Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki panelben lakik emeleten,...

Aki panelben lakik emeleten, hogy oldja meg a sétát, mikor egyedül van otthon?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne, hogy elbírom majd a babakocsit meg a babát is, hogy fel-le vigyem a lépcsőn... Esetleg magamra kötöm addig a babát, míg leviszem a kocsit, de komolyan tartok attól, hogy babával, babakocsival együtt fogok legurolni a lépcsőről...Én kicsi vagyok és gyenge, a babakocsi meg elég masszív darab. 4 után ér haza a férjem minden nap, szóval a délutáni sétával nincs gond. Csak amíg egyedül vagyok.. Vagy ha délelőtt leviszem csak kendőben vagy mózesben ide a parkba levegőzni? És csak délután babakocsis sétára?
2016. jan. 20. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk tárolónk van lent, ott tartottam a babakocsit. Ha nektek nincs, akkor a kendős megoldás jó lehet, szerintem.
2016. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Én is a tárolóban tartottam a kocsit. De a kendős módszer is jó.
2016. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Első 6 hétben azért csak óvatosan cipekedj! A kendős ,mózeskosaras megoldás is jó egy darabig,de egy idő után már nem.lesz elég,megoldás ígyis úgyis kell rá. Nekünk hatalmas babakocsink volt és a 3.-on laktunk lift nélkül,szerencsére csak 3 hónapos koráig. Ez idő alatt 1x vittem le egyedül mert védőnőhöz mentünk. Szenvedés volt. És lehúztam a babakocsit :) visszafelé meg lenthagytam mert nem bírtam felhúzni. A férjem behozta. Ha van erkélyetek,akkor üljetek ki oda mikor egyedül vagy,délután meg lementek 3-an sétálni.
2016. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Babakocsi a tárolóba és csak a gyereket kell levinni. Nálatok nincs tároló? Még nem láttam olyan panelt, ahol ne lett volna.
2016. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Egy ideig laktunk olyan helyen, ahol nem volt tárolónk, a kocsi csomagtartójában tartottam a babakocsit. Gyerek levisz, kocsi kivesz, szétnyit, baba bele, séta, vissza meg fordítva. De ha ilyen gond van érdemes olyan kocsit venni, aminek a felaő része, pl. mózes gyorsan leszedhető és a váz maradhat lent, mózesbe meg felviszed a babát.
2016. jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tároló sajnos nincs, nem is lenne semmi gond, ha lenne... A csomagtartós megoldás nem rossz, csak szerintem a férjem parázna, hogy ellopják a babakocsit az autóból... Erkély is van és pont a ház előtt van egy kis park-játszótér is, szóval én is arra gondoltam, hogy letöbbször majd leviszem oda a babát délelőtt, aztán majd délután megyünk nagy sétára :)
2016. jan. 20. 11:49
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Mi most liftes házban lakunk, úgyhogy itt nem gond.

De amikor a nagyfiam volt pici, akkor nem volt liftünk. Egy időben használtam a babakocsi tárolót, de a bringákat is ott tartották, és nagyon sokszor úgy elénk pakoltak, hogy nem fértem hozzá a kocsinkhoz, úgyhogy leszoktam erről, és inkább felvittem-lehoztam. Szerintem annyira nem nehéz ám, pedig én nem vagyok valami sportos, de a babakocsit simán felvittem, levittem, maximum a lépcsőfordulókban letettem és megpihentünk egy kicsit. Egyébként szerintem azt is meg lehet csinálni, ha olyan a babakocsi, hogy először leviszed egy fordulónyira a vázat, aztán a mózest, aztán megint egyet leviszed a vázat, megint a mózest. Kicsit időigényes, de így már jóval könnyebb szerintem. De pár hét alatt úgy ki lesz gyúrva a karod, hogy meglepődsz rajta :D

2016. jan. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

(Panelben még tán gyakoribb is a lift, mint téglában)


Én vállalom, napközben csak akkor megyünk, ha muszáj, s akkor is majd' besz... a súlytól. Tároló teli van, autót már egy ülés miatt is feltörnek.

Könnyű kocsit vettünk, de gyerekkel együtt már 16 kg felett van.

Van erkély, ki szoktunk ülni, gyakran szellőztetek. Még kicsi, a sportrész egy fokkal talán könnyebb lesz.

2016. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk a csomagtartóban volt a babakocsi.

Most új albiba megyünk, ott a tároló a tulaj cuccaival van tele, úh oda nem tudunk bepakolni. A babakocsit az erkélyen fogom hagyni, aztán ha sétálni kell menni, akkor gyorsan leviszem a babakocsit (1-ről fél perc), aztán jön a gyerek velem.

A kendő az szerintem jó megoldás, ha szereti majs a baba.

2016. jan. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Nekem ugyan csak egy emeletet kellett cipelni, addig a hordozóban volt a babám majdnem teljesen felöltöztetve. A lépcsőházban maradt a kocsi, felszaladtam a lányomért, kivettem a hordozóból, bezártam az ajtót, lementünk, betettem a mózesbe, felhúztam a cipzárt, takarót és kimentünk. Több lépcső nem volt. Nagy kerekű, lengyel kocsival mentünk, olyan is volt sokszor, hogy a hátsó két keréken léptettem a lépcsőn óvatosan gördítve. Ebben olyan rutinra tettem szert, hogy sem felfelé, sem lefelé nem ébredt fel a baba. Amikor már nagyobb és súlyosabb volt, a hordozós fenti módszert alkalmaztuk.
2016. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!