sikerrel. Nagyo dus haja volt es hosszu, ezert nem is tudott felszakadozni mivel a hajszalak vissza tartottak, levagtuk a hajat kopaszra, s 1 heten belul teljesen eltunt. Nekunk egyedul ez valt be.
2016. jan. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Fiamnál még Babé sampon, előtte olajos áztatás, kapargatás. 1 évesen is volt neki.

Lányomnál olvastam egy módszert: nem nyúlni hozzá, nem mosni a haját és elmúlik magától. Gondoltam kipróbálom. Egyáltalán nem mostam meg a haját, nem kentem semmivel a fejét és elmúlt neki nyomtalanul a koszmó. Most 1,5 éves és azóta (3 hónapos) nem jött elő neki a koszmó. Gyönyörű szép a bőre.

2016. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a Babé sampon nálunk a megelőzésre vált be. Hogy utána többet nem lett koszmós...de amikor nagy volt a koszmó a fején, azt leszedni nem tudtuk vele...próbáltam olajozni, az kevés volt, úgyhogy fogkefével finoman átmaszíroztam a fejét, az elég sokat leszedett. a maradékot lekaparásztam...sok helyen írják hogy nem szabad kaparni, sok helyen viszont épp azt írják hogy le kell...én lekapartam, és utána babé samponoztunk és többet nem jött vissza úgyhogy nem hiszem hogy rosszat tettem vele.
2016. jan. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

"A koszmó a baba fejbőrén teljesen ártalmatlan. Általában magától elmúlik"

"A babák hajlamosak a koszmósodásra, ami gyakran meleg .... legyen a gyerek feje koszmós (előbb-utóbb úgyis elmúlik magától"

" A koszmó a baba hajas fejbőrén, gyakorta a kutacson jelentkezik, de más ... Mivel a koszmó nem fertőző és általában magától elmúlik"


Na mindegy, a lényeg, hogy Google-ban is rá tudsz erre keresni. :) A Babé megelőzésre tényleg okés, meg sokaknak bevált, de ha meg kaparod (amit nem szabad), akkor lehet megsérted a bőrét és elfertőződik.

2016. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
én épp azt olvastam, hogy igen is kezelni kell, nem szabad a fejen hagyni, mert tulajdonképpen egy gombásodás, ami viszketni kezd idővel, és ha a baba vakarja az sokkal veszélyesebb mint ha te levakarod. De nem szeretnék vitatkozni, mert annyira nem vagyok jártas benne, nekem a fogkefét a védőnő tanácsolta, azzal leszedtem a kutacsról, és tényleg csak nagyon keveset és nagyon finoman kapargattam le, de nem sértettem meg sehol a bőrét, és szerintem jól csináltam, mert utána nem lett neki többet koszmós...míg nem kapartam le, újra és újra visszajött neki.
2016. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
most olvasom hogy a Te lányodnál elmúlt...de nálunk sajnos nem múlt el...hiába hagytam egy darabig rajta neki...kb. 3 hetes korától 7 hónapos koráig volt a fején, aztán megelégeltem mert nyúlkált oda, viszketett neki és lekapartam. aztán azóta a babét használjuk és így nem jött ki
2016. jan. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekünk sem tűnt el sehogysem, és orvos mondta hogy amit a gyógyszertárban van a fürdető krém azt hagyjam rajta amíg felpuhítja és egy törölközővel letöröltem, és lejött az egész. persze óvatosan :)
2016. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja, azt is próbáltam, de nekünk az sem szedte le teljesen.
2016. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én a kutacsához nem merek nyúlni! 6 hetes
2016. jan. 20. 10:49
 10/10 anonim ***** válasza:
én sem mertem 3 hónapos koráig, mondtam is az orvosnak hogy nem merek odanyúlni, és elkapta a kezem és odarakta az ujjam, és mondta hogy látom, csak egy újbegyni nem lesz baja, de persze óvatosan nem benyomkodni, fürdetőkrémtől neki elmúlt
2016. jan. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!