Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babám egész nap aludt...

2 hetes babám egész nap aludt jóformán. Lehetséges, hogy a frontot érzi?

Figyelt kérdés
Oké, amúgy is elég aluszékony még. Nem sárga, tuti nem ez a baj. Fürdéskor szokás szerint nagyon sírt aztán mikor etetésre került a sor, bealudt 2 óra hosszára. Így egy étkezés kimaradt. Nemrég evett de megint bealudt. Kicsit aggódom :(
2016. jan. 20. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs túl meleg vagy friss levegő hiány? Természetesen máshol kell lennie amíg szellőzik a szoba csak azért írom, hogy ilyen hidegben sokan nem mernek szellőztetni. Sok baba alszik nagyon sokat egy időben, főleg amikor ilyen pici. Természetes, hogy megijed az anya, de ha sűrűn figyeled, nem lehet baj. A baj ott kezdődik, ha egy baba kékül vagy lilul (ezt az aluszékonyság miatt írom, nem könnyű felkelteni és az is ijesztő). Az, hogy eleget eszik-e csakis a súlygyarapodásból mérhető. Gondolom minden evésnél méred előtte és utána. A mérleg csalhat! Mást mér, ha máshol van a baba popsija vagy ha megmozdul vagy ha hozzáér a mérleg a falhoz vagy nem sík és vízszintes helyen van. Szerintem ne aggódj, csak figyeld.
2016. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hány óránként eteted és mennyit eszik?
2016. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tényleg figyeld de az én 4 hónaposom összesen kb 5 órát bírt ébrenlenni valamelyik nap. Azt hittem beteg! Pedig csak alvós napja volt vagy front volt vagy csak simán fáradt volt ki tudja. Olyan is volt már, hogy egy délután 4-5 órákat aludt így kihagyott egy étkezést. Akkor sem volt semmi baja. Vannak ilyen furcsa napok. :) 1-2 ilyen nap nem jelent semmi bajt.
2016. jan. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2,5-3 óránként. 90-100 körül. Átlagban. Néha több,néha kevesebb. Hétfőn volt a védőnő, 20 dekát híztunk mióta hazajöttünk a kórházból. Hétfőn volt 6.napja hogy hazajöttünk. Itthon nem mérem mert talán jobb is, hogy tönkrement a mérlegünk, különben egész nap azon lenne.
2016. jan. 20. 22:09
 5/7 anonim ***** válasza:
A fiam most 9 hós, és mióta hazahoztuk a kórházból 5-6 órákat alszik, az első napokban alig volt ébren egy nap. Az orvos azt mondta percre pontosan 3 óránként kell etetni, na próbáltuk kelteni, de ha ágyút durrogtattak volna a füle tövében akkor sem ébredt volna fel. Hála az égnek ez a jó szokása máig megmaradt, így én sem vagyok nappal zombi, este meg agyhalott, mert tudok piheni. Szerintem semmi baja, csak most több alvásra van szüksége.
2016. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy mocorog, nyújtózkodik, zajokra össze-összerezzen szóval nem úgy alszik mint aki "se lát, se hall".
2016. jan. 20. 22:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ébreszteni akarod etetés céljából, akkor finoman húzd meg a haját a fülénél (ha van haja) vagy piszkáld az orrát. Hátha akkor sikerrel jársz. Aztán ha egy kicsit is eszik, mindenképpen büfizés lehet akár fél óra is, még ha közben alszik is, akkor is ki tud jönni a levegő, ha van.
2016. jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!